reklama
reklama

Dni Miast. Czy powrócą w tym roku imprezy plenerowe?

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.04.2021 18:30, PG
Dyrektorzy domów kultury stoją przed dylematem podjęcia decyzji o organizacji dni miast. Póki co, raz za razem przekładane są koncerty kameralne i inne wydarzenia kulturalne. Sprawdźcie co ma się dziać w okolicy, jeśli pandemia zwolni tempo. W maju szykują się ciekawe koncerty: Ralpha Kamińskiego i zespołu Raz Dwa Trzy.
Dni Miast. Czy powrócą w tym roku imprezy plenerowe?

Dyrektorzy domów kultury oraz miejskie urzędy stoją przed dylematem podjęcia decyzji w sprawie organizacji dni miast, większych wydarzeń kulturalnych czy koncertów z związku z ciągle przedłużającymi się obostrzeniami pandemicznymi.

Póki co, do 25 kwietnia nadal zawieszone są wszystkie wydarzenia z udziałem publiczności.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej poinformował, że tegoroczne Dni Bielska-Białej zostaną zorganizowane w dniach od 27 sierpnia do 5 września 2021 r. Pierwotnie miały odbyć się na przełomie maja i czerwca. Dla przykładu Chrzanów zrezygnował z organizacji tegorocznych dni miasta, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze miasto zamierza przeznaczyć na walkę z koronawirusem.

A co w naszym regionie?

Czy Dni Andrychowa się odbędą - tego jeszcze nie wiadomo. Pewne jest, że przeniesiony zostanie koncert zespołu Raz Dwa Trzy, który miał odbyć się 23 kwietnia tego roku. Nowy termin zaplanowano na maj. Bilety są jeszcze dostępne: link

W maju w domu kultury w Andrychowie ma odbyć się także koncert Edyty Geppert a 28 listopada 2021 roku stand up Piotra Bałtroczyka.

W domu kultury w Kętach także jeszcze nie podjęto decyzji. Jak przekazała nam dyrektor Sylwia Brzozowicz, na razie trwają dyskusje w tej kwestii. Nie wiadomo nawet czy będą realizowane umowy z artystami podpisane dwa lata temu, czy będą zawierane nowe.

Spektakl WEEKEND Z R., który miał odbyć się w kęckim domu kultury pod koniec marca został odwołany a spektakl Kobieta Idealna przeniesiony na 12.02.2022 roku. Z kolei występ kabaretu Kabaretu Młodych Panów z programem „To jest chore” zaplanowano na 14 września 2021 roku.

W wadowickim centrum kultury 7 maja br, ma odbyć się koncert Ralpha Kaminskiego. Są jeszcze dostępne bilety, które można zakupić tutaj: link. Jeśli jednak obostrzenia nadal będą przedłużone to koncert będzie kolejny raz przeniesiony.

W połowie maja planowana jest popularna Noc Muzeów a 30 maja w Parku Miejskim ma odbyć się impreza z okazji Dnia Dziecka. Z kolei pod koniec czerwca w ogródku przy WCK zorganizowana będzie Wielka Akcja Wymiany Dóbr, podczas której będzie można wymienić się roślinami, książkami i odzieżą.

W wakacje jak zwykle ma odbyć się przegląd filmów górskich oraz nowość, czyli koncert Vivaldi The Beatles.

Co roku, dużą imprezą organizowaną przez WCK był słynny w całej Polsce festiwal Reggae Most, który na ten moment stoi pod znakiem zapytania.

Na 22 października zaplanowano koncert zespołu Kwiat Jabłoni, który już raz był przekładany. Bilety na to wydarzenie są już wyprzedane.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy