Oferta pracy z firmy BRADO-2: Główny Księgowy / Zastępca Głównego Księgowego

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 26.04.2021 16:00,
OGŁOSZENIE.

Główny Księgowy / Zastępca Głównego Księgowego
Miejsce pracy: Zakłady Mięsne „Brado – 2” Spółka Akcyjna

Tomice

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Prowadzenie pełnej księgowości spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości oraz przepisami prawa podatkowego,

  • Księgowanie, dekretowanie i analiza dokumentów księgowych,

  • Przygotowywanie i sporządzanie deklaracji podatkowych,

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych według określonych standardów w polskiej ustawie
    o rachunkowości,

  • Prowadzenie i nadzór nad ewidencją środków trwałych,

  • Kontrola prawidłowości wystawiania faktur sprzedażowych, dostaw WNT oraz WDT, ujmowania faktur kosztowych oraz prawidłowości rozliczeń,

  • Kontrola oraz analiza kosztów produkcji oraz kalkulacja kosztów wytworzenia produktów i monitoring odchyleń,

  • Analiza i kontrola poprawności zapisów księgowych i stanów magazynowych,

  • Weryfikacja, potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami,

  • Znajomość rozliczania dotacji i leasingów,

  • Zapewnienie prawidłowego i terminowego zamknięcia okresów księgowych,

  • Kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP i inne)

  • Odpowiedzialność za plan kont oraz dostosowywanie planu kont do standardów sprawozdawczości, wymogów kontrolingu oraz prawa podatkowego,

  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych i statystycznych,

  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości oraz kadr,

  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,

WYMAGANIA:

  • Wykształcenie wyższe z zakresu ekonomii, finansów i rachunkowości,

  • Min. 5 – letnie doświadczenie zawodowe,

  • Znajomość programu Comarch Optima lub Comarch XL,

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,

  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego i bilansowego oraz ustawy o rachunkowości,

  • Umiejętność pracy pod presją czasu, pracy w zespole,

OFERUJEMY:

  • Stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę,

  • Atrakcyjne wynagrodzenie,

  • Bogaty pakiet socjalny,

  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych,

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do naszego zespołu zapraszamy do złożenia dokumentów aplikacyjnych na adres: [email protected]

W tytule maila proszę wpisać: stanowisko na które aplikujemy.