reklama

Zaglądamy na budowę strefy ekonomicznej w Andrychowie [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 08.11.2018 19:00, PG/WB
Prace mają zakończyć się w styczniu 2019 roku.
Zaglądamy na budowę strefy ekonomicznej w Andrychowie [FOTO]

Zaglądamy na teren przyszłej strefy ekonomicznej w Andrychowie, gdzie prace są już bardzo zaawansowane. Koszt robót budowlanych wraz z dokumentacją projektową wynosi 13 mln zł. W strefie ma powstać kilka zakładów pracy. Gmina chce sprzedać wydzielone działki potencjalnym pracodawcom, którzy mają stworzyć 500 nowych miejsc pracy.

Przetargi na sprzedaż działek mają zostać ogłoszone po zakończeniu prac, czyli już w przyszłym roku.

Gmina na budowę strefy ekonomicznej pozyskała dotację unijną. Jednak, jak na razie, fizycznie tych pieniędzy jeszcze nie ma na koncie gminy - zostaną wypłacone dopiero po zrealizowaniu inwestycji. Stąd też Andrychów musi najpierw wyłożyć swoje środki, by zapłacić za wykonywane prace. Tak wyglądają procedury unijne.

Były już kandydat na burmistrza gminy Krzysztof Kubień poddawał w kampanii wyborczej w wątpliwość, czy Andrychów te pieniądze dostanie.

- Ciekawa jest obecna sytuacja, gdzie mówi się że pozyskaliśmy środki a ja tych pieniędzy nie widzę - mówił podczas debaty wyborczej K.Kubień, ironicznie nazywając strefę „skarpą”, która zwie się strefą. Zaznaczając, że na początku zakup terenu (14ha) miał kosztować 2 mln zł, a na koniec kupiono go za 8 mln zł, wytykając tym samym niegospodarność obecnego burmistrza.

Z kolei T. Żak przedstawia powstającą strefę jako jeden ze swoich sukcesów.

Kto ostatecznie ma rację w sprawie powstającej strefy: urzędujący burmistrz Tomasz Żak czy niedoszły burmistrz Krzysztof Kubień? To, wcześniej czy później, się okaże.

A tak na obecną chwile wyglądają prace związane z budową dróg dojazdowych i doprowadzeniem mediów do strefy. Roboty planowo mają potrwać do stycznia 2019 roku.

Zobaczcie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Izik, 09.11.2018 21:47

Trollu z Roczyn.....trzeba było wygrać przetargi no obsługę linii komunikacyjnych w 2018 i byłoby po temacie. A tak zamiast tylko narzekać i uprawiać krytykanctwo popraw jakość swych usług.

beskidmaly, 09.11.2018 07:42

Ja nie zrozumialem i nigdy nie zrozumie jak firmy z naszego terenu posiadające warsztaty naprawcze. ksiegowosc , rozeznanie rynku.kierowcow bedace największymi przewoźnikiem w tym terenie nie wygraly przetargu, a teraz jeszcze "troll" pisze ze nie mogą startować w przetargu mam na myśli MZK i jeszcze pare innych. Za wygranie przetargu dostają od gminy pieniądze "nie male" i nowe ,pachnące autobusy.Tylko za to aby jezdzic zgodnie z rozkładem jazdy, w niedziele i swieta , i aby kierowcy byli mili i ladnie ubrani.

troll, 08.11.2018 22:58

Jak się nie przejmuje, to po co atakuje te cytuję: ,,mokre włoszki i pisowską opozycję" ? A dobro mieszkańców to raczej ma w d.... Przykład? Wystarczy zobaczyć na ogłoszony przetarg na transport publiczny od 1 stycznia 2019r. Warunki są takie, że żaden ,,lokalny" przewożnik nie ma szans ich spełnić, aby go wygrać. Ale dla ,,dobra Mieszkańców ( wyborców, czy przeciwników) " podatki zamiast do kasy Gminy Andrychów, popłyną np. do Katowic. A jeszcze przy tym można coś ,,ugrać". Ale cóż? Pozytywna ocena mieszkańców . Hulaj dusza...itd.

abcabc, 08.11.2018 22:28

dobrze że burmistrz Żak nie przejmuje się tymi bzdurami opowiadanymi przez pisowską opozycję i różne mokre włoszki i działa odważnie dla dobra mieszkańców gminy Andrychów.kilka dni temu został po raz kolejny pozytywnie oceniony przez mieszkańców mimo tych obelg i tego nieustannego plucia w ostatnich latach na niego przez przeciwników

glowa, 08.11.2018 21:22

Izik nie kłam bo żaden radny nie głosował wtedy przeciw, kilku się wstrzymało. A na razie to nie żadna strefa tylko tarasy. Warszawa ma Złote Tarasy, a my mamy ziemne tarasy. Byle tylko nie hulał po nich wiatr. Im prędzej skończą, tym szybciej się przekonamy, co to naprawdę było warte. I jak się zwrócą zainwestowane w to miejsce ciężkie miliony.

Izik, 08.11.2018 21:16

Pan Kubień jako jedyny radny poprzedniej kadencji głosował przeciwko utworzeniu-rozszerzeniu andrychowskiej strefy gospodarczej. Był i jest głównym jej przeciwnikiem. To najlepiej obrazuje jego gospodarskie myślenie o rozwoju miasta. Zapewne już wkrótce zobaczy zwrot pieniędzy z UE. Przykład zwykłego prymitywnego krytykanctwa.

taranczako, 08.11.2018 20:25

Zaprosic Golec orkiestra na otwarcie w koncu tam bylo tylko sciernisko ale bedzie ...