reklama
reklama

Za kilka dni rusza linia autobusowa z Krakowa do Kęt [AKTUALIZACJA]

Gospodarka, Wiadomości, 28.03.2024 15:48, eł

Docelowo ma dojeżdżać do Bielska-Białej, ale nie nastąpi to od razu.

Za kilka dni rusza linia autobusowa z Krakowa do Kęt [AKTUALIZACJA]

Od dłuższego czasu zapowiadaliśmy uruchomienie linii autobusowej, która umożliwi bezpośredni dojazd z Krakowa do Bielska-Białej (lub w odwrotnym kierunku) trasą przez Wadowice i Andrychów. Niestety, na razie autobus będzie kończył trasę w Kętach.

Zapowiada linia autobusowa Kraków – Bielsko-Biała ruszy 3 kwietnia w obciętej względem pierwotnych planów wersji. Autobusy będą dojeżdżały bowiem tylko do Kęt. Docelowo ma to się zmienić, ale jeszcze nie wiadomo, kiedy linia zostanie wydłużona tak, by jednak umożliwiała dojazd do Bielska. Sprawę komplikuje fakt, że ma ona łączyć dwa województwa, a władze śląskiego nie są zbyt chętne, by ją dofinansować.

Koleje Małopolskie, które są operatorem linii, opublikowały rozkład jazdy na tej trasie. Kursów ma być więcej niż pierwotnie planowano – sześć w jedną stronę od poniedziałku do piątku. Ze wstępnego rozkładu, który wcześniej publikowaliśmy, wynikało, iż będzie ich tylko po cztery. Ale dotyczyły one linii Kraków – Bielsko-Biała. Autobusy mają również kursować w soboty, niedziele i święta, aczkolwiek rzadziej niż w robocze dni tygodnia.

Dzisiaj (28 marca) prowadzona jest testowa jazda autobusów na nowej linii. Na zdjęciach, które prezentujemy, uwiecznili je administratorzy facebookowej strony Linia Kolejowa 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko-Biała Główna.

Rozkład jazdy:

Foto: Linia Kolejowa 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko-Biała Główna

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 28.03.2024 14:42

Czasy comfort bus i interpalm raczej już nie wrócą. Wystarczy dopasować rozkład jazdy PKP pod pasażerów, dodać dwa trzy kursy i autobusy będą zbyteczne.