reklama

Z komina leci para wodna? I dlatego ludzie skarżą się na ból głowy?

Gospodarka, Wiadomości, 03.09.2022 16:10, red
Niekończący się problem w Andrychowie.
Z komina leci para wodna? I dlatego ludzie skarżą się na ból głowy?
Mieszkańcy Andrychowa od wielu lat na ostry duszący, „metaliczny” dym wydobywający się z komina Andorii przy ulicy Krakowskiej. Śmierdzi tam, gdzie akurat wiatr powieje. Raz na ulicy Przemysłowej, raz na Starowiejskiej, a innym razem w centrum miasta. Tak jest praktycznie codziennie, o różnych porach.

Czasami w słoneczny dzień mieszkańcy nie mogą nawet wyjść do ogródka, czy otworzyć okno, bo z powodu nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z zakładowego komina nie jest to przyjemne doznanie. Wiele osób uskarża się na ból głowy z tego powodu.

Na mamNewsa.pl pisaliśmy już o tym wiele razy. Mieszkańcy śmieją się z wyjaśnień, jakie już kilka lat temu władze zakładu składały za naszym pośrednictwem i uspokajały mieszkańców, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, a z komina wydobywa się nie dym, a... para wodna.

- Ten dym jest tak uciążliwy, że po prostu boli głowa. Gdyby to była zwykłe para woda, to na pewno nikt nie skarżyłby się na ból głowy - mówi nam jeden z mieszkańców.

Zdjęcie wykonane w piątek - 2 września przez jednego z mieszkańców.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 04.09.2022 10:11

Prezesie Mirosławie – tam jest darmowa para wodna, dlaczego jeszcze nie zaproponowałeś tej firmie podpięcia się pod sieć Twojej ciepłowni, przecież to znacząco podniosłoby rentowność AEC a jej odbiorcom obniżyłoby odczuwalnie rachunki. Poza tym miałbyś już przećwiczone planowane podpięcie się pod zakład termicznej utylizacji odpadów komunalnych. Mirek, chłopie bierz się do roboty, bo Burmistrz nie będzie Ci płacił tylko za występy na sesji Rady Miejskiej.

FeelFree, 03.09.2022 21:49

https://bibliotekanauki.pl/api/full-texts/2020/12/12/15b50efe-f583-434c-8ae4-4871bb6477b9.pdf

FeelFree, 03.09.2022 21:41

Szanowni Mieszkańcy ! Niedługo będziecie oglądać i czuć inną "parę wodną" i bezzapachowe zapachy, oraz bezdymny dym z instalacji, którą szykuje Wam burmistrz Tomasz Żak przy Białej Drodze za 400 mln złotych, których nie mamy. Proponuję zacząć działać... żeby nie płakać nad rozlanym mlekiem. Składajcie pisma, uwagi, petycje, rozmawiajcie Z RADNYMI, DOMAGAJCIE SIĘ ZADBANIA O WASZ INTERES, a nie lobby spalarniowego i biznesu śmieciowego. Od RADNYCH zależy wyłącznie, czy teren zostanie przeznaczony pod zakład termicznego przetwarzania odpadów z okolicznych gmin... zostało 20 dni na składanie uwag... P.S. w następnym komentarzu przykładowy skład "pary wodnej z odlewni". P.S.2. Odlewnia działa w "majestacie prawa", i tak samo będzie ze spalarnią (niby nie spalarnią) jeśli TY, WŁAŚNIE TY wybierzesz bierność zamiast działania. DZIAŁAJ JUŻ DZISIAJ, ŻEBY NIE NARZEKAĆ JUTRO, ZA ROK, DEKADĘ... !