reklama
reklama

Jak się żyje emerytom w Polsce? [SONDA]

Polityka, Wiadomości, 02.09.2022 17:10, DK / WB
Kolejna sonda - tym razem przeprowadzona w Andrychowie.
Jak się żyje emerytom w Polsce? [SONDA]

W wyborach parlamentarnych i samorządowych poparcie dla partii PiS wśród emerytów i rencistów wynosiło prawie 60%. Nie bez powodu w 2023 roku rząd obiecał emerytom oprócz „trzynastki” i „czternastki” także „piętnastkę”. Dodatkowo, w roku wyborczym emerytów czeka hojna waloryzacja świadczeń. Jaka?

Emerytura z poziomu 1400 zł brutto ma wzrosnąć o około 200 zł brutto, natomiast emeryt, który aktualnie otrzymuje 2600 zł brutto, w przyszłym roku ma otrzymać niemal 3000 zł brutto.

Tymczasem ceny cały czas rosną. Przeciętny emeryt wydaje na lekarstwa około 300 zł miesięcznie.

Zobaczcie jak mieszkańcy - emeryci, odpowiadają na pytanie „jak żyje się w Polsce”.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

lojzek, 02.09.2022 21:44

Lepiej żyje się w Niemczech niż w Polsce,ciekawe skąd Pani to wie,pewnie na dorabianiu u sąsiadów.

tomekх, 02.09.2022 21:36

1) Dlaczego redaktor obraził się że MamNewsa jest gorsze od TVN ? to nie jest tak że im gorzej tym lepiej ? 2) I teraz sami zobaczcie: Jakby dalej rządził PAN Donald część emerytów która narzeka że się im źle żyje wcale nie byłaby jeszcze emerytami bo musiałaby pracować do 67 roku życia (mężczyźni 2 lata dłużej a kobiety 7 lat dłużej).,. 3) nie byłoby problemu z rozdawnictwem ("bo pinindzy ni ma i nie będzie") więc nie byłoby narzekania, ludzi byłoby stać na wszystko za te 1750zł Brutto jak było za PANA Donalda. Więc po co wam te pisiory jak za PANA Donalda było tak dobrze a mogło być jeszcze lepiej !!!

ernest, 02.09.2022 17:32

Pan Donald sie tym zajmie juz niedługo lepiej jak w niemczech szajsen co to ma znaczyc.