reklama

Włókniarzy już nie będzie powiatowa

Gospodarka, Wiadomości, 24.06.2022 10:40, red
Włókniarzy już nie będzie powiatowa
Ponad 20 lat temu, przy okazji reformy administracyjnej kraju, ulicę Włókniarzy w Andrychowie - nie wiedzieć czemu - zaliczono do dróg powiatowych, czyli... międzygminnych, choć jest to droga osiedlowa. Tak czy inaczej, ulicą Włókniarzy zarządza od tej pory Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Wkrótce to się zmieni. Na najbliższe obrady Rady Powiatu Wadowickiego trafi projekt uchwały w sprawie pozbawiania ulicy Włókniarzy kategorii drogi powiatowej i zaliczenia jej do dróg gminnych, czyli zarządzanych przez Urząd Miejski w Andrychowie. Pod podjęciu uchwały przez radnych, zmiana wejdzie w życie od stycznia 2023 roku.

Dodajmy, że w sąsiedztwie jest jeszcze jedna ulica powiatowa będąca ulicą osiedlową. To ulica Lenartowicza. W tym przypadku na razie nie będzie zmiany kategorii tej drogi. Starostwo wystarało się niedawno o kilka mln zł dotacji na remont ulicy. Przetarg na remont zostanie ogłoszony w najbliższym czasie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 24.06.2022 18:56

Kto odpowiada za syf na drogach na ulicy Włókniarzy i Lenartowicza??? Samochód ostatnio przejechał tzw.zamiatarka tylko że trzeba to zrobić dokładnie a nie na odpieprz się. Kierowca do zwolnienia a władza??? No właśnie gdzie???