reklama
reklama

Władze Andrychowa powinny świecić przykładem. Ale nie w taki sposób

Gospodarka, Wiadomości, 18.10.2022 17:11, eł

Ostentacyjnie marnują prąd.

Władze Andrychowa powinny świecić przykładem. Ale nie w taki sposób

W Parku Miejskim w Andrychowie stanęła niegdyś oświetlona tablica informacyjna z opisami kaczek żyjących na tamtejszym stawie oraz listą ich sponsorów. Gablota od dłuższego czasu jest już zupełnie pusta, ale z niewyjaśnionych powodów nadal każdego wieczoru zapala się w niej światło. - To tak nasze władze oszczędzają prąd? - dziwią się mieszkańcy miasta.

Niedawno sejm przyjął ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku. Wedle jej zapisów, w obecnych trudnych czasach organy administracji rządowej i samorządowej powinny świecić przykładem w zakresie oszczędzania prądu. Jeden z artykułów ustawy narzuca na kierowników jednostek sektora finansów publicznych (czyli między innymi urzędów miast i gmin) obowiązek ograniczenia zużycia energii. Już w grudniu tego roku ma się ono zmniejszyć o 10 procent w porównaniu ze średnim z lat 2018–2019. W ciągu kolejnych 12 miesięcy również trzeba będzie ograniczyć zużycie prądu o 10 procent, ale tym razem w stosunku do tego z roku 2022. Kto się do tego nie dostosuje, będzie podlegał karze do 20 tys. zł.

Wprawdzie obowiązek oszczędzania prądu ma wejść w życie dopiero od początku grudnia, ale wiele osób uważa, że nawet bez tego należałoby zracjonalizować zużycie energii elektrycznej. - Jaki jest sens oświetlania pustej gabloty w parku nad stawem? Czemu to ma służyć? W wielu częściach miasta brakuje najzwyklejszych koszy na śmieci, ale pieniądze na marnowanie prądu jakoś są – komentuje jeden z mieszkańców Andrychowa.


Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 18.10.2022 23:17

A jacy to mieszkańcy się dziwią??? Tablica ciągnie 5zl prądu na miesiąc. Prąd to będą ciągły ale lampy na pańskiej góry, a nikt tam nie będzie chodził. Miliony poszły na pańską górę, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownie, mur oporowy, kolejny raz milion poszedł do Nowaka na elektrociepłownie a wy tu piszecie o kilku złotych. Na remont szkoły podstawowej nr 5 w Andrychowie brakło paru groszy ale miliony się znalazły na elektrociepłownie. Żak natychmiast do dymisji i radni od Żaka, na czele z babskim, sarlejem, rajdą, kobielusesem.

Archanioł Michał, 18.10.2022 20:58

@Ramzes XXiIV bo ich lubi i miejscówkę dla nich szykuje.

Archanioł Michał, 18.10.2022 20:55

Dlatego za WSZELKĄ CENĘ budują PARK na cudnej ( dopóki w nią nie wsadzili swych wstrętnych łap ) Pańskiej Górze by o NIĄ DBAĆ I WIEDZIEĆ CO SIĘ TAM DZIEJE.

Archanioł Michał, 18.10.2022 20:51

Tak zdzisław z Krakowa, mirek z Oświęcimia i inni wiedzą co się dzieje w Gminie, ba pod NOSEM W PARKU W CENTRUM MIASTA. Zapewne dlatego, że zdzisiu "mieszkający" w centrum wychodzi w pięknie wieczory na spacer i spotyka ........ i widzi bo " PAŃSKIE OKO KONIA TUCZY ".

RamzesXXIV, 18.10.2022 20:50

Ależ przecież władze Andrychowa dbają o energię elektryczną, w/w tablica świeci dla lumpów przesiadujących na ławkach. Sporzywajacych napoje typu ,,muzgotrzep"