reklama
reklama

Wiadomo kto odśnieży drogi, a kto wywiezie śmieci?

Gospodarka, Wiadomości, 06.11.2019 18:20, red
W magistracie andrychowskim zapadają ważne decyzje.
Wiadomo kto odśnieży drogi, a kto wywiezie śmieci?

Udało się w końcu rozstrzygnąć przetarg na zimowe utrzymanie dróg, chodników i parkingów w gminie Andrychów. Przetarg wygrało konsorcjum firm (poniżej) z ofertą 1,6 mln zł, czyli o 100 tys. zł więcej niż zakładali urzędnicy.

Władze Andrychowa unieważniły natomiast już drugi przetarg na wywóz śmieci w 2020 roku z posesji w gminie Andrychów. Tutaj oferta konsorcjum firm ZGK Andrychów i Empol z Tylmanowej znacznie przewyższa to, co wpłynie do kasy magistratu z opłaty śmieciowej od mieszkańców.

Magistrat zaplanował 5,3 mln zł, a oferta przetargowa wynosiła 7,9 mln zł.

Wkrótce ogłoszony zostanie trzeci przetarg i urzędnicy znowu będą czekać na oferty. Wydaje się jednak całkiem prawdopodobne, że znowu będzie drogo, bo ostatnio drożeje wszystko – koszty pracy, energii i od stycznia tzw. opłaty środowiskowe za wwóz odpadów na wysypisko.

Nieunikniona wydaje się więc podwyżka. Obecnie mieszkańcy gminy Andrychów płacą 15 zł od osoby miesięcznie, a szacunków wynika, że nowa opłata śmieciowa może wynosić 18-20 zł.

Dla porównania, w Bielsku-Białej zaproponowano podwyższenie opłat do aż 26 zł

Te firmy będą odśnieżać drogi lokalne w gminie Andrychów.


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy