reklama
reklama

Jak dostać się na detoks alkoholowy?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 08.11.2019 11:56, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Jak dostać się na detoks alkoholowy?

Sokowy, witaminowy, zupowy… to jedne z najbardziej znanych detoksów stosowanych w przypadku odchudzania i oczyszczania organizmu. Ludzie zazwyczaj korzystają wtedy z pomocy dietetyków lub wierzą w internetowe porady. W przypadku detoksu alkoholowego najlepiej nie robić tego bez konsultacji z lekarzem. Gdzie zatem szukać pomocy w Krakowie i dostać się na odtrucie alkoholowe?

Z czym zmaga się detoks alkoholowy?

Według słownika języka polskiego detoks oznacza usuwanie z organizmu substancji trujących. Jeżeli chodzi o działania, które wiąże się z łagodzeniem efektów spożywania nadmiernej ilości alkoholu, stosuje się odtrucie alkoholowe. Dzięki niemu w zaledwie kilka godzin organizm staje się zdrowszy, a nastrój jest zdecydowanie bardziej pozytywny. Detoks alkoholowy zmaga się z tym, co spowodował alkohol w ciele człowieka. Wpływa nie tylko na gospodarkę wodno-elektronową organizmu, ale także oddziałuje na sposób zachowywania się i reagowania. W końcu objawy związane z kacem czy ciągiem alkoholowym to nie tylko bóle głowy, mdłości, uczucie pragnienia, biegunka, brak łaknienia lub nadmierny apetyt, dreszcze i pocenie się lub zaburzenie funkcji motorycznych, ale także bezsenność, osłabienie, rozdrażnienie, nadwrażliwość na światło oraz hałas, stany depresyjne, psychoza i problemy z koncentracją. Wszystko to może zniknąć po detoksie alkoholowym. Pozwala także na podjęcie dalszego leczenia choroby alkoholowe.


Jak przeprowadzić odtrucie alkoholowe?

Detoks alkoholowy nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Zdecydowanie odradza się jednak przeprowadzania odtrucia alkoholowego samemu w domu. W sytuacji, gdy dobiera się leki bez odpowiedniej wiedzy medycznej, można zaszkodzić organizmowi, a to z pewnością przeczy roli detoksykacji. W szczególności, że profesjonalny detoks alkoholowy polega na podawaniu dożylnej kroplówki, zatem wymagane jest także wkłucie, które musi być przeprowadzone w sterylnych i przeznaczonych do tego warunkach. Lekarze zawsze dobierają indywidualną mieszankę witamin, soli mineralnych, elektrolitów oraz makro i mikroelementów na podstawie stanu zdrowia pacjenta, aby odtrucie alkoholowe dało wymagany efekt. Podstawą do tego jest wstępny wywiad medyczny. Najważniejsze informacje to wiek, waga, obecne i stałe schorzenia, lista używanych na co dzień leków oraz przebyte detoksy alkoholowe. Dodatkowo sprawdzany jest poziom alkoholu w wydychanym powietrzu oraz glukozy we krwi, akcja serca i ciśnienie.


Są to koniecznie elementy, aby bezpiecznie przeprowadzić odtrucie alkoholowe. Opinie mają zazwyczaj pozytywny wydźwięk i udowadniają, że warto zdecydować się na detoks alkoholowy w Krakowie. Kroplówka podawana jest od 3 do 24 godzin. Zależy to od tego, czy odtrucie alkoholowe ma pokonać jedynie skutki kaca, czy zwalczyć ciąg alkoholowy i jego nieprzyjemne objawy.


Detoks alkoholowy Kraków - gdzie poddać się detoksykacji?

Można domyślać się, że podjęcie decyzji o konieczności przebycia detoksu alkoholowego nie należy do łatwych ani nagłych. Ważne jest, aby dobrać odpowiednie miejsce, które przeprowadzi odtrucie alkoholowe w taki sposób, aby spełniło jak najlepiej swoją funkcję. W województwie dolnośląskim najlepszym rozwiązaniem jest Nasz Gabinet Kraków. Klinika zapewnia kompleksowe leczenie choroby alkoholowej, które rozpoczyna się od detoksu alkoholowego. Cena wynosi 600 zł w przypadku minimalizowania kaca. Kwota jest wyższa w sytuacji walki z ciągiem alkoholowym, ponieważ proces trwa dłużej i wymaga większej ilości użytych leków.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy