reklama
reklama

Burmistrz Kęt: nie miejmy złudzeń - tanio już było

Polityka, Wiadomości, 05.11.2019 16:00, PG
Kolejny włodarz miast straszy mieszkańców przyszłorocznymi podwyżkami.
Burmistrz Kęt: nie miejmy złudzeń - tanio już było

Burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar na swoim fanpagu na facebooku narzeka na rządowe reformy, za które płacić muszą samorządy. Nie podoba mu się polityka obecnego rządu (sam należy do PSL-u) i obawia się że przez działania władz niektóre samorządy sobie nie poradzą w przyszłym roku. Jest kolejnym już włodarzem gminy, który straszy przyszłorocznymi podwyżkami cen.

- Według łagodnych szacunków, na skutek decyzji podjętych w Warszawie, dochody Gminy Kęty z tytułu udziału w podatkach na przyszły rok będą niższe o około 4,5 miliona złotych. Dodatkowe blisko 2,5 miliona będą budżet Gminy kosztować pozostałe wdrożone reformy. - pisze K. Klęczar. -Przed nami trudny czas. Nie miejmy złudzeń - tanio już było. - straszy burmistrz.

- Długo w Gminie Kęty staraliśmy się "chronić" Mieszkańców przed konsekwencjami polityki warszawskiej. Dłużej niestety nie damy rady. - oznajmia burmistrz.

- Nikt z samorządowcami o tych reformach nie rozmawiał, nikt nie pytał, czy damy radę. Głosy organizacji samorządowych zignorowano. Niewiele jest sytuacji bardziej irytujących niż taka, gdy kto inny podejmuje decyzje, a kto inny ponosi ich konsekwencje. Mimo trudności, Gmina Kęty sobie poradzi. Wiele samorządów niestety nie... - podsumował włodarz gminy.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ulubieniec, 06.11.2019 15:38

Jeżeli jest tak ,źle to może trzeba szukać oszczędności ,a nie straszyć mieszkańców wzrostem opłat. Dobry gospodarz planuje ,a nie narzeka ! Zawsze można zrezygnować z funkcji !

rjasiacz, 05.11.2019 20:05

keczanin1 na lekcję historii do szkoły proszę się zgłosić !

rjasiacz, 05.11.2019 20:05

No niestety włodarze miast i gmin są właśnie po to by Zarządzać całością tego co zwie się kawałkiem naszej Ojczyzny czyli Miasta i Gminy. Stwierdzenie że tanio już było to slogan powtarzany od dawna, który nie powinien być powiedziany w ten sposób. Jeżeli skończyła się koncepcja zarządzania Gminą tak szumnie prezentowana w kampaniach wyborczych należy powiedzieć PAS i oddać stołek komuś kto potrafi to zrobić lepiej ( no chyba że takich nie ma a z tym jest problem nie powiem ).

keczanin1, 05.11.2019 18:21

tylko poprzedni burmistrz z PISu

budyn77, 05.11.2019 17:34

Niech p. Klęczar zajmie się długiem Kęt który wynosi 60 mln zł. Tego długu nie zrobił rząd ani posłowie!