reklama

Mieszańcy Targanic i Brzezinki w końcu będą mieli wodę?

, Gospodarka, Wiadomości, 04.11.2019 14:00, DK
Są szanse na zmianę sytuacji.
Mieszańcy Targanic i Brzezinki w końcu będą mieli wodę?

Od dawna mieszkańcy Targanic oraz Brzezinki mają problem z dostępem do wody pitnej spowodowany obniżaniem się poziomu wód gruntowych.

O problemie mieszkańców tego regionu pisaliśmy już w artykule: W XXI wieku ludzie ciągle bez bieżącej wody. Poruszająca historia z Targanice

Po interwencjach mieszkańców oraz naszych publikacjach, sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media. Teraz w końcu pojawiły się konkrety i długo wyczekiwane studnie głębinowe nareszcie powstaną.

Jak informuje andrychowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji:

-W Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Andrychów na lata 2019-2028 przewidziano dokapitalizowanie Spółki na realizację zadania "Budowa sieci wodociągowej dla Sołectwa Targanice":

- w 2020r. - 200 000 zł.

    2. w 2021r. - 950 000 zł.

    Żeby uniezależnić się z rozpoczęciem robót przy realizacji I etapu od rozpoczęcia realizacji II etapu, gdzie inwestorem jest Gmina Porąbka, postanowiono znaleźć możliwość zaopatrzenia w wodę Targanic i Brzezinki ( bez Nowej Wsi ) z innego źródła niż istniejąca sieć wodociągowa.
    Tym źródłem będzie studnia głębinowa zlokalizowana w Porąbce, powyżej pętli przy sklepie w Brzezince tuż za granicą gmin Andrychów i Porąbka. Rezerwowym źródłem wody będzie studnia głębinowa zlokalizowana w Brzezince, przy w/w pętli.
    Aktualnie trwa procedura uzyskania decyzji administracyjnych zatwierdzających projekt prac geologicznych.
    Następny etap, to będzie wiercenie studni w Porąbce. Jeżeli wydajność studni będzie niewystarczająca, nastąpi wiercenie studni w Brzezince -informuje prezes ZWiK Jan Mrzygłód.

Pierwsze wbicie łopaty przy budowy pierwszej studni ma nastąpić jeszcze w tym roku. Pierwsza studnia powinna być gotowa w marcu. Czy to rozwiąże trudną sytuację mieszkańców? Temat będziemy monitorować i informować na bieżąco.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wiktoriano, 05.11.2019 22:20

Artykuł skopiowany ze strony https://rada.targanice.eu Nastąpiło naruszenie praw autorskich. Po waszych publikacjach zainteresowały się ogólnopolskie media????? to mieszkańcy dzwonili do telewizji, to oni interweniowali.