reklama
reklama

Firma z Oświęcimia przebuduje Pańską Górę i Staw Anteckiego

Polityka, Wiadomości, 06.11.2019 14:45, PG
Inwestycja za 19 mln zł.
Firma z Oświęcimia przebuduje Pańską Górę i Staw Anteckiego

Władze Andrychowa rozstrzygnęły przetarg w sprawie kompleksowego zagospodarowania przestrzeni rekreacyjnej i parkowej Pańskiej Góry. Zadania w formie „zaprojektuj-wybuduj” podejmie się firma Arco z Oświęcimia.

Zmienić swoje oblicze ma również pobliski Staw Anteckiego będący niegdyś zbiornikiem dostarczającym wodę do pobliskiego młyna. Zbiornik ma zostać wybudowany na nowo (został zalany podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku), a Pańska Góra ma być odpowiednio zagospodarowana.

Koszt całej inwestycji wynosi 19 mln zł. Gmina otrzymała na ten cel 12 mln zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.

Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe i nowe oświetlenie. Nastąpi też demontaż istniejącego ogrodzenia Ogródków Działkowych i jego budowa w zupełnie nowej lokalizacji. Wykarczowany zostanie także „Sad”, ale powstaną nowe nasadzenia. Wybudowane zostaną groble, na których także będzie trasa pieszo-rowerowa.

Dużą atrakcją będzie też, na pewno, pomost spacerowy. Ma być zielona strefa rekreacji i wypoczynku dla dorosłych oraz urządzenia zabawowe dla dzieci.

Dodatkowo nowy zbiornik ma pełnić funkcję retencyjne.Samo stworzenie tego wszystkiego ma potrwać 2,5 roku.

Jak większość inwestycji, również ta, wzbudza pewne kontrowersje wśród niektórych lokalnych środowisk. Miedzy innymi Jan Zieliński – znany przyrodnik z Andrychowa, zgłasza swoje zastrzeżenia. Obawia się bowiem o naruszenie tutejszej, bardzo ciekawej, fauny i flory. Więcej na ten temat: link

Pomost spacerowy na stawie, kajaki, ścieżki rowerowe...


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 09.11.2019 17:13

Za 2 lata bedzie 35 mln i co nam zrobicie ?

",,**,,", 06.11.2019 17:45

Ile??????? 19milionow za co??????????? Na osiedlu jest kilkanaście lamp spalonych od roku nie świecą a oni miliony utopią w pańską górę,za te pieniadze mozna cuda zrobic dla mieszkańców a nie wyrywac stare drzewa by sadzic młode. Andrychow tonie, korki na kazdym kroku, strefa nadal stoi w miejscu, radni z pisu nic nie robią, kobielus chyba sie wyprowadza z Andrychowa bo ani jednej obietnicy nie spelnil, a kubien jak tam ten ktory obiecywal na wiosne całodobową opiekę zdrowotną a jyz zaraz zima i nic z obietnic ni ma!!!!! Kobielusie i kubieniu zdajcie mandaty radnych.

budyn77, 06.11.2019 16:22

Wójcie Zak: gdzie jest kryte lodowisko?