reklama

W Andrychowie powstanie nowe miejsce z fast foodem?

Gospodarka, Wiadomości, 15.10.2022 09:13, eł

W ruchliwej części miasta można sobie wydzierżawić działkę pod przyczepę gastronomiczną.

W Andrychowie powstanie nowe miejsce z fast foodem?

Andrychowski magistrat szuka dzierżawcy małej działki przy ulicy Włókniarzy. A konkretnie osoby, która chciałaby tam prowadzić działalność gastronomiczną w... przyczepie. Miejsce jest atrakcyjne – znajduje się tuż obok krytego basenu. W jego bliskim sąsiedztwie są też dwie szkoły, różne firmy, jest kościół, a przede wszystkim dużo bloków. Ruch tam panuje spory zarówno w powszednie dni tygodnia, jak i w weekendy.

Działka do wydzierżawienia jest porośnięta trawą i malutka – ma 25 m kw. Parcela przylega do pieszego chodnika łączącego ulice Włókniarzy i Starowiejską w Andrychowie. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego oznaczona jest jako teren zabudowy usługowej. Władze gminy planują wydzierżawić ją na trzy lata pod przyczepę gastronomiczną. Cena wywoławcza dzierżawy to 420 zł miesięcznie plus VAT.

Osoby zainteresowane dzierżawą mogą przystąpić do przetargu, który odbędzie się 26 października w andrychowskim magistracie. Wcześniej jednak muszą wpłacić na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego wadium w wysokości 42 zł.

Wyłoniony w przetargu dzierżawca będzie musiał sporo zrobić, żeby rozkręcić tam działalność. Najpierw uzyskać zgodę od zarządcy drogi na zjazd z ulicy Włókniarzy, bo bez tego nie posadowi tam przyczepy. Następnie między innymi utwardzić teren, wykonać na własny koszt przyłącze elektryczne i zawrzeć umowę z dostawcą prądu. Sam też musi sobie sprowadzić przyczepę i urządzić przy niej miejsce do konsumpcji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy