reklama

Nici z toru rolkarskiego? W tym roku raczej nie powstanie

Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 14.10.2022 09:40, eł

To miała być spora atrakcja dla młodzieży.

Nici z toru rolkarskiego? W tym roku raczej nie powstanie

Na budowę ogólnodostępnego toru rolkarskiego wokół boiska w Zagórniku gmina Andrychów pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Jednak ogłoszony końcem sierpnia przetarg na realizację tego zdania nie poszedł po myśli urzędników. Wszystkie trzy złożone oferty opiewały na zbyt wysokie kwoty.

Władze gminy przeznaczyły na to przedsięwzięcie 527,5 tys. zł. Tyle miała kosztować budowa na podstawie kosztorysu inwestorskiego. Ale zainteresowane realizacją zadania firmy wyceniły ją znacznie wyżej. Najtańsza na prawie 775 tys. zł, a najdroższa na blisko 1,2 mln zł... Można było spróbować wysupłać na zadanie więcej pieniędzy, jednak zapadła decyzja o tym, by unieważnić przetarg.

Jak czytamy w uzasadnieniu: „Zamawiający po zbadaniu swoich możliwości finansowych ustalił, iż na chwilę obecną nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie tego zamówienia do wysokości oferty z najniższą ceną”. A zatem rolkarze z Zagórnika i okolic muszą się na razie obejść smakiem...

Foto: materiały przetargowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 14.10.2022 11:03

To nie czepianie się, tylko zachęta, prośba, apel, propozycja i od razu z podziękowaniami. Poziom pisarstwa w mamNewsa się zdecydowanie podniósł, to prawda, ale chciałoby się więcej... nie wiemy jeszcze gdzie jest limit?

Zakolog, 14.10.2022 09:52

Edyto ;-) nie wiem o co perfekcjonista FeelFree się czepia ? Szkoda, że nie będzie tego toru, bo zamiast klasycznych taczek, można by zaopatrzyć nasze Tłuki we wrotki i niech się bujają.

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama