reklama

Węgiel drogi, a niektórzy tracą podwójnie. Oszuści w akcji

Na sygnale, Wiadomości, 13.10.2022 10:16, red
Policja apeluje: zamierzasz kupić opał? Strzeż się oszustów!
Węgiel drogi, a niektórzy tracą podwójnie. Oszuści w akcji
Coraz więcej oszustw przy zakupie opału. Wśród osób pokrzywdzonych tego typu przestępczością znaleźli się również mieszkańcy powiatu oświęcimskiego.

We wrześniu mieszkaniec Oświęcimia za pośrednictwem jednego z ogłoszeniowych portali internetowych zamierzał kupić ekogroszek. Zgodnie z poleceniem sprzedawcy wpłacił zaliczkę w kwocie 2500zł. Po kilku tygodniach oczekiwania okazało się, że opału nie ma, a kontakt ze sprzedawcą się urwał.

Kilku mieszkańców powiatu oświęcimskiego zostało oszukanych przez sprawcę podającego się za sprzedawcę opału z Częstochowy. Pomimo tego, że klienci wpłacili zaliczki, węgiel do nich nie dotarł.


Policja apeluje o ograniczone zaufanie podczas zamawiania opału.

- Super oferta i zaniżona cena to sygnały, które mogą świadczyć o tym że mamy do czynienia z oszustwem. Zachowajmy dużą ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania wobec nieznanych sprzedawców. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy i firmy, którą reprezentuje. Przestrzegamy również przed sprzedawcami, którzy sprzedają węgiel bezpośrednio z samochodów. Potencjalnych klientów może skusić niższa cena oraz to, że widzą towar w samochodzie sprzedawcy. Tymczasem, nieuczciwi handlarze wykorzystują fakt braku możliwości dokładnego zważenia oraz przedstawienia certyfikatu jaki to opał - informują policjanci.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy