reklama
reklama

UWAGA. Urząd w Andrychowie będzie śledził nieprawidłowości w deklaracjach [AKTUALIZACJA]

Gospodarka, Wiadomości, 23.05.2022 13:20, red
Gmina Andrychów kupiła specjalną aplikacje do wykrywania nieprawidłowości.
UWAGA. Urząd w Andrychowie będzie śledził nieprawidłowości w deklaracjach [AKTUALIZACJA]

Wywóz śmieci jest drogi, a prawdopodobnie będzie jeszcze droższy. Aktualnie w gminie Andrychów trzeba płacić 26,5 zł od osoby miesięcznie. Odpadów przybywa, rosną koszty ich wywozu, ale powód drożyzny jest też inny. Okazuje się, że na wielu posesjach mieszkańcy zaniżają liczbę osób zamieszkujących w gospodarstwie domowym, więc do kasy gminy wpływa mniej pieniędzy, co wpływa na wysokość opłaty.

Według aktualny danych, w gminie Andrychów mieszka ok. 43 tys. osób. A z deklaracji, które mieszkańcy złożyli w urzędzie, wynika, że mieszkańców jest 38 tys.

Władze Andrychowa zapowiedziały, że będą skuteczniej wykrywać nieprawidłowości w deklaracjach.

"Gmina Andrychów zakupiła aplikację do wykrywania nieprawidłowości w złożonych deklaracjach za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Aplikacja tworzy listę rankingową na podstawie analizy danych pochodzących z różnych źródeł m.in. informacji z Ośrodka Pomocy Społecznej, z jednostek oświatowych, informacji o zameldowaniu, informacji o zużyciu wody.

Celem zakupu aplikacji jest zwiększenie skuteczności działań w zakresie weryfikacji i wykrywania rozbieżności w liczbie osób faktycznie zamieszkujących daną nieruchomość, a zgłoszonych w deklaracjach określających wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi."

- poinformowały władze Andrychowa.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 23.05.2022 14:39

a na zakup aplikacji był przetarg ? no chyba że kosztowała 20 zł na gogielu

oshin22, 23.05.2022 14:15

A wysypisko śmieci w Choczni (wg danych z MN) 13mln zł dochodu w 2021 - tak myślę że to dobry trop żeby wyciągać więcej w 2022 ....

Zakolog, 23.05.2022 14:13

Może wpierw Urząd Miejski powinien wyśledzić na co poszło 10 milionów dotacji rządowych w roku 2021 lub na co zużył 10 milionów wzrostu zadłużenia Gminy również tylko w roku 2021. Może podałby do publicznej wiadomości te inwestycje, najlepiej przed czwartkową sesją, bo radna Wątroba z radnym Prusem już udzieliła rozgrzeszenia Tomusiowi.

mc, 23.05.2022 13:51

Chłopie narobiłes dzieciorów na 500 plus bierzesz kazse za nich i płaczesz jako bezrobotny ?

Kudlacikus , 09.05.2022 22:49

Urząd w Andrychowie poprzez swe przepisy dotyczące wywozu odpadów okrada duże rodziny, nakazując im sponsorowanie singli. Przykład - można oddać jeden komplet opon z posesji na rok. Tylko że nie płacimy za wywóz śmieci od posesji, a od osoby. I tak 10 osobowa rodzina płacąca rocznie ponad 3 tys za wywóz śmieci może wyrzucić jeden komplet opon podobnie jak singiel płacący 300zł rocznie, czyli 10razy mniej niż duża rodzina. To niemoralne, by dzieci sponsorowały singli, czy rodziny dwuosobowe.

Kudlacikus , 09.05.2022 22:42

Inwigilacja? Jaka podstawa prawna takich działań? Zbieranie danych o obywatelach bez ich zgody, lub nakazu prokuratury, sądu jest karalne.