reklama
reklama

Straszą karami właścicieli nieruchomości. Nawet do 5000 zł

Gospodarka, Wiadomości, 24.09.2023 10:18,
Gmina Zator będzie przeprowadzała kontrole nieruchomości niepodłączonych do sieci kanalizacyjnej.
Straszą karami właścicieli nieruchomości. Nawet do 5000 zł

Władze Zatora przypominają właścicielom nieruchomości położonych na terenie Gminy Zator, które nie są przyłączone do istniejącej sieci kanalizacyjnej, o podanie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2023 r. do Urzędu Miejskiego w Zatorze (osobiście lub listownie) informacji dotyczącej wyposażenia nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych (pojemność w m3 i technologia wykonania) lub przydomową oczyszczalnię ścieków oraz do udokumentowania posiadania umowy i dowodów uiszczania opłat za wywóz nieczystości ciekłych lub osadów z przydomowej oczyszczalni ścieków.

W razie ujawnienia, że właściciel nieruchomości, która nie jest przyłączona do istniejącej sieci kanalizacyjnej:
– nie wyposażył nieruchomości w zbiornik bezodpływowy na nieczystości ciekłe lub przydomową oczyszczalnię ścieków,
– nie zawarł umowy na opróżnianie zbiornika bezodpływowego lub usuwanie osadów z przydomowej oczyszczalni ścieków
może zostać ukarany grzywną w wysokości do 500 zł, a na drodze sądowej do 5000 zł.
- informuje UG Zator w komunikacie.

Władze zapowiadają, że Gmina będzie przeprowadzała kontrole nieruchomości niepodłączonych do zbiorczej sieci kanalizacyjnej. Kontrole rozpoczną się po zakończeniu wyznaczonego powyżej terminu. Podczas kontroli właściciel nieruchomości zobligowany będzie do okazania zawartej umowy na wywóz nieczystości ciekłych oraz dowodów uiszczania opłat (faktury, rachunki, paragony) za usługę odbioru ścieków lub serwisu przydomowej oczyszczalni ścieków. Kontrole każdej nieruchomości będą odbywać się systematycznie co dwa lata. Zatem dowody wywozu należy przechowywać przez okres co najmniej 2 lat w celu ich okazania podczas kontroli.

źródło: UG Zator
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

hebes1125, 24.09.2023 20:13

Bardzo dobrze, że są kontrolę. Mało tego powinni policzyć ile M3 na osobę miesięcznie powinni wywieść mieszkańcy. Bo przedstawiają 1 rachunek i mają spokój a reszta do fosy!!! Może tym by się zajął pan " redaktorek" a nie uprawianiem polityki .