reklama

Nagrywany w Bulowicach film "Kos" nagrodzony Złotymi Lwami podczas festiwalu w Gdyni

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 24.09.2023 07:38, red
Film "Kos został laureatem Złotych Lwów podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Nagrywany w Bulowicach film
Nagrania do filmu "Kos" realizowane były w maju 2022 roku na terenie parku i zamku w Bulowicach, a w części także we wsi Dziektarzewo pod Warszawą.

Reżyserem filmu jest Paweł Maślona. Przez samych twórców film nazywany jest westernem kościuszkowskim. Akcja toczy się w 1794 r., gdy generał Tadeusz Kościuszko wraca do kraju w towarzystwie swojego przyjaciela, ocalonego z niewoli Domingo, by zmobilizować szlachtę i chłopów do udziału w powstaniu przeciwko Rosjanom. Jednak generał jest już na celowniku rosyjskiego rotmistrza Dunina, który ściga go z listem gończym.

W sobotę (23.09) podczas gali zamknięcia Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni do twórców obrazu powędrowały Złote Lwy, a także nagrody za drugoplanową rolę męską (Robert Więckiewicz), charakteryzację (Aneta Brzozowska) i montaż (Piotr Kmiecik).

Wkrótce film trafi do kin.

Zobaczcie zwiastun filmu:


-

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy