reklama

Seniorzy po 75. roku życia znowu będą mogli jeździć za darmo

Gospodarka, Wiadomości, 07.06.2022 14:45, eł

Chodzi o komunikację publiczną w gminie Andrychów.

Seniorzy po 75. roku życia znowu będą mogli jeździć za darmo

Wedle pierwotnych zamysłów, cały czas tak miało być. Jednak niedopatrzenie doprowadziło do sytuacji, że od połowy kwietnia osoby, które skończyły 75 lat, muszą płacić za przejazd miejskimi autobusami w gminie Andrychów. Zmieni się to dopiero 21 czerwca.

Jak już pisaliśmy, gdy zapadała decyzja o podniesieniu cen biletów w autobusach komunikacji publicznej na terenie gminy Andrychów, wprowadzono również symboliczną opłatę za przejazdy dla emerytów i rencistów, którzy dotąd jeździli za darmo. Wynosi ona złotówkę, bez względu na długość trasy. Miały być z niej zwolnione osoby po 75. roku życia, jednak odpowiedni zapis nie pojawił się w uchwale. Jak tłumaczył później burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, sądził, że uprawnienie do bezpłatnych przejazdów dla osób w tym wieku wynika z ogólnopolskich przepisów. Radni naprawili ten błąd na ostatniej sesji i przegłosowali stosowną zmianę do uchwały regulującej ceny biletów w komunikacji gminnej. Ale znów spowodowało to niemałe zamieszanie, bowiem mieszkańcy myśleli, iż zacznie ona obowiązywać już następnego dnia.

Tymczasem w uchwale znalazła się informacja, że zmiana wejdzie w życie dopiero po upływie 14 dni od chwili ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Teraz już wiadomo, kiedy to nastąpi. Uchwała została opublikowana w poniedziałek (6 czerwca), co oznacza, że od 21 czerwca osoby, które skończyły 75 lat, znów będą mogły jeździć zupełnie za darmo. Pod warunkiem jednakże, że mają wydane w Andrychowie karty seniora. Taką kartę trzeba bowiem okazać wraz z dowodem osobistym w razie kontroli biletów.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy