reklama
reklama

Mała kotka uratowana przez policjantów

Na sygnale, Wiadomości, 07.06.2022 10:55,
Nietypowa akcja policjantów na drodze w Bulowicach.
Mała kotka uratowana przez policjantów

Jak informuje policja, w piątkowe popołudnie (3.06) aspirant sztabowy Tomasz Łąka oraz sierżant sztabowy Lucjan Galski z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pełnili służbę na terenie gminy Kęty. Przed godziną 16 w Bulowicach kontrolując prędkość kierowców jadących drogą krajową numer 52 dostrzegli, że na ruchliwej trasie znalazł się mały białorudy kot.

- Mundurowi natychmiast podbiegli do czworonoga i zabrali go do radiowozu. Następnie widząc, że kotek jest głodny nakarmili go swoim posiłkiem i napoili wodą. Kiedy kociak poczuł się pewniej zaczął zwiedzać radiowóz, a także wspiął się po policyjnym mundurze aby bliżej poznać policjantów, którzy ocalili mu życie. Funkcjonariusze pytając mieszkańców ulicy Bielskiej próbowali ustalić właściciela kotka. Kiedy jednak poszukiwania nie dały pozytywnego rezultatu mundurowi oddali futrzaka pod opiekę lekarza weterynarii z „Open Vet” w Kętach. Tam dowiedzieli się, że jest to dwumiesięczna kotka - informuje as. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Lecznica mając na względzie dobro zwierzęcia już znalazła kotce nowy dom lecz w przypadku, gdy do dwóch tygodni zgłosi się jej poprzedni właściciel będzie mógł odebrać swojego kotka.

źródło: KPP Oświęcim
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

***** ***, 07.06.2022 11:20

Brawo Panowie, niby tak nie wiele dla człowieka a tak wiele dla tej puchatej ślicznotki :)