Rusza remont chodników i ścieżek rowerowych. A kiedy asfalt?

, Gospodarka, Wiadomości, 16.02.2019 08:30, PG
Coś zaczyna się dziać na Lenartowicza...
Rusza remont chodników i ścieżek rowerowych. A kiedy asfalt?

Jak się dowiadujemy w przyszłym tygodniu ma rozpocząć się remont chodników i ścieżek rowerowych przy ul. Lenartowicza w Andrychowie. Zadanie to będzie wykonywane przez Zakład Gospodarki Komunalnej w ramach dotacji unijnej na transport miejski.

Koszt inwestycji to prawie 2,3 mln zł. Umowę z ZGK podpisano już 1,5 roku temu a termin jej wykonania przypada na lipiec 2019. Oprócz chodników, wykonane zostaną parkingu, m.in. wielki parking wyłożony kostką brukową powstanie na zajezdni autobusowej przy ul. Lenartowicza. Zajezdnia zostanie zlikwidowana.


Dalej nie ma decyzji w związku z remontem tragicznego asfaltu na tej drodze. Na to już nie ma dotacji, więc inwestycja musiałaby być realizowana z budżetu gminy i powiatu, bo ulica Lenartowicza to droga powiatowa.

W budżecie gminy Andrychów na ten rok nie zapisano funduszy na ten cel. Jedynie zaplanowano wykonanie projektu na przebudowę terenu przy garażach. Przypomnimy, że gruntowne remonty przeszły już drogi na osiedlu Metalowców i Włókniarzy.

Ulica Lenartowicza jest już całkowicie rozsypana. Dziury, błoto...


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mona, 19.02.2019 11:38

zgk to niech się najpierw weźmie się za sprzątanie miasta. Bo niby kto ma sprzątać? Za roboty budowlane, o których nie mają pojęcia to się lepiej niech nie biorą. Czego się do tej pory nie dotknęli to spartaczyli.

aleocochodzi, 17.02.2019 09:36

Rada Miejska Andrychowa powinna zwrócić się do poszczególnych ministerstw rządu o wyjaśnienie czym jesteśmy opryskiwani z nieba i jaki to ma wpływ na nasze zdrowie. Kto wstał wcześnie rano w niedzielę i popatrzył w niebo dobrze wie o czym mowa. Czy te chmury powstające po przelocie samolotów są naturalne?

beskidmaly, 17.02.2019 08:21

Dzieki waszym glosom burmistrz moze i został wybrany ale rowniez dzieki Waszym glosom zostali wybrani Radni którzy podejmują bardzo madre decyzje haha

beskidmaly, 17.02.2019 08:18

Dzieki waszym glosom burmistrz moze i został wybrany ale rowniez dzieki Waszym glosom zostali wybrani Radni którzy podejmują bardzo madre decyzje haha

",,**,,", 16.02.2019 13:47

Jak to zrobi ZGK to po roku wszystko sie rozleci...

",,**,,", 16.02.2019 13:46

Droga powiatowa,co sie dziwicie, radni z Andrychowa nadal nic nie robia w powiecie. Co znowu ma gmina dawac na ich droge??? A co radni w Andrychowie robia z pisu??? Maja przewage, mogą robic wszystko a oni nadal nic nie robią!!!! Kobielus glosuje przeciwko remontom... masakra. Ale kase umieją brac PASOZYTY!!!

tomcomp, 16.02.2019 12:36

Wreszcie Pan Burmistrz zaczyna coś robić dla mieszkańców ulicy Lenartowicza. Chodzi mianowicie o parkingi. Samochody trzeba często zostawiać na trawniku lub na ulicy bo nie ma miejsc parkingowych. Autobusy na zajezdni tylko niepotrzebnie blokują dodatkowe miejsca dla samochodów, więc zajezdnia już dawno powinna być zlikwidowana. Liczę ,że Pan Burmistrz przekona gminę i powiat, aby jak najszybciej znalazły się pieniądze na nowy asfalt na ulicy Lenartowicza, bo po zimie jest tam dziura na dziurze. Przypominam, że to w głównej mierze dzięki głosom mieszkańców ulicy Lenartowicza, Pan Burmistrz wygrywał dotychczasowe wybory.

Turboplazmotron, 16.02.2019 09:17

Przydałoby się jeszcze w końcu przebudować Białą Drogę . Tam miały być piękne ścieżki rowerowe.