Andrychów w trakcie budowy basenu. Sprawdzamy jak to wygląda

, Gospodarka, Wiadomości, 15.02.2019 19:00, PG
Jak wszystko dobrze pójdzie, za kilka miesięcy andrychowianie będą mogli już korzystać z nowego kąpieliska.
Andrychów w trakcie budowy basenu. Sprawdzamy jak to wygląda

Kryty basen przy ul. Włókniarzy w Andrychowie to jedna ze sztandarowych inwestycji urzędującego już trzecią kadencję burmistrza Tomasza Żaka.

Budowa rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku a ma zakończyć się w tegoroczne wakacje. Inwestycja ta ma tyle zwolenników, co przeciwników. Niektórzy samorządowcy popierają budowę basenu, ale nie w tym miejscu (tereny podmokłe), i nie za tak wysokie koszty.

Budowa basenu wraz z ruchomym dnem (na co ogłoszono dodatkowy przetarg) kosztuje ponad 28 mln zł, a przypomnijmy początkowo w magistracie szacowano budowę na ok. 15 mln zł.

Niecka basenu ma mieć 25 metrów długości, z sześcioma torami na całą długość oraz dwoma krótszymi 15-metrowymi. Do tego powstanie brodzik ze zjeżdżalnią. Dodatkowo pływalnia zostanie wyposażona w jacuzzi i saunę. Będzie też siłownia i sala fitness.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 21.02.2019 11:39

No to będą 4 siłownie w promieniu 500m, a reszta niech sobie dojeżdża. To jeden z minusów tej właśnie lokalizacji.

troll, 15.02.2019 23:42

Mieszkaniec Osiedla ma rację. Od jednego z pracowników mam film, jaka tam ,,fuszera" odchodzi. Cegły z brodzika można rękami swobodnie wyciągać. W czasie niedawnych mrozów, woda lała się przez 10 dni cały czas, żeby wąż nie zamarzł. Na zwróconą uwagę, pracownicy firmy mówili- że tak ma być, bo szkoda węży. I tak właśnie, między innymi koszty będą jakie będą. To tylko tyle, co wiem. A co jeszcze tam piszczy?! To już nawet nie jest śmieszne.

Turboplazmotron, 15.02.2019 22:19

MieszkaniecOsiedla to był żart . Oczywiście że nie jestem za fuszerką.

MieszkaniecOsiedla, 15.02.2019 22:07

Tak tylko że my płacimy za ten basen jako podatnicy i co za remont też będziemy płacić? To śmieci będą wtedy po 25... Ja już nic nie mówię bo zaraz mnie zbluzgaja że nie wiadomo kto ja jestem.. Ale jak ja widzę coś takiego na zdjęciach z daleka to jak to wygląda z bliska...

Turboplazmotron, 15.02.2019 21:56

MieszkaniecOsiedla jak tam wejdzie nadzór budowlany to niewiadomo kiedy skończą :)

MieszkaniecOsiedla, 15.02.2019 21:48

Jak kierownik budowy tego nie widzi to pewnie jego firma albo nie kierownik. Jedyny organ który mógłby temu zapobiedz to nadzór budowlany i to nie z regionu.

Turboplazmotron, 15.02.2019 21:34

Może warto by to komuś zgłosić np. kierownikowi budowy?

MieszkaniecOsiedla, 15.02.2019 21:00

Może się czepiam a może po porostu na codzień widzę konkretną robotę ale te ubytki w murze i w ociepleniu to szok... Widać mokry klej w szczelinach zasiatkowanego styropianu zamiast pianki... Remont za 2 lata po otwarciu.

MieszkaniecOsiedla, 15.02.2019 19:39

Łał będzie super... Uważajcie Panowie na dachu na tym rusztowaniu bo troszkę krzywo. I ciekawe czy styropian który będzie w ziemi nie powinien być aquastyrem. Pozdrawiam wykonawców :)