Są decyzje. Bez podwyżki za śmieci i bez likwidacji Trójki [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 14.02.2019 16:55, PG
Szkoła Podstawowa nr 3 w Andrychowie zostaje. Podobnie wysokość opłat za śmieci.
Są decyzje. Bez podwyżki za śmieci i bez likwidacji Trójki [AKTUALIZACJA]

W czwartek (14.02.) w Andrychowie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Radni podjęli decyzję w dwóch sprawach.

Po pierwsze odrzucili uchwałę przygotowaną przez burmistrza Tomasza Żaka dotyczącą podwyżki opłat za wywóz śmieci z 10 zł na 15 zł od osoby miesięcznie. Przeciw podwyżce było 10 radnych: Biłko Tadeusz, Guzdek Jakub, Kapela Józefa, Kobielus Maciej, Mikołajek Wiesław, Powroźnik Andrzej, Rzadek Zbigniew, Sordyl Jacek, Studniarz Alicja, Krzysztof Kubień.

9 radnych było za: Babski Roman, Kowalczyk Adam, Łysoń Paweł, Moskwik Zofia, Prus Stanisław, Rajda Czesław, Sarlej Tadeusz, Wątroba Ewa, Żydek Władysław.

Sławomir Nowak był nieobecny a Dorota Magiera wstrzymała się od głosu.

Druga decyzja radnych dotyczyła likwidacji szkoły podstawowej nr 3 w Andrychowie i połączenia jej ze szkołą podstawową nr 2. Tutaj dyskusja trwała dość długo.

Dyrektorki SP3 i SP2, rodzice z „Dwójki”, dyrektor GZO Andrzej Szafrański, przedstawicielka andrychowskiej "Solidarności" i burmistrz Tomasz Żak byli za połączeniem tych dwóch szkół.

Z kolei rodzice z "Trójki" walczyli o to by szkoła mogła samodzielnie funkcjonować, jak do tej pory. Przedstawiciel rodziców Artur Sochacki zaapelował do radnych o nie likwidowanie szkoły.

Swoje stanowiska podczas sesji przedstawił dyrektor gminnego zarządu oświaty Andrzej Szafrański, dyrektorki obu szkół: Elżbieta Górska – Zborowska i Alicja Kies, rodzice z obu szkół, przedstawicielka andrychowskiej "Solidarności" Monika Jakubiec, radny Roman Babski, radny Jacek Sordyl i radny Wiesław Mikołajek a także przewodniczący Rady Krzysztof Kubień.

Argumenty obu stron powielały się z tym co przedstawiono na dwóch poprzedzających sesję spotkaniach w szkołach. Relację z tych wydarzeń tutaj:

- spotkanie w SP2

- spotkanie w SP3

Bez względu na decyzję radnych obie dyrektorki zadeklarowały dalszą współpracę. Do "Dwójki" uczęszcza ponad 600 uczniów, z kolei do „Trójki” od września będzie chodzić 35 uczniów oraz nowi uczniowie klas pierwszych, którzy się zarekrutują. Rodzice z „Trójki” zapowiadają, że prawdopodobnie będą aż 4 pierwsze klasy. „Dwójka” ma trudne warunki lokalowe i musi korzystać z pomieszczeń sąsiedniej szkoły, ma także starą salę gimnastyczną. SP3 posiada nowoczesne sale chemiczne i fizyczne.

Radni zdecydowali, że nie dojdzie do likwidacji "Trójki". 10 radnych było za likwidacją i 10 było przeciw. Zgodnie z prawem w takim przypadku uchwała o likwidacji nie mogła zostać podjęta.

Za likwidacją „Trójki” i połączeniem szkół zagłosowali: Babski Roman, Kowalczyk Adam, Łysoń Paweł, Magiera Dorota, Moskwik Zofia, Prus Stanisław, Rajda Czesław, Sarlej Tadeusz, Wątroba Ewa, Żydek Władysław.

Przeciw byli: Biłko Tadeusz, Guzdek Jakub, Kapela Józefa, Kobielus Macie,j Kubień Krzysztof, Mikołajek Wiesław, Powroźnik Andrzej, Rzadek Zbigniew, Sordyl Jacek, Studniarz Alicja.

Burmistrz Tomasz Żak na koniec podziękował wszystkim rodzicom za zaangażowanie w sprawę szkół i wyraził obawę, że za rok radni znowu będą musieli stanąć przed podobnym dylematem. Na co radny Maciej Kobielus zaapelował by sprawą szkół zająć się dopiero w kolejnej kadencji, by dać "Trójce" się rozwinąć.

O wynikach rekrutacji do szkół będziemy informować na portalu mamNewsa.pl.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

polipol, 27.02.2019 17:50

Dla Pana tomitoma piszę: łatwourażalny Pan jesteś; ad. 1) faktycznie to ciekawe, bo upór przejawiasz Pan godny większej sprawy ad. 2) nic podobnego! - nie chodzi o niemożność przyjęcia punktu widzenia przez Waćpana, lecz o immanentny brak chęci takowych. Odnośnie poprzednich zaś wpisów Pana, zaiste Nihil novi ;-) paragrafy, przesłanki wyrwane z kontekstu bywają; niewygodne zaś interlokutora zapisy zostawiasz Pan swym zwyczajem bez komentarza. Ślę ukłony.

tomitom, 26.02.2019 20:40

No i po co to obrażanie? Znany schemat przy braku argumentów na tym forum czyli: 1) personalne zaczepki -kim, że niby jestem, 2) sugerowanie zbyt słabych możliwości percepcji rzeczywistości z mojej strony, z użyciem szyku przestawnego dla lepszego wrażenia. Nihil novi ;-) Pozdrawiam serdecznie pana interlokutora.

polipol, 26.02.2019 18:58

Dla Pana tomitoma pozdrowienia z Jaszczurowej, rekomenduję śledzenie wątku przez najbliższy miesiąc. Czy też może jesteś Pan likwidatorem z zawodu i zamiłowania ? Nie za bardzo wiem o co chodzi z radnymi, lecz kuratoria z tego co wiemy mają inny punkt widzenia niż gmina. Czytając ostatnie wpisy należy jednak wątpić czy w stanie jesteś Pan bodaj przelotnie perspektywę interlokutora pomiarkować.

tomitom, 26.02.2019 17:52

@polipol, kurator wydaje opinię w drodze postanowienia, na które przysługuje zażalenie. Przy czym postanowienie musi spełniać m.in. przesłanki formalne zawarte w art. 89 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe. Nie może to być opinia negatywna, bo np. tak chce jakaś pani radna, albo grupa mieszkańców. Wspomniane przesłanki za likwidacją są bardzo łatwe do wykazania i wypełnienia przez gminę w sytuacji SP2 i SP3. Przesłanka 1) „po zapewnieniu przez ten organ uczniom możliwości kontynuowania nauki w innej szkole publicznej tego samego typu (...)”, Przesłanka 2) „Organ prowadzący jest obowiązany, co najmniej na 6 miesięcy przed terminem likwidacji, zawiadomić o zamiarze likwidacji szkoły rodziców (...)”. Ale to i tak, nie ma większego znaczenia bo, jak już wcześniej pisałem, kuratorium już dwa lata temu deklarowało opinię pozytywną ws. połączenia SP2 i SP3.

Tragedia, 26.02.2019 16:01

@tomitom, po prostu brak słów do Twojej propagandy. Od dwóch lat jest rozsiewana plotka o zamianach budynków. Jakoś ani dwa lata temu ani teraz nie ma takiej możliwości. SP2 zostaje w swoim budynku, SP3 również. SP3 się odradza a SP2 trzeba doposażyć. To nie są ogromne pieniądze. Mówienie o konserwatorze zabytków mocno naciągane. Elewacja w SP2 zrobiona, szatnie dobudowano. A w Kętach Powiatowy Zespół nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej po kapitalnym remoncie (a też jest to ponad 100 letni budynek).

polipol, 26.02.2019 09:33

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku stwierdził, iż Kurator oświaty zajmuje szczególną pozycję w postępowaniu likwidacyjnym. Likwidacja bowiem może nastąpić nie tylko po zawiadomieniu kuratora, lecz przede wszystkim w porozumieniu z kuratorem, co legitymuje go do przedstawienia swojego stanowiska i ogranicza swobodę działania rady.

rokos, 25.02.2019 23:53

Ale gadasz człowieku jak opłacony klakier. Nowiny pisały że co roku dopłacaliśmy do śmieci 2 mln. I dało się. Teraz Żak mówi że to 2,5 będziemy dopłacać jak nie będzie podwyżek Czyli 500 tysięcy róznicy. I same braki: kanalizacji, dróg itd? A jak basen kryty podrożał z ok. 15 mln do ok. 30 mln to nic takiego. Na wszystko było? Bo 500 tysięcy to robi wielką różnicę. A 15 mln to drobiazg. Tak się machnęli o 15 baniek ale co tam. Do tego jeszcze na śmieci nie ma, ale na wiceburmistrza kolejnego jest, na urzędowe media jest, na nową instytucję sportową znajdzie się. Kpina, żenada i propaganda

tomitom, 25.02.2019 23:09

P.S. negatywna opinia kuratora nie blokuje możliwości zlikwidowania szkoły.

tomitom, 25.02.2019 23:05

Doposażanie szkół - jestem za...ale doposażania wymagają też tysiące innych rzeczy. Trzeba myśleć realistycznie - budżet nie jest z gumy. Ani ten lokalny, ani ten centralny. Za wszystko trzeba zapłacić, np. pieniądze, które poszły na 500+ nie poszły na inne inwestycje (chociażby "zielone źródła energii") i teraz za to zapłacimy w opłacie środowiskowej (ceny śmieci), rosnących cenach energii (ceny wszystkiego) - na razie przedsiębiorcy (czyli też my, tylko w sposób ukryty w podwyżkach cen dóbr), za rok osoby prywatne zobaczą to na swoich rachunkach. Wracając do lokalnego podwórka - brak podwyżek cen śmieci, doposażanie szkół - super jestem za, tylko trzeba mieć świadomość, że to będzie kosztem różnych inwestycji też ważnych dla mieszkańców - drogi, kanalizacje, wodociąg. Jeśli chodzi o szkoły - byłe Gim.1 było doposażane przez ostatnich kilkanaście lat w związku z koniunkturą, jaka panowała i mogłoby służyć uczniom SP2 i SP3, kolejnym pokoleniom, pod jednym szyldem. Ale kilkadziesiąt osób nie ma na to ochoty, uważając je za coś co się im, cytując słynną klasyczkę/panią klasyk: "po prostu należy".

tomitom, 25.02.2019 23:03

@douglas1, Zacznę od końca: kuratorium już dwa lata temu deklarowało pozytywną opinię o połączeniu SP2 i SP3, z jego opinią nie ma żadnego problemu - nie muszę w tym względzie czytać prawa oświatowego :-) ale zainteresowanym proponuję lekturę Ustawy z dn. 7 września 1991r. o systemie oświaty, która w art. 59 wnosi, że "szkoła publiczna, może być zlikwidowana z końcem roku szkolnego przez organ prowadzący, po zapewnieniu przez ten organ uczniom możliwości kontynuowania nauki w innej szkole publicznej tego samego typu". Przypominam, że organ prowadzący to gmina. Problem z kuratorium, owszem, był z SP5 i SP4 - tutaj nie było absolutnie takiej zgody ze względu na całkiem inną sytuację lokalową, osiedlową itd.

douglas1, 25.02.2019 18:33

@tomitom, nie rozumiem dlaczego uważasz, że nie należy doposażać SP2? Należy, podobnie jak inne szkoły. Idealnie gdyby wszystkie szkoły w mieście miały zbliżony standard, tak byłoby najsprawiedliwiej. Ale skoro basen jest ważniejszy niż szkoła według obecnego burmistrza. Pomyśl ile czasu spędza dziecko w szkole w ciągu 8 lat. To jest jego DRUGI DOM, podobnie jak dla wielu dorosłych drugim domem jest praca. Dlatego dobre warunki lokalowe w szkołach są tak istotne, dla dzieci są istotne. Przynajmniej w innych gminach. W Andrychowie dla odmiany w programie wyborczym burmistrza pojawia się likwidacja szkoły sic! i budowa basenu krytego, bo to przecież artykuł pierwszej potrzeby odległy od Andrychowa o 200 km piechotą! Krok następny to zapewne budowa stadionu krytego za 200 mln złotych, standardowy już przecież mamy. Bierzmy kredyty, spłacą nasze dzieci lub wnuki. Taki stadion nawet będzie pasował do koncepcji rozwoju miasta obecnej władzy, lub może coś jeszcze bardziej kuriozalnego. Może opera z rozmachem jak w Sydney? A, że przy okazji będą dziurawe drogi, korki większe niż w Krakowie, a miasto utonie w śmieciach to nic, na widokówki można przecież wkleić atrakcje z których utkane jest podobno to miasto. Odnośnie tego o co realnie dba władza w mieście to polecam, krótką wycieczkę najlepiej z aparatem fotograficznym, zrób sobie zdjęcia wnętrz urzędu miasta, a potem zdjęcia np. szkoły podstawowej nr 5 i oglądnij kilka razy w domu. To są te standardy gminne ??? U nas marmury, dla dzieci PCV z czasów PRL ?! Zaś odnośnie tego co piszesz o radnych to raczej pokazuje to w jaki sposób Ty sam mierzysz innych ludzi. Ja mam nadzieję, że radni reprezentują swoich wyborców i nie ulegną pokusom, które masz na myśli. Przeczytaj też proszę całość prawa oświatowego, zanim napiszesz coś o tym co będzie w Twoim mniemaniu za rok ze szkołami. I przejedź się do kuratorium zanim będziesz siać defetyzm.

douglas1, 25.02.2019 14:40

Wnioski na dzisiaj: burmistrz ze względu na zobowiązania finansowe przyjęte przez miasto, między innymi budowa krytego basenu, nie jest w stanie finansować prawdziwych i PODSTAWOWYCH potrzeb miasta: szkoły - ich doposażenie w okresie narzuconej ministerialnie transformacji, a w szczególności szkoły podstawowej nr 2 i 5, wodociągu dla wszystkich mieszkańców, kanalizacji, gospodarki śmieciami itd. Mieszkańcy; pomyślcie - co Wam z płatnej przyjemności raz na jakiś czas na basenie, skoro Wasze dzieci będą się uczyć w niedoinwestowanych szkołach, za śmieci będziecie płacić coraz więcej, a część z Was nie będzie miało nawet szansy na doprowadzenie kanalizacji do domu, a asfalcie na lokalnych drogach gminnych już nie mówiąc ?

tomitom, 25.02.2019 10:50

Wnioski na jutro i trochę dalej odnośnie SP2 ;-) : nie trzeba jej doposażać. Ma świetną bazę dla klas 1-4. Klasy starsze - 5-8 w najbliższym czasie będą się uczyć w salach byłego Gimnazjum 1. W przyszłym roku radni przegłosują projekt likwidacji SP3 (połączenia z SP2). (W tym roku głosowanie było 10 – za, 10 – przeciw, wg przepisów „remis” powoduje, że uchwała nie przechodzi). Do przyszłorocznego głosowania wystarczy, aby 1 czy 2 radnych przeszło do koalicji burmistrza, … a wiosna idzie i ptaszki ćwierkają, że są tacy chętni...;-) A gdyby się to nie wydarzyło, to burmistrz przekaże w trwały majątek SP2 specjalistyczne klasopracownie z byłego Gim. 1 (aktualnie SP3) - zgodnie z życzeniem większości mieszkańców części miasta, która mieszka w obwodach w/w szkół.

douglas1, 24.02.2019 15:18

Wnioski na dzisiaj: burmistrz ze względu na zobowiązania finansowe przyjęte przez miasto, między innymi budowa krytego basenu, nie jest w stanie finansować prawdziwych i PODSTAWOWYCH potrzeb miasta: szkoły - ich doposażenie w okresie narzuconej ministerialnie transformacji, a w szczególności szkoły podstawowej nr 2 i 5, wodociągu dla wszystkich mieszkańców, kanalizacji, gospodarki śmieciami itd. Mieszkańcy; pomyślcie - co Wam z płatnej przyjemności raz na jakiś czas na basenie, skoro Wasze dzieci będą się uczyć w niedoinwestowanych szkołach, za śmieci będziecie płacić coraz więcej, a część z Was nie będzie miało nawet szansy na doprowadzenie kanalizacji do domu, a asfalcie na lokalnych drogach gminnych już nie mówiąc ?

Keson, 20.02.2019 05:55

Kto zamordował JEZUSA ???

tomitom, 18.02.2019 19:22

Masz rację @mary albright, nasze punkty widzenia są inne, każdy zostanie przy swoim zdaniu. Ja chcę powrotu do czasu sprzed reformy, powrotu w sensie możliwości korzystania uczniów (także tych z przyszłych pokoleń) z obydwu skrzydeł - kiedy młodsi uczniowie uczyli się w SP2, a potem przechodzili do przystosowanego dla starszych skrzydła Gim.1. Ty chcesz autonomii szkół, co w przyszłości uniemożliwi taką sytuację. Mnie nie podoba się ta wersja, bo korzystający z bazy lokalowej byłego Gim.1, która jest wspólnym dobrem mieszkańców tej części miasta, będą uprzywilejowani...a niby z jakiej racji. P.S. A było kulturalnie bo rozmowa toczyła się na argumenty, a nie hasła-klucze i wrzutki, kim podejrzewasz, że jestem ja, albo kim ja myślę że jesteś ty. Forum jest miejscem debaty, na którym każdy może zachować anonimowość (stąd nicki), chronioną przez portal dopóki użytkownik nie łamie prawa. Dziękuję za jedną z nielicznych merytorycznych dyskusji na tym forum, które udało mi się z kimś nawiązać, może poza tym „ministrem propagandy” ;-) - ale..... już zapomniałem ;-) ;-) ;-)

tomitom, 18.02.2019 11:10

@mary albright, zgodzę się z Tobą w części Twojego wpisu. Natomiast napewno nie zgodzę się z pojęciem "nienawistnych komentarzy" pisanych wg Ciebie przez mnie. Komentarze, które pisałem i piszę, owszem są czasem ironiczne, ale nie nienawistne. Nigdy nie atakuję ad personam. Pisząc o oponentach podaję ich funkcję lub zwracam się per pan/pani (p.), podaję tylko nazwiska osób publicznych (radni, urzędnicy), lub tych, które upubliczniły swoją osobę, poprzez świadome przyjęcie roli bycia twarzą/przedstawicielem jednej strony sporu (za co szczerze mówiąc podziwiam, bo nie jest to łatwa i przyjemna rola). Osoby publiczne czy przedstawiciel środowiska rodziców SP3 - wystawiają się na krytykę ich poglądów, gdyż upubliczniają swój wizerunek, mając świadomość obecności mediów na spotkaniach/sesji, i że ich nazwiska są podawane w artykułach (np. powyżej na mamNewsa). Moje posty dotyczą ich wypowiedzi, oświadczeń czy działań. Często są poparte cytatami ich wypowiedzi lub odwołaniem do źródła (nagranie, treść petycji). Natomiast chciałbym zauważyć, że ja byłem wielokrotnie atakowany przez niektórych forumowiczów ad personam, naruszających dyrektywę UE o ochronie danych osobowych tzw. RODO, którzy próbowali dociekać moich danych osobowych (chociaż nie jestem osobą publiczną i nie wyraziłem zgody na ich przetwarzanie). Robili ze mnie już: burmistrza, nauczyciela, prawnika, urzędnika, radnego, dyrektora (nie wiem czego) i nawet posunęli się do naruszenia Ustawy z dn. 6 czerwca 1997r., gdyż sformułowanie "Ja też powiem ostatnie słowo do zobaczenia w realu (...)" nosi znamiona czynu zabronionego z art. 190 Kodeksu karnego.

tomitom, 18.02.2019 10:51

@douglas, wyskoczyłeś z tym mottem ;-) , nie wiem jaki związek ma z tą dyskusją, bo (może się mylę) ale to chyba nie @mary albright je wymysliła ;-) ;-) antagonizm wg encyklopedii PWN: «przeciwstawność działania dwóch elementów lub układów w organizmie» A więc, wg mnie (i encyklopedii ;-) antagonizmy tworzą jednostki, które swoją postawą nie chcą współpracować na rzecz wspólnego dobra, tylko się alienują.

douglas1, 18.02.2019 10:26

@tomitom, odnośnie problemu renowacji/tworzenia klasopracowni to pytanie jak/kiedy/za ile to zrobić jest zasadne, ale proponuję je kierować do konserwatora zabytków, jeśli to zabytkowy budynek. Wiele szkół jest zlokalizowanych w ten sposób i funkcjonują dobrze. Taka szkoła często ma swój specyficzny, przyjemny klimat. Okoliczne miasta mają takie doświadczenia i poradziły sobie dobrze. Z tym, że to problem, który pojawi się za kilka lat, przez najbliższe lata biorąc pod uwagę demografię klasopracownie, które już istnieją będą po prostu dobrze wykorzystane. Będzie to też okazja, aby szkoły nadal rozwijały między sobą współpracę, ucząc też tego nasze dzieci. P.S. Władze Suchej Beskidzkiej mają w inwentarzu między innym Mały Wawel, który na ten moment jest perełką i jedną z wizytówek miasta. Miasto o połowę mniejsze od Andrychowa i dało radę. Przy okazji: na Pałac Bobrowskich to naprawdę aż żal patrzeć.

mary albright, 18.02.2019 10:00

Tomitom, napiszę najprościej, jak się da. Przez najbliższe lata Szkoła Podstawowa nr 2 nie musi tworzyć ŻADNYCH klasopracowni, bo może przecież, jak to jest dzisiaj, korzystać z tych w SP3. Zakładam, że z czasem zrobi się u Was nieco luźniej, co pozwoli na stworzenie klasopracowni chemicznej, biologicznej, fizycznej, czy jakiej tam jeszcze trzeba. Nie musicie póki co robić NIC. A za kilka lat proponuję oddać swój głos na kogoś, kto zatroszczy się o WSZYSTKIE szkoły w gminie. Tomitom, widzę światełko w tunelu. Po serii nienawistnych komentarzy, udało ci się porozmawiać z kimś kulturalnie i rzeczowo, bez zbytniego eskalowania emocji. Zostaliśmy przy swoim zdaniu, ale zgodzisz się ze mną, że w takiej atmosferze lepiej budować wzajemne relacje dobrosąsiedzkie. Czego życzę OBU szkołom, Obu Dyrektorkom, rodzicom i uczniom.

douglas1, 18.02.2019 09:10

@tomitom, przeczytaj proszę wnikliwie motto szkoły Nr3 w Andrychowie, a nie podsycaj antagonizmów między ludźmi, zwłaszcza tam gdzie ich nie ma, a motto brzmi: KAŻDY nosi Nobla w plecaku, tomitom - KAŻDY - miłego dnia

tomitom, 18.02.2019 01:09

Ja nie pisałem o małżeństwie, tylko o współpracy rodziców na rzecz dobra ogółu. Dlaczego tak bardzo chcecie się izolować od SP2? Czy te dzieci są trendowate, że nie mogą być w jednej szkole, pod jedną tabliczką z waszymi? Wszystko jedno czy SP2 czy SP3 czy SP23. I przepraszam, ale sformułowanie "uczcie się u nas" brzmi jak zawłaszczanie czegoś, co niekoniecznie jest uwłaszczone. I nadal nie odpowiedziałaś na pytanie jak widzisz renowację/tworzenie klasopracowni w SP2 w świetle istniejących warunków.

mary albright, 18.02.2019 00:52

Tomitom, wiesz czym sie rozni malzenstwo z branka od malzenstwa z kobieta wolna? Zeby sie zjednoczyc musi byc wolnosc wyboru, a wy stawiacie nas w pilozeniu: Jak nie po dobroci, to sila. Co do zamiany budynkow, napisze jeszcze raz, przez kolejne lata, prosze uczcie sie u nas, a po czasie, gdy u was i u nas bedzie proporcjonalna ilosc dzieci, zarowno wasze, jak i nasze sale kwalifikowac sie beda do odnowienia czy zbudowania od nowa.

douglas1, 17.02.2019 22:15

Zakolog, 17.02.2019 17:11 W Andrychowie żyje się super, a będzie jeszcze lepiej. Już wkrótce powstanie nowoczesna szkoła imienia Braci i Sióstr PiSowskich, pod patronatem Józefa Habilitowanego Wyklętego. Szkoła ta będzie wolna od wszelkiego lewactwa, a w szczególności od żakizmu i szafranizmu. Swoim uczniom i absolwentom od razu zapewni status ucznia wyklętego, a ich rodzicom nada tytuł rodzica niezłomnego. Będzie dysponowała ultra nowoczesną infrastrukturą, pozwalającą umieścić każdego ucznia w pojedynczej sali lekcyjnej nadając mu status VIP. Kadra pedagogiczna będzie specjalnie selekcjonowana i zatrudniana tylko na umowy zlecenia, po wcześniejszym zaliczeniu egzaminu kwalifikacyjnego u radnej Alicji w krainie czarów. Będzie to placówka wprost nawiązująca do tradycji polskiego ciemnogrodu i klasycznej kultury rustykalnej z arkadyjskim przesłaniem.

ernest61, 17.02.2019 22:02

to tylko napisze tak na dobranoc - wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili

ernest61, 17.02.2019 22:00

o Jezu wy tu dalej piszecie o tym samym chciałem tylko powiedzieć tej Pani mary albrigt żeby uważała bo ten tomitom co tu tak dużo pisze to jest chyba sprytny bo pani zaproponował zabytek a trzeba uważać z zabytkami to dużo kłopotów mam taki dom i nic sie nie da z tym zrobić za wszystko kare można dostać

tomitom, 17.02.2019 21:58

Dzięki @ernest61, przejrzałeś mnie i teraz nici z moich planów ;-/ ;-/ trzeba było siedzieć cicho, to może byśmy też opchnęli ten Twój dom ;-0

ernest61, 17.02.2019 21:52

o Jezu wy tu dalej piszecie o tym samym chciałem tylko powiedzieć tej Pani mary albrigt żeby uważała bo ten tomitom co tu tak dużo pisze to jest chyba sprytny bo pani zaproponował zabytek a trzeba uważać z zabytkami to dużo kłopotów mam taki dom i nic sie nie da z tym zrobić za wszystko kare można dostać

tomitom, 17.02.2019 20:47

@mary abright, i jeszcze jedno pytanie, ale w sumie prawie, że o to samo. Czy zgodziłabyś się na zamianę skrzydeł - SP2 i SP3, gdyby to miało zakończyć spór o szkoły? Oczywiście z zachowaniem autonomicznych szkół.

tomitom, 17.02.2019 20:23

@mary albright, dokładnie. Właśnie tego chemy - zjednoczenia, ale nie "przeciw", tylko "na rzecz". Dla naszych dzieci, wszystkich dzieci i tych z SP2 i SP3. Rodzice SP2 nie chcą zawłaszczyć czegoś dla siebie, oni chcą, aby się dzielić wspólnym majatkiem gminy, wypracowanym w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Nikt z nas nie mówi dawajcie nam i idźcie sobie gdzieś. Chcemy mieć zagwarantowane, że przyszłe roczniki uczniów z naszych obwodów będą się uczyć w godnych warunkach. A to może w zagwarantować jedna szkoła w dwóch skrzydłach. Jeśli masz inny pomysł na rozwiązanie, to napisz. Odpowiedz na pytanie: Jak gmina ma polepszyć warunki skrzydła SP2 skoro nie można robić tam gruntownego remontu (konserwator zabytków), nie ma miejsca na dobudowanie skrzydła (trzeba by było zająć okoliczne domy prywatne ;-), brak pieniędzy na takie duże przedsięwzięcia. Jak można to zmienić?

tomitom, 17.02.2019 20:15

Za rok, będzie będzie kolejny projekt likwidacji szkoły SP3 (albo kilka projektów), tylko dużo lepiej przygotowane. Dyscyplina klubowa wyjdzie radnym jeszcze bokiem. Mieszkańcy będą pisać petycje, zbierać podpisy i informować społeczność lokalną o sytuacji organizacyjnej i finansowej dotyczącej SP2 i SP3. Jeśli będzie trzeba to zaprosimy też media (jak pisze @Bento). Tak, aby zapisujący swoje dzieci do szkoły mieli świadomość na co się decydują. Bo oczywiście wbrew oponentom, my nie będziemy żądać zmiany obwodów, nie zakażemy zapisu do wybranej szkoły. Ale niech każdy robi to świadomie. Niech wie, jakie są konsekwencje zapisu dziecka do szkoły z niespełna 4-osobową kadrą pedagogiczną, ilością przyznanych godzin na bibliotekę, kuchnię, świetlicę dla garstki uczniów, w skrzydle, w którym równocześnie uczą się uczniowie klas 5-8. Bo tylko prawda wyzwala. Prawda?

mary albright, 17.02.2019 20:07

Tomitom, dlatego wspolpraca jest lepsza niz wojna. Bo sasiedzi zamiast napadac na siebie, powinni zjednoczyc sily, by od wlasciciela dostac odpowienia ilosc bawozu. A tak, wlasciciel ma spokoj a wy sie zabijajcie miedzy soba. Dla mnie chore. A gdyby wlasciciel wlozyl tyle wysilku w to by budowac a nie burzyc nie byliby tego konfluktu. Potrzeba tylko albo az dobrej woli.

tomitom, 17.02.2019 18:24

@mary albright, no coś w tym jest ;-) tylko, że ten właściciel ziemi ma też ograniczone możliwości poprawy sytuacji sąsiada nr 1. A czy temu sąsiadowi nr 2 nie jest głupio z powodu niesprawiedliwości wobec synów i sąsiada nr 1? Bo przecież sąsiad nr 1 i jego dzieci nic nie zrobili żeby zasłużyć sobie na gorsze warunki, z kolei lepsze warunki to też nie jest specjalna zasługa sąsiada nr 2. Po prostu wszyscy mieszkańcy tego miasta/wsi płacą podatki i z nich te ziemie mają warunki, jakie mają. Czy sąsiedzi nie mogliby zacząć współpracować na zasadzie, podzielmy się tym co w końcu nie jest nasze, ale wspólne? Dzieci obojga sąsiadów będą uprawiać na poczatku słabszą ziemię, jak będą starsze przejdą na tę lepszą? I wtedy wszystkie dzieci będą miały szansę doświadczyć sukcesu plonów?

mary albright, 17.02.2019 18:08

Tomitom. Trzeba jeszcze zazanaczyc, ze wlasciciel ziemi znacznie lepiej zyje zyje z sasiadem numer 1 a z jakis niewytlumaczalnych powodow darzy niechecia dzierzawce nr 2. W zwiazku z tym stawia sprawe tak, chcesz miec warunki jak sasiad? Podbij sasiada i posiadz jego ziemie.

tomitom, 17.02.2019 17:24

Gwoli uściślenia, znana przecież tu na forum Ustawa, Art. 190 Kodeksu karnego: § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

tomitom, 17.02.2019 17:18

@mary albright, dalej nie wiem czy mieli podobne warunki ;-) W każdym razie idąc tym tokiem rozumowania, dodaj do opisu coś w stulu: Ten pierwszy sąsiad był starszy, miał wyjałowioną ziemię, trudne warunki uprawy, gdyż właściciel gruntu nie inwestował w rekultywację dzierżawionej przez sąsiada ziemi. Jego samego nie było stać na nawożenie, i odpowiedni sprzęt. Synowie co prawda mu się udali i miał dużo dzieci gdyż wielu mu zaufało i oddało swoje pociechy na wychowanie, ale cierpiał bo było mu żal dzieci. Wiedział, że drugi sąsiad otrzymał ziemię, z dużo lepszymi warunkami, sąsiad miał szczęście, bo właściciel ziemi inwestował w tamte tereny. Sąsiedzi zaczęli współpracować, jednak kiedy synowie dorośli i wyfrunęli z gniazda, drugi sąsiad powiedział: teraz mam już swoje dzieci, mam ich za dużo, nie mogę dłużej użyczać pola dla twoich nowych synów, musisz korzystać ze swojej ziemi. Pierwszy sąsiad zapłakał nad losem swoich dzieci, bo nie mógł im zapewnić godnych warunków gdyż właściciel ziemi nadal nie inwestował w dzierżawioną ziemię bo 1) nie miał pieniędzy lub 2) był złośliwy lub c) nie mógł bo ziemia była przeznaczona na co innego itd.

tomitom, 17.02.2019 17:04

@Turbplazmotron, twój wpis "Ja też powiem ostatnie słowo do zobaczenia w realu(...)", nie wiem adresowany do mnie czy do kogoś innego, ale myślę, że może to podejść pod groźbę karalną.

Turboplazmotron, 17.02.2019 16:42

Ja też powiem ostatnie słowo do zobaczenia w realu Panie dyrektorze. Dziękuję za lekcję polskiego.

mary albright, 17.02.2019 14:36

Tomitom. Powiedzmy tak, to byly ogrodki dzialkowe, albo oboje dzierzawili. I ten pierwszy, ze byl starszy mial wiecej dzieci ale za malo pola, by je wyzywic. Ten drugi byl mlodszy, mial mniej dzieci ale wiecej pola. W zwiazku z tym 1 byl glodny a drugiemu pole lezalo odlogiem. Drugi idzie do pierwszego i mowi, prosze obsiej czesc mojego pola, bys mial co jesc i by ziemia nie lezala odlogiem. Mijaly lata, co rok 1 obsiewal kawalwk pola sasiada i mial plonu do syta. Alw dzieci rosly i wylatywaly z gniazda, drugiemu zas przybywalo pociech. Ktoregos roku na wiosne spotykaja sie i ten drugi mowi, drogi sasiedzie mam juz duzo dzieci, nie moge uzyczyc ci mojego pola. Na to ten pierwszy, nic nie szkodzi, moje wylecialy juz z gniazda, moje pole mi wystarcza. Obsiewaj swoje, ja obsiewam swoje. Zyjmy obok siebie w pokoju

mary albright, 17.02.2019 14:30

Tomitom. Powiedzmy tak, to byly ogrodki dzialkowe, albo oboje dzierzawili. I ten pierwszy, ze byl starszy mial wiecej dzieci ale za malo pola, by je wyzywic. Ten drugi byl mlodszy, mial mniej dzieci ale wiecej pola. W zwiazku z tym 1 byl glodny a drugiemu pole lezalo odlogiem. Drugi idzie do pierwszego i mowi, prosze obsiej czesc mojego pola, bys mial co jesc i by ziemia nie lezala odlogiem. Mijaly lata, co rok 1 obsiewal kawalwk pola sasiada i mial plonu do syta. Alw dzieci rosly i wylatywaly z gniazda, drugiemu zas przybywalo pociech. Ktoregos roku na wiosne spotykaja sie i ten drugi mowi, drogi sasiedzie mam juz duzo dzieci, nie moge uzyczyc ci mojego pola. Na to ten pierwszy, nic nie szkodzi, moje wylecialy juz z gniazda, moje pole mi wystarcza. Obsiewaj swoje, ja obsiewam swoje. Zyjmy obok siebie w pokoju

tomitom, 17.02.2019 14:26

@Bento, najlepiej się wyłączyć "Bez odbioru" niż dyskutować. Nigdy nikogo nie hejtowałem. O p. Sochackim zawsze piszę per pan (czasem podając też jego funkcję - przedstawiciel Rady rodziców, reprezentant rodziców SP3) - czyli z zachowaniem pełnego szacunku do niego (i innych) jako osób, przyjętego w publicznej dyskusji. Krytykuję natomiast opinie, oświadczenia, wypowiedzi, działania, które są upublicznione - każdy obywatel ma do tego prawo (no chyba, że zamykamy ludziom usta). Pisałem o faktach, które może każdy obejrzeć na spotkaniu SP3 i na sesji - są udostępnione dla wszystkich i każdy może wyrazić o nich swoją opinię. Cytowałem jego wypowiedzi lub fragmenty jego oświadczenia. Nie wciskaj mi proszę takiej "propagandy", że użyję lubianego przez Was zwrotu, że HEJTUJĘ - słowa klucza, który ma zamykać na argumenty.

tomitom, 17.02.2019 14:14

@mary albright, tylko czy Ci sądzieci korzystali z ziemi podatników, czy prywatnej? Jeśli tak, to czy mieli zapewniony uczciwy start w tych samych warunkach, czy ktoś był preferowany?

tomitom, 17.02.2019 14:13

Niestety, ale nie znalazłem rozmówcy, mówiąc skrótem myślowym, "z waszej strony", z którymi można rozmawiać na argumenty. Nie spotkałem się (chyba, że jakieś pojedyncze posty) z kimś kto chciałby obalić moje argumenty, wytłumaczyć, że się mylę bo... . Albo przedstawić swoje racje, konkretnie i polemizować ze mną, jesli spróbuję je obalić. Waszą bronią są tylko słowa/zwroty -klucze: moloch, mała klasa, mała szkoła, a jak to nie działa to "propaganda", "Kodeks karny" itd.

tomitom, 17.02.2019 14:12

@Bento, @mary albright, wnioskuję z Waszych ostatnich postów, że jesteście za przemilczaniem faktów. Próbujecie nazywać publiczne wypowiedzi na bieżący temat "propagandą", "napuszczaniem", "powielaniem poglądów i schematów". Jednym słowem próbujecie dezawuować racje rozmówców - w tym przypadku moje. Tymczasem wszystko co piszę to konkrety, fakty, najmniej tu jest moich opinii - chociaż do nich, jak każdy użytkownik forum - też mam prawo.

Bento, 17.02.2019 14:08

P.S. 1 @tomitom, odnośnie hejtu o który wczoraj pytałeś: rozumiesz dużo, ja w kontekście tego nie rozumiem czemu tak hejtowałeś Sochackiego, dziękowałeś za merytoryczne podejście do tematu na sesji, to pomyśl proszę, komu to między innymi może zawdzięczasz. Kto spowodował, że miałeś usypiający niektórych radnych odczyt, z podtekstami, które chyba niestety tylko nieliczni zrozumieli. Kto spowodował, że rodzice czekali w kuluarach sali sesyjnej, a nie stali nad radnymi? Kto prowadził spotkanie w otoczeniu walentynkowej atmosfery z radnymi w SP3? zamiast atmosfery wojennej jak podczas spotkania w SP2? Jeśli za rok ponownie wróci temat trójki, to prawdopodobnie przekonasz się jak może wyglądać akcja obrony szkoły prowadzona spontanicznie przez rodziców dzieci klas pierwszych, drugich i trzecich. Jak nie znajdzie się osoba gotowa to powstrzymać, a tak pewnie będzie to obstawiam, że będziemy mieć telewizję, Expres Reporterów, transparenty, tłum na sali sesyjnej i inne atrakcje. A na końcu Kuratorium i tak wyda negatywną opinię o likwidacji szkoły - to wynika nawet z tego co piszesz. Przemyśl to proszę. Często piszesz o wysyłaniu kwiatów. Zastanów się gdzie powinieneś je wysłać i z jakiego powodu, adres IP to jest moment. I ostatnie: my na forum nie wymieniamy Cię z nazwiska. I nie przypisuj mi rzeczy, których nie piszę i nie robię. A prawdziwie społecznych kampanii nie sposób powstrzymać jednej osobie, nie dam rady. P.S. 2 Nadal czekamy na odpowiedź. Spokojnej niedzieli, proponuję wyjść na słońce. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Andrychowa. Bez odbioru.

beetlejuice, 17.02.2019 14:07

@Bento po co inwestować w SP2 w klasopracownie skoro za ścianą są w pełni wyposażone, a wiadomym jest, że przez najbliższych kilka lat będą stały puste i się kurzyły. Czy to nie jest przypadkiem marnowanie pieniędzy obywateli? Zresztą nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie są koszty stworzenia sali chemicznej. Tu nie chodzi tylko o powieszenie tablicy Mendelejewa jak powiedziała pani Dyrektor. Muszą być odpowiednie zabezpieczenia przechowywania substancji chemicznych, koszty utylizacji materiałów i inne. To są ogromne koszta.

mary albright, 17.02.2019 14:06

Jak myslicie, czy dzieci tych sasiadow mogly sie bawic w zgodzie? A wystarczylo zerkac na siebie zza plotu, zapytac sasiada, co robi, ze ma takie wielkie truskawki a nie pod oslona nocy traktowac je roundupem. Mozna bylo sobie pozyczac kosiarke, kiedy jedna zaniemogla. Wspolpracowac by kazdemu bylo lepiej. Po to by moc spotkac sie czerwcowego popoludnia i w milym towarzystwie zjesc torcika z truskawkami z obu ogrodow i pozostac SOBA

tomitom, 17.02.2019 14:01

@Bento, nie rozumiem. Raz piszesz, że nie chcecie molocha, że małe szkoły są lepsze. I zadajesz pytanie retoryczne czy lepiej zarządzać 600-osobową czy 300-osobową (tak na marginesie "urodziło" ci się 300 dzieci ponad statystyki i SP2 ma być tym 600-osobowym molochem). Z kolei w petycji SP3 macie: "Wnosimy o podjęcie przez Radnych Gminy uchwały zmieniającej zakres terytorialny obwodów szkolnych dla SP2 i SP3" źródło: https://bip.malopolska.pl/umandrychow,m,286440,petycje.html. czyli jednak szkoły mają być liczniejsze, nawet kosztem prawa rodzica do wyboru szkoły. Tak na marginesie to warto, aby zainteresowani przeczytali całą petycję SP3 z ich żądaniami i zapatrzeniem w swoje racje. Dlatego podałem źródło.

mary albright, 17.02.2019 13:52

Bylo sobie dwoch sasiadow. Mieszkali obok siebie, uprawiali swoje ogrodki, rywalizujac miedzy soba, ktory ma piekniejszy. Tak dlugo, jak koncentoowali swoje wysilki na rzecz swojego ogrodu, tak dlugo oba ogrody stawaly sie coraz piekniejsze. Do czasu, az jeden z sasiadow, nie mogac juz wcisnac do swego ogrodu kolejnej egzotycznej rosliny postanowil tak uprzykrzyc zycie temu drugiemu, by ten wystawil swoj ogrod na sprzedaz i wyniosl sie z okolicy. Zaczelo sie niewinnie, a to przerzuce do sasiada jakis chwascik, a to wylapie swoje slimaki i podrzuce na grzadke. Rozsieje chwasty, powrzucam smieci, a pozniej napuszcze innych sasiadow, bo przeciez nie godzi sie, zeby taki nieudolny ogrodnik mieszkal w naszej okolicy i marnowal taka doskonala glebe, ktora przeciez nie do niego nalezy, bo nie on ja stworzyl. Nalezy zabrac mu te ziemie i przekazac w rece kogos bardziej kompetentnego. Z wizja, rozmachem. Pytanie, co ma zrobic ten, na ziemie ktorego ostrzy sobie zeby sasiad? Zostawiam je otwarte.

Bento, 17.02.2019 13:51

@tomitom, ponownie siejesz propagandę i próbujesz napuszczać jednych rodziców na drugich treścią swoich postów, odgrażasz się że pamiętasz. Piszesz o sobie, że chcesz się uczyć. To skup się proszę i czytaj co inni piszą, bo nic się nie nauczysz tylko powielając ciągle swoje poglądy i schematy, i nie wychodząc poza swoje dotychczasowe motywy działania. Czasem jedyne wyjście to dla dobra innych, ale też swojego to po prostu przyznać się do jakiejś porażki. Pewnie; można też podpalić Rzym, albo wyciągnąć wnioski z historii, lektur, pomyśl co wybrać. Spróbuj popatrzeć na to wszystko co robisz chociaż trochę i przez chwilę z innej perspektywy niż Twoja własna. Przekonaj się sam czy nie będzie Ci z tym lepiej.

tomitom, 17.02.2019 13:45

Chodzenie po przedszkolach i czarowanie rodziców - to jest prawdziwa propaganda rodem z PRL.

Bento, 17.02.2019 13:44

@kwiecień, @tomitom i koalicji, piszecie o sprawiedliwości społecznej – piękne, piszecie o tym, że nic nie macie przeciwko dwóm szkołom – pięknie. Że używacie pojęcia elitarności, to już mniej piękne, bo używacie jej w celu nastawianie jednych rodziców przeciwko drugim. Etos, mit Gim1 już upadł i wszyscy tam pracujący dla swojego i innych dobra powinni się z tym pogodzić. Teraz trójka to jest mała szkoła podstawowa, taki dwulatek, któremu wiele osób chce zabrać wszystko, żeby dać swoim dzieciom, zamiast mu pomóc. Że robi to władza, to jeszcze rozumiem, bo jak kogoś głównym sensem życia jest władza, władza, władza i nie chce tego w dodatku zmienić to pozostaje współczuć. Ale jak robią to osoby, które zajmują się zarządzaniem szkołami, lub są nauczycielami to już jest przerażające. Czytający posty ze zrozumieniem wyciągną wnioski kto jest kto i po coś robi na pod artykułem. Cel niby podajecie podobny co obrońcy trójki. Kłopot w tym, że chcecie to osiągnąć wyłącznie na swój sposób, nie dopuszczając innych możliwości. Skoro dwie szkoły po 300 dzieci są ok – jak sami piszecie, to co stoi na przeszkodzie aby tak było? Halą, salą można się naprawdę podzielić. A w SP2 zainwestować w klasopracownie. Proste. Rozsądne. I do zrobienia. Dlaczego to takiego sposobu rozwiązania problemu nie dążycie. Naprawdę myślicie, że Putin jest szczęśliwszy niż Ueli Maurer, że szczęście to kwestia areału do zarządzania? Czy raczej atmosfery w tej pracy w szkole, relacje z innymi ludźmi? Tak się zastanawiam, jakiej szkoły jeśli miałbym takie potrzeby i pragnienia wolałbym być dyrektorem, takiej dla 300, czy dla 600 dzieci. I nie widzę niczego co przemawiałoby za firmowaniem tej większej. Ani merytorycznego, ani logistycznego, ani z kręgu nazwijmy to ogólnie punktu widzenia pedagogicznego, socjologicznego. W sumie to pozostaje w końcu tylko motyw władzy, władzy, władzy i obawiam się, że to niestety jedno co Was motywuje do działania, nie oglądając się na środki jakich używacie, nie oglądając się na ludzi, których krzywdzicie tylko dlatego, że są w mniejszości.

tomitom, 17.02.2019 13:44

Natomiast zgadzam się, że piszę dla zainteresowanych sytuacją szkół w gminie. Warto uczciwie informować rodziców o tym, co czeka ich dzieci, jeśli podejmą decyzję o zapisaniu ich do SP3. Nie chcemy przecież wprowadzać ludzi w błąd. Nie chcemy, aby zapisali dzieci i potem mieli problemy z kadrą uczącą, ze starszymi uczniami na wspólnych korytarzach, bibliotece, jadalni itd. Nie chcemy, żeby w przyszłym roku musieli je przepisywać, bo skończą się wybory europejskie i parlamentarne i nasi rodzimi radni w końcu odważą się przegłosować uchwałę likwidującą SP3. Jeśli rodzice mają podjąć decyzję, to niech to zrobią z pełną świadomością tych spraw, prawda? To jest uczciwe i w porządku.

tomitom, 17.02.2019 13:37

@mary albright, może nie ministrem. Patrząc na naszych obecnych ministrów, czuję się obrażony taką kwalifikacją ;-) Co do powiększenia przestrzeni życiowej, to też nie. Nie ja jestem jednym z rodziców dzieci, którzy "wnoszą" swoją o szkołę z 22 salami dla 35 dzieci.

mary albright, 17.02.2019 12:47

Tomitom, czujesz sie ministrem propagandy przywodcy, ktoremu marzy sie powiekszenie przestrzeni zyciowej? No oczywiscie dla swoich podwladnych, nie dla swego prestizu. No skad, w razie czego to moze nawet abdykowac. Wzruszylam sie...

mary albright, 17.02.2019 12:42

Tomitom, czujesz sie ministrem propagandy przywodcy, ktoremu marzy sie powiekszenie przestrzeni zyciowej? No oczywiscie dla swoich podwladnych, nie dla swego prestizu. No skad, w razie czego to moze nawet abdykowac. Wzruszylam sie...

mary albright, 17.02.2019 12:37

Tomitom, czujesz sie ministrem propagandy przywodcy, ktoremu marzy sie powiekszenie przestrzeni zyciowej? No oczywiscie dla swoich podwladnych, nie dla swego prestizu. No skad, w razie czego to moze nawet abdykowac. Wzruszylam sie...

kaowcy, 17.02.2019 11:31

Wstyd powiedzieć ale my też głosowaliśmy za PIS-em ale po ostatniej sesji jesteśmy zbulwersowani dyscypliną partyjną na głosowaniu. Radny a szczególnie radny z PIS-u to powinien być człowiek o twardym charakterze i czystym sumieniu niepodatnym na wpływ innych !! Bo rozumiemy że baba jak to baba z natury jest jaka jest ale panowie że dali się tak wkręcić to WSTYD wielki WSTYD !!!

beskidmaly, 17.02.2019 11:14

bazyl,mama,diter, tomitom i wielu innych piszących negatywnie o Radnych glosujacych przeciw polaczeniu szkol 2 i 3 szacun, szacun, szacun i do parteru z nimi tak jak oni mówili na przedostatniej sesji.

tomitom, 17.02.2019 10:32

Radni PiS i Kobielus wg mnie ulegli odgórnym naciskom partyjnym - reforma min. Zalewskiej "ma się udać i już!", "Nie będzie likwidacji szkół!", bo "My się nigdy nie mylimy!". Nasi radni nie zdają sobie chyba sprawy z oczywistego wydawałoby się faktu - że lokalne struktury (nawet te odgórnie upartyjnione), muszą działać na rzecz lokalnej społeczności, bo to ona pójdzie do wyborów. To ona będzie patrzeć na ich niegospodarność i działania przeciw oczekiwaniom społecznym. To ona może też w końcu ich odwołać w drodze referendum. Wtedy partyja nic im nie pomoże. Bo póki co, mamy w Polsce demokrację, a nie słusznie minione czasy jednej partii wszędzie działającej.

tomitom, 17.02.2019 10:24

Blisko 800 osób podpisało petycję ws. likwidacji SP3, dyrektorka SP3 i dyrektorka SP2 opowiedziały się za likwidacją SP3, "Solidarność" związkowa opowiedziała się za likwidacją SP3, nauczyciele SP3 są za likwidacją, większość mieszkańców, których sprawa bezpośrednio nie dotyczy (nie mają dzieci w SP2 czy SP3), po wysłuchaniu na czym polega spór, pukało się w głowę i było zbulwersowanych, że nie będą łożyć na miejską szkołę dla 35 uczniów. I co? Radni z PiS i Kobielus zagłosowali przeciwko likwidacji. Brawo panie i panowie, super strzał w kolano na początku kadencji. Bo musicie wiedzieć, że mnóstwo ludzi zadba o odpowiednią "reklamę" waszego klubu i jego działań w środowisku gminy... społeczeństwo nie jest głupie, tylko czasem niedoinformowane. A za rok, będzie powtórka z tego roku - będzie projekt likwidacji szkoły SP3 (albo kilka projektów), tylko dużo lepiej przygotowane. Wcześniej, ostrzej i z poparciem większej liczby mieszkańców. Wasza dyscyplina klubowa wyjdzie Wam jeszcze bokiem. Rodzice SP2 będą pisać petycje, zbierać podpisy i informować społeczność lokalną o sytuacji SP2 i SP3.

tomitom, 17.02.2019 10:18

@diter, ja też swego czasu myślałem, że Kobielus jest jakąś alternatywą... ale człowiek się myli po to, aby wyciągać wnioski... i więcej nie popełniać tych samych błędów.

diter, 17.02.2019 09:43

To przykre że kilka miesięcy temu podpisywałem listę Kubieniowi Studniarzowej i Kobielusowi myśląc że to są właściwi ludzie kierujący się dobrem wyborcy A teraz podpisuję listę odwołania ich z funkcji radnego bo nie dorośli do pełnienia obowiązków radnego !!! Nie rozumiem czy reszta radnych nie ma swojego mózgu żeby podjąć właściwą decyzję !!

mama, 17.02.2019 09:32

Właśnie zastanawiamy się tutaj razem z innymi rodzicami jakie należy podjąć kroki prawne żeby to całe towarzystwo wzajemnej adoracji wywalić na zbity pysk przed końcem kadencji ! Ponieważ WYBRALIŚMY ich po to żeby głosowali za dobrem wyborcy a nie kierując się nienawiścią i ze szkodą dla wyborcy !

bazyl, 17.02.2019 09:24

Może któryś z radnych głosujących przeciwko likwidacji SP3 odpowie dlaczego prywata i nienawiść do burmistrza zagłuszyły zdrowy rozum i logikę ?

kwiecien, 17.02.2019 02:05

@bento, zapytaj Waszą Panią Dyrektor. Stajemy w obronie naszych dzieci, aby miały takie same warunki do nauki jak inne dzieci w gminie. Męczy mnie to ciągłe powtarzanie. Dobranoc jeszcze raz i myślę, iż już "nie do zobaczenia". Życzę Wszystkim wytrwałości.

kwiecien, 17.02.2019 02:00

@bento, w przypadku budynków "dwójki" i "trójki" nie ma znaczenia ile dzieci jest w szkole, bo jest podzielona na dwa skrzydła. Pisano o tym wiele razy skrzydło "dwójki" świetnie przystosowane do klas 1-4, skrzydło " trójki" klasy 5-8. Bezpiecznie. Tak naprawdę nie chodzi o dużą szkołę. Ważniejsze są małe klasy. Przeczytaj post tomitom poniżej Twojego. Zobaczysz też z czym będziecie się zmagać w czwartych klasach, kiedy nauczyciele przedmiotowcy z łapanki będą u Was uczyć ( 2 godziny przyrody, 1 godzina historii). Będziecie wtedy chcieli mądrej i doświadczonej kadry. Nie mam nic przeciwko szkołom po 300 osób, ale jeśli obie mają takie same warunki ( sale gimnastyczne i klasopracownie). Problem będzie co roku... W przeciwieństwie do Radnych z PiS nikt z opozycji poprzez wprowadzoną dyscyplinę nie zmienił zdania. Radni opozycji jasno deklarowali, iż są za likwidacją i mówili: lepiej, aby dzieci z "trójki" uczyły się w "dwójce". "Trójka" zawsze będzie na mieście zwana elitarną szkołą pewnej Radnej. No cóż... Dobranoc.

Bento, 17.02.2019 01:44

@kwiecien, nic mi nie wiadomo o takim spotkaniu, oraz nie wiem przed czym i przed kim chcecie bronić dzieci. Chyba, że pomożecie bronić SP3 przed likwidacją, to ok. Albo bronić siebie i nie tylko przed decyzjami władzy, która nie widzi potrzeby doinwestowania szkoły podstawowej nr 2 i 5 w Andrychowie.

Bento, 17.02.2019 01:34

@kwiecien, wreszcie jakaś logiczna rozmowa. Pewnie, że są to rozgrywki polityczne. Nie byłbym nimi zainteresowany gdyby nie dotknęły szkoły. Kwestia punktu widzenia kto komu robi w radzie na złość, nie jestem po żadnej ze stron, nie interesuje mnie to wcale. Było 1000 dzieci, będzie 600 w czerwcu - przyjmijmy, że tak będzie. W czym problem? Dwie szkoły po 300 uczniów - jak w bajce. Komu i po co tak na tym zależy, żeby była jedna 600 osobowa? Proponuję, aby GZO odżałowało parę groszy w budżecie na zewnętrzny audyt, jak wybrnąć z tej specyficznej dla Andrychowa sytuacji z dwoma szkołami w centrum miasta. Na mój chłopski rozum lepsze pod każdym względem są dwie szkoły po 300 uczniów. Nie chcę znowu zaczynać całej wyliczanki dlaczego. Zróbmy proszę na odwrót: proszę mnie merytorycznie przekonać, że dla dzieci i nauczycieli lepsza jest jedna 600 osobowa szkoła. Nie mówimy o finansach. To nie problem dyrektorów. Co do bazy, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że dwójkę trzeba dofinansować, przez wakacje można zrobić w budynku cuda. Nie sądzę aby rada miejska miała jako całość coś przeciwko dofinansowaniu dwójki, będą jednogłośnie za. A co myślisz o kolejności punktów sesji: najpierw śmieci potem śmieci, to się nadaje do CNN wg mnie. Oczywiście wśród radnych niePIS nie było zapewne dyscypliny - jasne.

tomitom, 17.02.2019 01:28

A poważnie, myślę, że najważniejsze jest mówienie prawdy na forum i w realu, ona sama się obroni - fakty dotyczące istnienia dwóch szkół w jednym budynku, w tym niesprawiedliwy podział wspólnego majątku gminy pomiędzy nasze dzieci w przyszłości. Warto też nadmieniać o perspektywach dla uczniów posłanych do szkoły z 35 uczniami - brak normalnej rady pedagogicznej (od września 1 dyrektor i 2 nauczycieli oraz mniej niż 1/4 anglisty) i nauka w skrzydle z 12-15 latkami. A za dwa lata przedmiotowcy z łapanki dla 4 klasy na godzinę, dwie, bo żaden nauczyciel z kadry Gim.1 już się tam nie ostanie po tym roku szk. gdy odejdą ostatnie klasy gim. i kl. 8.

tomitom, 17.02.2019 01:25

@kwiecien, no widzisz jak to jest z tym hejtem..., @Bento już od pół godziny nie może znaleźć ;-) ;-) a to mądry facet, umie czytać i zna ortografię, ;-) sorry @Bento, nie mogłem się powstrzymać ;-)

kwiecien, 17.02.2019 01:24

@bento, przedstawiciele z Rady Rodziców " dwójki" byli u Waszej Dyrektor i proponowali spotkanie z Rodzicami z "trójki". Wizerunkowo co innego na spotkaniu w "dwójce" nas powaliło, ale nie będę o tym pisać. Przyzwyczajeni jesteśmy do obrony swoich dzieci.

Bento, 17.02.2019 01:13

Sorry @tomitom nie @tomato

kwiecien, 17.02.2019 01:12

@bento, to są rozgrywki polityczne. Widziałeś przecież. Radni PiS, robią na złość opozycji. Władze nie chcą inwestować w "dwójkę" bo po co, jeżeli w " trójce" jest baza. Dzieci jest coraz mniej. Kilka lat temu w obu szkołach ( Sp2 i G1) było 1000 dzieci, w czerwcu będzie ponad 600. Jeśli nie będziemy mieć bazy, nie mamy jak konkurować. Chcemy, aby "dwójka" też była doinwestowana. Nasze dzieci reforma likwidująca gimnazja zastała w szkole. Słyszałeś radnych u Was: " konkurencja między szkołami". To jest najważniejsze, nie dobro dzieci. Nie dziwię się Rodzicom " trójki", bo wciągnięto ich w te rozgrywki, tak jak nas kiedyś, tylko im współczuję. Już przed sesją wiedzieliśmy ( widzieliśmy po minach niektórych Radnych..) jaki będzie wynik. Mówiono również, iż w PiS- zarządzona była dyscyplina, wszyscy ich radni przeciw likwidacji. Tak było. W sprawie dzieci dyscyplina? Masakra. Radny Sordyl miał przygotowane wcześniej powalające przemówienie ;-), próbował nam wszystkim wmówić nienawiść. Pewnie mieli nadzieję, chyba na jakąś mocniejszą akcję. Rozczarowaliśmy ich. @tomitom, podziwiam Twoje wpisy, są niezwykle celne. Nie boję się mówić, pisać, nie robię nic złego. Występuję w obronie dzieci "dwójkowych". Ktoś powinien, nawet za cenę hejtu.

tomitom, 17.02.2019 01:09

@Bento, oj oj... widzę, że nie potrafisz przedstawić hejtu i ataków personalnych w moim wydaniu, to sam zaczynasz atakować personalnie moje literówki... będzie im naprawdę przykro ;-) Ale żeby nie odejść za daleko od tematu, to sorry, muszę wrócić do tematu szkół i tłumaczenia ewentualnie niezorientowanym i ciekawym forumowiczom i/lub czytelnikom, dlaczego utrzymywanie SP3 nie ma sensu i jest niesprawiedliwe społecznie ;-) I jakie kroki możemy podjąć w przyszłym roku np.: petycja z żądaniami (pamiętam!), więcej podpisów, uświadamianie społeczeństwa co do warunków i perspektyw istnienia dwóch szkół itd. ;-)

Bento, 17.02.2019 00:59

Sorry @tomitom nie @tomato

Bento, 17.02.2019 00:58

@tomato, odnośnie hejtu i ataków pod tym artykułem to już się niestety nie da... mamNewsa chyba grzebie w postach, i chciałem ponownie zapytać co to są dokania Radnych ? chociaż to już mniej śmieszne ;-)

tomitom, 17.02.2019 00:55

Hej @Bento, no co z tym hejtem? Nie zmieniaj tematu ;-)

Bento, 17.02.2019 00:52

@tomitom, chciałbym jeszcze tylko z serii ortografia zapytać co to jest zabyt ? nie znam slangu młodzieżowego, jeśli to jego używasz w niektórych postach to szacun ;-)

tomitom, 17.02.2019 00:49

Sorry @Bento nie @Benito.

tomitom, 17.02.2019 00:49

@Benito, mam prośbę, tak na serio serio, zacytuj hejt i atak personalny w moim wydaniu.

Bento, 17.02.2019 00:46

@tomitom, jeśli chcesz z kimś wymieniać posty to po prostu powstrzymaj się od hejtu i ataków personalnych, jak widać potrafisz ;-) a przynajmniej kilka osób, jak się okazało czuwa nad tym, żebyś się znowu nie zapędził. mamNewsa też nie chce pewnie kłopotów. A odnośnie radnych, to nikogo z przejętych wystąpieniami osób nie słuchali. Głosowali jak szefowie kazali. Myślisz, że następnym razem będzie inaczej? Tak czy owak, to bardzo niefajna sytuacja, kiedy burmistrz nie ma w radzie większości, z jakiej strony by nie spojrzeć, ucierpią wszyscy, i rządzący i wyborcy.

tomitom, 17.02.2019 00:33

@Bento, prawnicy to zwykle wiedzom ;-) ale lekarze, bo mam przeczucie takowego zawodu tego Pana, też powinni wiedzieć jak się pisze "instytucja" w l. mn. ;-)

Bento, 17.02.2019 00:32

c.d. wizerunkowo spotkanie w SP2 - dramat - i poszło to w świat... potrzebne to było. Zamiast organizować pospolite ruszenie, i atakować dwulatka, trzeba było porozmawiać w spokoju z wszystkimi radnymi, albo zaproponować spotkanie w rozsądnym gronie z SP3. Jesteś zadowolona z tego co jest na dzień dzisiejszy?

tomitom, 17.02.2019 00:31

@kwiecien, a po co jesteśmy straszeni na forum - żeby nie agitować na rzecz racji rodziców SP2. Najlepiej buzia na kłódkę. Im większa determinacja niektórych forumowiczów, tym lepsza nasza robota ;-0 Najpierw wchodzą na forum o szkołach, potem (przeanalizowałem posty ;-) próbują odwrócić uwagę forumowiczów od clue jakim jest sprawa szkół np. robiąc wtręty na temat całodobowej opieki, śmieci, lekarzy w gminie, żłobków itd. Jak ktoś się złapie i odejdzie od tematu szkół to ok. Jak dalej próbuje opisywać rzeczywistość i dokania radnych to pyk... dostaje wiadomość, że hejtuje i pyk ... Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r., Kodeks karny (Dz.U. z 2016 r., poz. 2138) ;-) ;-) ;-)

Bento, 17.02.2019 00:26

@kwiecien, podziel się swoją wiedzą jeśli możesz, dlaczego władze Andrychowa próbują likwidować szkołę, wiedząc, że się to nie uda? Dlaczego władza zamiast dofinansować przez ostatnie lata SP2 próbowała po raz kolejny likwidować SP3? Kto tu się dał wyprowadzić na manowce i jak się to stało? Mam na myśli obietnice bez pokrycia w działaniach. Napisz też, czy dziwi Cię, że rodzice usiłują powstrzymać likwidację szkoły do której chodzą ich dzieci? Co byś zrobiła, gdyby to SP2 było przeznaczone do likwidacji? Może lepiej było ze strony osób z kręgu SP2 jednak nic nie robić. Trójka tylko chciała, aby dać im spokojnie pracować.

tomitom, 17.02.2019 00:26

@kwiecien, uważaj idziesz w złą stronę, za chwilę ktoś przeanalizuje Twoje posty i pokaże Ci... uwaga... taaa daaaam... Ustawę z dnia 6 czerwca 1997 r., Kodeks karny (Dz.U. z 2016 r., poz. 2138) ;-) ;-)

tomitom, 17.02.2019 00:22

@Bento, ale wtopa ;-), ale w przeciwieństwie do niektórych, ja pokornie przyjmuję krytykę i wciąż chce się uczyć, dzięki ;-)

kwiecien, 16.02.2019 23:58

ciąg dalszy: Po co nowi rodzice Radnej? Do werbowania, agitowania rodziców przedszkolaków, zbierania podpisów i kompletowania klasy pierwszej. Ambicje muszą zostać zaspokojone. A rodzice SP 2 i tak wiedzą, że szkoła, która ma 35 uczniów, to nie szkoła ( to klasa). My stajemy w obronie swoich dzieci od dwóch lat. I jeszcze kolejny rok przeżyjemy, chociaż jesteśmy już trochę zmęczeni i rozczarowani. Teraz i Wy jesteście wciągnięci i będziecie wciągani w całe to zamieszanie. A tak na marginesie jesteśmy przekonani, że w Waszym dzieciom w „dwójce” ( nie chodzi o budynek) byłoby lepiej. Trochę szkoda. domi50 Twoje zaczepki na nas nie działają, ile razy występowaliśmy w słusznej sprawie zawsze ktoś rzucił kamieniem i krytykował. Ja wolę twarzą w twarz... Do radnych: to nie koniec, to dopiero początek.

kwiecien, 16.02.2019 23:56

@ Bento, podzielę się swoją wiedzą. W tym roku odchodzą Panie największe obrończynie SP3 i wyznawczynie Radnej. Trzeba było rekrutować nowych. Pamiętajcie: Wszyscy ze sobą współpracują. Informacja w radio podsycona przez kogoś, współpraca z Radną i potem petycja o obwodach. Wiadomo było, że „dwójka” odpowie. Aby zniszczyć dogadanie się Radych z „dwójką” Radna z nieświadomym Przewodniczącym idą na prowokację do „dwójki”. Nie miejcie za złe rodzicom, iż jasno wypowiadali swoje opinie na sesji, bo na kanapie tuż za nimi siedziała przyczajona Radna. Człowiek, który przychodzi do szkoły SP2 bez zaproszenia, dyskutuje o swoich planach wobec „dwójkowych” dzieci. Próbuje majstrować w obwodach, a potem pisze w oświadczeniu (wizerunkowo fatalnym, Jej sprostowania wykluczały się nawzajem), że niby tego nie może robić.

Bento, 16.02.2019 23:34

@tomitom, ale też pisze się: [ nawet z żądaniami ], prawnicy to zwykle wiedzom, przynajmniej ci których znom - to też nie ta mowa, tylko żart

tomitom, 16.02.2019 22:23

@Turboplazmotron, P.S. pisze się "instytucjom" - i to jest uświadamianie, a nie mowa nienawiści.

tomitom, 16.02.2019 22:21

@Turboplazmotron, prawda boli tak? Prawo do wypowiedzi też. Czego się tak obawiasz? Może, że za dużo nieświadomych osób to przeczyta i zacznie myśleć? Edukacja naszym największym wrogiem... Myślisz, że jeśli napiszesz nazwę ustawy i numer dziennika ustaw to mnie czymś wystraszysz? Trochę za dobrze znam prawo. Na szczęście jeszcze żyjemy w wolnym kraju i nawoływanie do wykorzystywania demokratycznych narzędzi jakimi są: podjęcie działań w postaci zebrania się i złożenia petycji (nawet z rządaniami) oraz informowanie społeczeństwa na forum publicznym o: faktach dot. funkcjonowania szkół, faktach dotyczących zachowania rodziców (potwierdzeniem: petycje, nagrania ze spotkań rodziców i sesji) oraz o działaniach radnych - nagranych zresztą do publicznej wiadomości jest jeszcze dopuszczalne. Nie pasuje Ci to prawda? Może za niedługo się tego wszystkiego zabroni, ale na razie jeszcze mamy wolny kraji i nie zamkniesz nikomu buzi.

Bento, 16.02.2019 22:10

Alternatywny pisze teraz o względach pijarowych Pisu, tego właśnie teraz nie rozumiem, dlaczego wiedząc, że kuratoria i tak będą blokować likwidację szkół są takie próby. Każda zamknięta szkoła to gwózdek do trumny przy próbie rozliczenia reformy oświaty. W wielu województwach kuratorzy są z PIS, mają nakaz pisania negatywnych opinii przy próbach likwidacji takie wróbelki słyszałem już rok temu. To po co była ta sesja cała nadzwyczajna jak i tak by nie było likwidacji.

Alternatywny, 16.02.2019 21:58

Do @domi50 za dużo zaprzeczeń. Dałem Ci przykład jak można dosadnie reagować, ale do określonej formacji, (nie do konkretnej osoby) która dostała polecenie od minister aby blokowały zamykanie szkół ze względów pijarowych dla Pisu (tak mówią wróbelki z Nowogrodzkiej). Ty zrobiłaś kłamliwe wycieczki osobiste do konkretnych osób, to niedopuszczalne i krzywdzące dla nich.

ernest61, 16.02.2019 21:46

strasznie tu dużo wpisów pod tym artykułem nie do końca rozumiem o co chodzi ale dziwne jest to że ludzie się kłócą między sobą zamiast tak jak w naszym mieście pójść do burmistrza jak szkoła źle działa to radni przecież nie są od tego tylko burmistrz chyba tam powinni wszyscy ci rodzice pójść albo telewizje posłać chyba że to nie chodzi o szkoły tylko żeby od jakiegoś innego problemu wszystkich odciągnąć może to macie taki temat na zastępstwo a oni te sreberka zawijają

beetlejuice, 16.02.2019 21:45

Domi50 możesz rozwinąć sformułowanie "osób potencjalnie groźnych, które mają możliwości do tego, by szkodzić dzieciom"?

ernest61, 16.02.2019 21:37

ktoś pisał że szkoły muzyczne rządzą się innymi prawami ale to przecież nie przeszkadza w ich otwieraniu przecież są ludzie w każdym urzędzie gminy jak w takiej Bystrej w ferie widziałem że sobie poradzili to czemu jakieś miasto sobie nie zrobi jak chcą mieć jakąś kase extra na szkołę

beetlejuice, 16.02.2019 21:09

Domi50 możesz rozwinąć sformułowanie "osób potencjalnie groźnych, które mają możliwości do tego, by szkodzić dzieciom"?

domi50, 16.02.2019 21:02

Masz rację beetlejuice nie umknęły. Widać kilka osób emocjonalnie związanych z telefonem, w przypadku Dyr. GZO to już żenująca przesada. Obraz sesji irytuje, chodzący ludzie, dziennikarze. W innych miastach nie tak to wygląda. Do tym razem Alternatywny nie spodziewałam się, że swoją obserwacją wywołam taką mowę nienawiści. Widać trafione. Dla Twojej wiedzy nie mam żadnego związku z PIS, ani też z radnymi tego miasta. Dałeś się wkręcić. Kto tu jest ......? W kwestii czułego dotyku i dwuznacznych uśmieszków w czasie przerwy niczego nie zrozumiałeś. Mam luźny związek z tym miastem, jednak za przyczyną osób potencjalnie groźnych, które mają możliwości do tego, by szkodzić dzieciom, przyglądam się temu i badam priorytety.

budyn77, 16.02.2019 20:46

Wójcie Zak i bezradni: zabierać się do roboty: budować obwodnice, żłobki, dom seniora, hale sportową, otworzyć "całodobówkę" i poradnie specjalistyczne NFZ itd a nie mieszać w oświacie i śmieciach!

beetlejuice, 16.02.2019 20:29

Drogi Domi50, jeżeli poświęciłeś tyle czasu, by prześledzić całą retransmisję z Rady i wyłapać takie ciekawostki to mam nadzieję, że nie umknęły twojej wnikliwej analizie fragmenty, w których Pani "radna" Studniarz miała najwyraźniej więcej ciekawszych rzeczy do robienia na swoim telefonie niż wysłuchiwanie głosów obywateli w tak ważnej kwestii jak przyszłość szkoly.

Turboplazmotron, 16.02.2019 20:23

Tomitom przeanalizowałem Pana wpisy pod różnymi artykułami na mamnewsa i podejrzewam że naruszają one Ustawę z dnia 6 czerwca 1997 r., Kodeks karny (Dz.U. z 2016 r., poz. 2138). Jeżeli nie skasuje ich Pan to zostaną one przekazane odpowiednim instytucją.

Alternatywny, 16.02.2019 19:16

Do @domi50. Jesteś typowym przedstawicielem Pisowskich nieudaczników. Nie masz nic do powiedzenia tylko robisz osobiste wycieczki ad personam. Typowe pisowskie podejście, szydzić z innych będąc idiotą. Naucz się lizusie Pisowskiej sitwy, że: 1. Nie robi się wycieczek osobistych, robią to tylko obłudne pisowskie nieuki, oczerniające bezpodstawnie innych. 2. Jak nie wiesz kto jest kim, to zamilcz, a nie wprowadzaj kłamliwych przekazów, jak robi to większość pisowskich nieudaczników i kłamców. 3. Jak twoje otoczenie nie umie się (pocałowaniem ręki kobiety) kulturalnie zachować to nie ma zdziwienia, że razi Cię uprzejmości i miłe usposobienie innych. Przecież, wasz wódz deweloper całuje w rękę mężczyzn. 4. To wasze Pisowskie środowisko słynie z obłudy i zakłamania. Jesteście kłamcami i chcecie zbudować sitwę taką jak wasi liderzy na szczeblu krajowym. Przekupne środowisko tępych nieudaczników. Oszuści i dbający o swoj interes. Radni ubezwłasnowolnieni nie są nam potrzebni. Pisowski układ w Andrychowie nie przejdzie. Będziemy Was rozliczać i kontrolować, a zbiera się na niegospodarność. Chcecie sobie pisowską elitarną szkołę wykreować, na koszt mieszkańców?

domi50, 16.02.2019 17:33

Mam wrażenie, że piszą tu osoby super bezpośrednio zainteresowane, odpowiadając samym sobie pod różnymi nickami. Jest moc dyskusji i moc manipulacji. Po obejrzeniu i odsłuchaniu sesji; w wystąpieniu Pani – rodzica z SP2 każdy chyba zauważył wyniosłość i samouwielbienie, w kontekście tego małe szanse na przekaz istoty i przyjęcie argumentów, wystąpienie drugiej pani w podwójnej roli rodzica i jeśli wzrok nie myli nauczycielki wspomagającej w SP2 z tej przyczyny mało wiarygodne, wystąpienia pani z Solidarności za bezstronne uznać nie można – patrz pracownik SP2, wystąpienie rodzica - SP3 zdecydowanie za długie, nudne, ze starymi argumentami, najbardziej usypiające. Moją uwagę przykuwa natomiast za każdym razem niezwykle osobliwa postać najstarszego stażem radnego w obecnym gronie radnych. Wierny to żołnierzyk swego Pana, któremu wydaje się, że jest ponadprzeciętnie inteligenty, męczy go przebywanie ponad tłumem, niewykształconym tak jak on ludem. Pogratulować Panu tak wybujałego ego. Muszę niestety obcować niemalże na co dzień z faktem, iż człowiek ten o charakterze narcyza i wielkiej możliwości indoktrynacji mógłby czynić ogromną szkodę społeczną. I tu nie mam na myśli radnych, którzy na każdej sesji muszą odsłuchać osobiste przypowiastki pana radnego Romana i głosy samouwielbienia. Człowiek ten jest nauczycielem! Tam może mieć szerokie pole oddziaływań, warto sprawdzić. Dość o nim! Czy ktoś z Państwa zauważył jak burmistrz w przerwie sesji czule dotyka w rączkę panią dyr. Elżunię. Czyż to właściwa relacja osób publicznych w publicznym miejscu? Mieszkańcy Andrychowa jeżeli Radni nic nie zrobią zostaniemy w mieście powiązanym jednym wielkim układem zawodowym, politycznym i prywatnym. Ci ludzie będą spotykać się wieczorem i przy wódce szydzić z nas czyli z głupiego ludu.

tomitom, 16.02.2019 16:43

@kalafior, nasze dzieci owszem, ale te, które są teraz w szkole. A co kolejnymi rocznikami? Mam w rodzinie młodsze dzieci (w wieku przedszkolnym i przed-przedszkolnym) co z ich przyszłością szkolną? Ja i wielu innych chcemy walczyć o godne i SPRAWIEDLIWE warunki dla wszystkich dzieci ze "starej" części miasta. A godne i sprawiedliwe warunki nauki zapewnia jedna szkoła w dwóch skrzydłach - wszystkie dzieci będą miały dostęp do sal. I nie ma znaczenia jak ona się będzie nazywać SP2, SP3 czy może SP23. Tu chodzi o zwykłą współpracę społeczeności lokalnej na rzecz wspólnego dobra, a tymczasem jedna (i to jeszcze mniejsza liczebnie) grupa, chce mieć wyjątkowe warunki - bo tym jest usilne utrzymywanie 2 szkół w jednym budynku.

kalafior, 16.02.2019 16:33

@tomitom Mnie tak naprawdę było wszystko jedno bo tak naprawdę niewiele się zmieni.Przecież i tak dalej nasze dzieci będą mogły korzystać z sal w sp.3

tomitom, 16.02.2019 16:28

@Turboplazmotron, dokłądnie nikt nie jest anonimowy. I bardzo dobrze. Hejterów trzeba wychwytwywać.

tomitom, 16.02.2019 16:27

Witaj @kalafior, Odpowiedź dlaczego ja ciągnę temat jest identyczna, jak na pytanie dlaczego ty już odpuściłeś.

kalafior, 16.02.2019 16:22

@tomitom Dajże już spokój,jest jak jest .Którzy rodzice z sp.2 będą za formalnym zlikwidowaniem sp.3?Czemu tak ciągniesz ten temat,który jest już zakończony po czwartkowym głosowaniu?

Turboplazmotron, 16.02.2019 16:18

http://hejtstop.pl

Turboplazmotron, 16.02.2019 16:18

Pamiętajmy że nikt nie jest anonimowy w sieci. http://hejtstop.pl

tomitom, 16.02.2019 16:09

@asza, chcesz umieszczenia ucznió jednej szkoły w "muzeum".

tomitom, 16.02.2019 16:07

@asza, cyt. @asza: "Stopniowo z biegiem lat liczba uczniów w obu szkołach będzie się wyrównywać i nie trzeba będzie dobudowywać nowych pomieszczeń."

asza, 16.02.2019 15:46

przepraszam.....ja nikogo nie chcę upychać. Proszę czytać ze zrozumieniem!

tomitom, 16.02.2019 15:40

@ernest61, bo przed wyborami partyja chowa wszystkie wstydliwe sprawy i osoby.

jolka, 16.02.2019 15:39

@ernest61- min.Zalewska szlifuje język przed wyjazdem do Europarlamentu

tomitom, 16.02.2019 15:38

@asza, tu jest tylko zdjęcie z Szafrańskim, za to podczas sesji pani Studniarz cały czas maziała swoją komórkę - pewnie odbierała wytyczne prezesa ws. głosowania prtyji. Najśmieszniejsze było znudzenie i zniecierpliwienie na jej twarzy, podczas czytania oświadczenia przez p. Sochackiego. Wtedy już z nerwami stukała w telefon. W końcu rozkaz został wydany, a p. Sochacki usypiał nawet ją.

tomitom, 16.02.2019 15:33

Takie wasze sprawiedliwości. Wszyscy mieszkańcy łożą na SP3, a wasi przedstawicie w radzie miejskiej postulaty 800 z nich mają w tyle, zaś "pochylają" się nad postulatami 35 niezadowolonych. Nie wiedziałem, że PiS popiera mniejszości.... no ale cóż kampania parlamentarna w toku.

tomitom, 16.02.2019 15:32

@asza, O! A przed chwilą chciałaś tam upchnąć 600 uczniów, żeby cała SP3 służyła 35 uczniom...

asza, 16.02.2019 15:28

Zlikwidujmy Dwójkę i zróbmy tam muzeum! przecież to zabytek

tomitom, 16.02.2019 15:18

@Tragedia, SP5 robiła remont z pieniędzy gminnych, których jak pewnie wiesz nie ma za dużo. Gmina nie inwestowała w SP2, bo po pierwsze w jej skrzydle (tzw. szkole nr 3) chulał wiatr i przeniesiono tam uczniów, a po drugie budynek SP2 ma nad sobą konserwatora zabytków i tam za wiele zrobić nie można. Poczytaj sobie z czym się wiąże remont budynku mającego status zabytu.

ernest61, 16.02.2019 15:04

minister Zalewska od reformy gdzieś zniknęła nie widać jej w telewizji od dawna no i dobrze żeby tylko znowu jej coś dziwnego nie przyszło ulepszyć w ministerstwie bardzo nie chce wypić piwa które nawarzyła kiedy ją PiS przestanie chronić

Tragedia, 16.02.2019 15:03

@tomitom i kolejny raz nie do końca piszesz prawdę. Fakt, że gimnazja miały kasę na dostosowanie od ręki. Lecz szkoły podstawowe mogły pisać o dotację na dostosowanie szkoły i też dostawały bez problemu. SP 2 nie napisała i nie ma, a np. SP 4 napisała o taką dotację i dostała - zamiast narzekać porobiła pracownie i ma. Lepiej obrzucać innych sugerując, że SP 3, tak jak Gim1 to szkoła dla wybranych, elitarna itp. (To zawsze była i jest szkoła obwodowa - a że sporo osób spoza rejonu zapisuje do niej swoje dzieci to tylko o niej dobrze świadczy)

asza, 16.02.2019 14:55

na zdjęciu Pan Szafrański spogląda w telefon.....pewnie na bieżąco komentuje artykuły na MamNewsa, ciekawe pod jakim nickem się ukrywa ;) ????

Eco, 16.02.2019 14:54

Ogólnie pisolandia to tragedia z ojem dyrektorem na czele

ernest61, 16.02.2019 14:51

reforma to tragedia teraz wszyscy mają z tego powodu kłopoty

tomitom, 16.02.2019 14:36

@ernest61, szkoły specjalistyczne (muzyczna) rządzą się innymi prawami. W ciągu ostatnich dwóch lat "wspaniałej" reformy pani Zalewskiej, dotację otrzymały tylko wygaszane gimnazja. Podstawówkom nie dano nic. Co jest z gruntu rzeczy niesprawiedliwe, ale to typowe dla aktualnie rządzących. Pomyślano tylko o gimnazjach - że nie mają sal dla maluchów, ale zapomniano o tym, że w podstawówkach do reformy 2017, nie uczono biologii, fizyki, chemii, nie inwestowano w specjalne zaplecze sportowe bo były to szkoły przeznaczone dla uczniów młodszych, którzy mieli korzystać z tych dobrodziejstw jak osiągną odpowiedni wiek i pójdą do gimnazjum.

tomitom, 16.02.2019 14:28

@Tragedia, P.S. kiedyś SP3 mieściła się w jednym budynku SP2, po reformie gimnazjów (1999r.) dobudowano nowiutkie skrzydło, halę, boiska itd. dla gimnzjum tylko dlatego, że to było gimnazjum. Mam więc propozycję dla p. burmistrza - zamieńmy SP2 i SP3 skrzydłami. Przenieśmy malutką (ale przecież elitarną) szko SP3 do aktualnego skrzydła SP2. Jak ma być powrót do dawnych czasów to na całego. Mysle, że wtedy rodzice z SP2 dadzą spokój.

ernest61, 16.02.2019 14:25

mam pytanie czemu te szkoły nie szukają innych pieniędzy niż z dotacji i z miasta, u nas w Suchej jak był problem to otwierali szkołę muzyczną i dużo pieniędzy dostali, potem nawet gdzieś na wsi robili file żeby uratować szkołę

tomitom, 16.02.2019 14:24

@Tragedia, postaram się to napisać zwięźle, w punktach, możliwie pojedynczymi zdaniam: 1) dzieci będzie mniej, 2) SP2 funkcjonowała w systemie 8-klasowym do 1999 r.- okres transformacji, kiedy w szkoły nie inwestowano, klasopracownie były na poziomie sal z lat 70-ych. 3) kiedy weszła reforma w 1999, to (tak naprawdę po 2010 r.) zaczęto wszystkie środki ładować w gimnazja (orliki, hale sportowe, klasopracownie) aby były na poziomie europejskim (z lat 80...) 4) podstawówki były mało doposażone albo wcale. 5) efekt do 2017/2019r. => super doposażone Gim. 1, SP2 - konserwator zabytków => uczniowie korzystali z tego wszystkiego bo absolwent SP2 szedł do GIM.1 6) Jeśli radni PiS i Kobielus nie chcą się dzielić majątkiem gminy byłego Gim.1 niech dobudują skrzydło (co jak tłumaczyłem wcześniej jest niemożliwe), najlepiej z własnych składek.

tomitom, 16.02.2019 14:14

SP5 nie zostanie zlikwidowana. Nie siej propagandy. Na osiedlu jest całkiem inna sytuacja. Są trzy powody: Po 1. w SP4 już uczy się więcej uczniów niż w obu SP2 i SP3. Ponadto SP5 ma dużo więcej klas i to także liczebnie. A więc nie ma mowy o jednej szkole - tam są dwa ogromne osiedla bloków. Po 2. Budynki są RZECZYWISCIE OSOBNO, dodatkowo oddzielone ulicą. I po 3. z powodów 1. i 2. kuratorium nigdy nie zgodzi się na jedną szkołę w takiej sytuacji. W "starym mieście" sytuacja SP2 i SP3 to dokładnie odwrotność sytuacji szkół osiedlowych.

Tragedia, 16.02.2019 14:11

@tomitom dziwna ta Twoja logika. Z jednej strony co jakiś czas piszesz o tym, że dzieci jest coraz mniej a z drugiej o dobudowywaniu skrzydła w SP 2. Przecież to przez wiele lat SP 2 była ośmioletnią szkołą podstawowa, w której były wszystkie klasopracownie (i dzieci było więcej). Jakoś wszyscy się mieścili. To co teraz takie dramatyczne wizje?

tomitom, 16.02.2019 14:10

douglas1, bo mam dość tej prymitywnej prywaty rodziców 35 uczniów i 10 radnych. Napuszczanie zaczęli już rok temu rodzice SP3. My, rodzice SP2, do tej pory nawet podczas sesji zachowywaliśmy kulturę i łągodną retorykę. Również wcześniej - porównaj sobie petycje SP3 i SP2, pierwsza jest w całości na BIP UM w Andrychowie (fragmenty na mamnewsa), druga na stronie nowinyandrychowskie pod artykułem "Trójka do likwidacji". Porównaj sobie treść wypowiedzi dyrektorek SP2 i SP3, rodziców SP2 na sesji i treść oświadczenia pana Sochackiego, reprezentującego SP3, który "pozwala" uczniom SP2 się uczyć w salach SP3 i oskarża SP2 o ostracyzm.

douglas1, 16.02.2019 13:58

i chciałem zapytać o co chodzi z tymi składkami od Tadeusza.

douglas1, 16.02.2019 13:53

i chciałem zapytać o co chodzi z tymi składkami od Tadeusza.

douglas1, 16.02.2019 13:51

tak jako mieszkaniec osiedla na Lenartowicza to się zastanawiam dlaczego ten tomitom tak napuszcza ludzi na siebie nawzajem i ten pan Szafarski nie chce likwidować naszej szkoły piątki.

asza, 16.02.2019 13:16

Pan Szafrański zapewniał na spotkaniach, że to nie względy finansowe i oszczędności przemawiają za likwidacją "trójki". Jest szefem GZO wiec chyba wie co mówi i się z tego nie wycofa. Stopniowo z biegiem lat liczba uczniów w obu szkołach będzie się wyrównywać i nie trzeba będzie dobudowywać nowych pomieszczeń. Można chyba gdzieś to sprawdzić i porównać jakie były dofinansowania na na przykład remonty w ostatnich latach np. dla Sp2 i Sp5. Ludzie "dajcie żyć"!

Eco, 16.02.2019 12:50

No niestety tomitom będzie tak jak piszesz

tomitom, 16.02.2019 12:27

P.S. i nie będzie spotkań w tej samej atmosferze co w tym roku... atmosfera będzie dużo mniej komfortowa dla radnych - pacynek PiS i Kobielusa. W tym roku skończyły się polubowne i kulturalne rozmowy, w przyszłym będą RZĄDANIA rodziców z SP2. Widać, po rozwoju sytuacji w ciągu ostatnich tygodni, że panie radne i panowie radni wolą taką właśnie retorykę, nawet w liczbie 35 osób. Taka na nich działa, więc się dostosujemy.

tomitom, 16.02.2019 12:24

@Eco, warunki się nie poprawią z niżej wymienionych przeze mnie powodów. Na razie najstarsi uczniowie SP2 uczą się w skrzydle SP3... do czasu jak powiedział p. Sochacki, przedstawiciel rodziców SP3, aż SP3 szkoła się "odrodzi", wtedy SP2 - wypad. Dlatego rodzice SP2 muszą już za rok wystartować z na szeroko zakrojoną akcją - rządaniem połączenia szkół (likwidacja tabliczki SP3), aby wszyscy aktualni i przyszłościowi uczniowie z obszaru tych szkół, mieli godne i sprawiedliwie równe warunki nauki.

Eco, 16.02.2019 12:22

Tomitom jeżeli się warunki nie poprawią to tak jak powiedział burmistrz będziemy się spotykać co roku w tej samej atmosferze i z tym samym problemem

Eco, 16.02.2019 12:08

Tomitom jeżeli się warunki nie poprawią to tak jak powiedział burmistrz będziemy się spotykać co roku w tej samej atmosferze i z tym samym problemem

Eco, 16.02.2019 12:02

Tomitom jeżeli się warunki nie poprawią to tak jak powiedział burmistrz będziemy się spotykać co roku w tej samej atmosferze i z tym samym problemem

Eco, 16.02.2019 12:00

Jeśli chodzi o składki to trzeba uderzyć do Tadeusza

Eco, 16.02.2019 11:54

Jeśli chodzi o składki to trzeba uderzyć do Tadeusza

Eco, 16.02.2019 11:51

Polska niestety nie jest atrakcyjna dla młodych ludzi tym bardziej dla lekarzy czy tam pielęgniarek wola wyjeżdżać za granicę

tomitom, 16.02.2019 11:35

Rodzice SP2, trzeba się przygotować na kolejny rok. Nie wierzcie, że warunki w SP2 się poprawią. Nie poprawią się z trzech powodów: konserwator zabytków, pod którego podlega już budynek, nie pozwoli na rozbudowę bazy (i to jest najw. powód), brak miejsca przy SP2 na kolejne skrzydło (i to jest powód nie do przeskoczenia), i po trzecie brak pieniędzy w budżecie (to by się nawet dało przeskoczyć - niech radni PiS i Kobielus się na to zrzucą, skoro podjęli taka decyzję ;-). Rodzice SP2 muszą w przyszłym roku przystąpić do walki o formalne połączenie (likwidacja SP3) szkół, aby wszyscy uczniowie z tego rejonu mieli godne i SPRAWIEDLIWE warunki nauki na przyszłe lata. A nie wedle upodobania p. Sochackiego i pozostałych 34 rodziców oraz 10 radnych z PiS i Kobielus.

Eco, 16.02.2019 11:28

Polska niestety nie jest atrakcyjna dla młodych ludzi tym bardziej dla lekarzy czy tam pielęgniarek wola wyjeżdżać za granicę

tomitom, 16.02.2019 11:26

@jolka, dokładnie, radni PiS i Kobielus zostawili SP3 z grupką uczniów, ale jednocześnie rządają od burmistrza dobudowania skrzydła do SP2 - takie są ich propozycje na przyszłość... Ludzie nie mający pojęcia o fenomenie o nazwie "budżet gminy". Więc teraz mieszkańcy powinni od nich zarządać składek na te wspaniałe przedsięwzięcia.

tomitom, 16.02.2019 11:22

Skąd będą pieniądze na żłobek, nowoczesne mieszkania pod wynajem, basen, ścieżki rowerowe itp., jesli radni PiS i Kobielus marnotrawią pieniądze. Nie chcą podwyżek, zostawiają szkołę SP3 dla 35 uczniów i fałszywie wzywają burmistrza do polepszenia bazy SP2 - czyli de facto budowy trzeciego skrzydła przy tym budynku. Budżet nie jest z gumy.

Eco, 16.02.2019 11:16

Polska niestety nie jest atrakcyjna dla młodych ludzi tym bardziej dla lekarzy czy tam pielęgniarek wola wyjeżdżać za granicę

Eco, 16.02.2019 11:13

Turboplazmator to zaapeluj do firm żeby zarobki były wyzsze o co najmniej 100 % a nie jak dotąd 1800 czasami 1500 na miesiąc to może i ludzie zostawali by w andrychowie UPS ALE chyba nie da się tego zrobić bo panuje ogólna zmowa właścicieli firm aby sobie nawzajem nie wykrawanie pracowników @

Turboplazmotron, 16.02.2019 10:49

Eco wielkość gminy nie jest najważniejsza. Jeżeli stworzy się odpowiednie warunki to młodzi zamiast uciekać z naszej gminy to będą się u nas osiedlać. Ale do tego potrzebna jest przyjazna gmina posiadająca np. żłobek, nowoczesne mieszkania pod wynajem, basen, ścieżki rowerowe itp.

Tragedia, 16.02.2019 10:31

Co będzie to zobaczymy. Teraz decyzje należą do burmistrza i zobaczymy jak będzie dbał o SP 3 - co obiecuje od dwóch lat. Zobaczymy też jak doposaży SP 2 i czy wyremontuje SP 5 :). A co do marnowania pieniędzy - to dyrektor GZO mówił na spotkaniach z rodzicami, że nie względy finansowe wpływają na chęć likwidacji SP 3.

Eco, 16.02.2019 08:03

Nie kochana jolka w pierwszym rzędzie i w pierwszej kolejności szkola nr 2 powinna być wyposażona w sprzęt dydaktyczny nie słyszałaś radnych na sesji

jolka, 16.02.2019 07:30

marnowanie publicznych pieniędzy, radni powinni się zrzucić na utrzymanie SP3, co za bezmyślna decyzja radnych, raczej partyjna ustawka....

Eco, 16.02.2019 07:23

Lekarze z zewnatrz dobrze ale czy przyciągnie ich tak mała gmina jaką jest andrychow wątpię a o Ukrainie to się lepiej nie wypowiadam Tomtom to świadczy tylko o tym ze w naszym kraju nie ma już demokracji

tomitom, 15.02.2019 20:44

Blisko 800 osób podpisało petycję ws. likwidacji SP3, dyrektorka SP3 i dyrektorka SP2 opowiedziały się za likwidacją SP3, "Solidarność" związkowa opowiedziała się za likwidacją SP3, nauczyciele SP3 są za likwidacją, większość mieszkańców, których sprawa bezpośrednio nie dotyczy (nie mają dzieci w SP2 czy SP3), po wysłuchaniu na czym polega spór pukało się w głowę i było zbulwersowanych, że nie będą łożyć na "elitkę" rodziców 35 uczniów i "ich" szkołę. I co? Radni z PiS i Kobielus zagłosowali przeciwko likwidacji. Brawo panie i panowie, super strzał w kolano na początku kadencji. Bo musicie wiedzieć, że mnóstwo ludzi zadba o odpowiednią reklamę waszego klubu w środowisku gminy. A za rok, będzie powtórka z tego roku - będzie projekt likwdacji szkoły SP3, tylko dużo lepiej przygotowany. Wcześniej, ostrzej i z poparciem większej liczby mieszkańców. Wczorajsza dyscyplina klubowa, kukiełki Kubienia i Kobielusa, wyjdzie wam jeszcze bokiem. Mamy dobrą pamięć.

tomitom, 15.02.2019 20:35

Opieka całodobowa, pogotowie, żłobek, parking przy SP5 czy pindziesiąt innych postulatów - nic nie będzie bo andrychowski klub PiS+Kobielus nie potrafi współracować, chodzić na kompromisy, jest zbyt zacięty i zakompleksiony w swoich małych rozumkach. Tak jak PiS w sejmie, zero zdolności koalicyjnej... pokazał to rok 2007. Mamy 4 lata w d.... w naszej gminie. Możemy czuć się prawdziwymi szczęśliwcami "czas się zatrzyma" w naszym pięknym mieście...

Turboplazmotron, 15.02.2019 20:23

beskidmały może za mała jest determinacja gminy w rozwiązaniu problemu. Jak okoliczni lekarze nie chcą pracować w nocy to może warto spróbować ściągnąć lekarzy z zewnątrz(świeżo po studiach lub zza wschodniej granicy) ale do tego trzeba przygotować im dobre warunki np. darmowe mieszkania itp

sportowiec, 15.02.2019 17:40

Szacun, szacun, szacun, szacun ...rodzice są za likwidacją, nauczyciele za likwidacją, związki za likwidacją, uczniowie za likwidacją, względy ekonomiczne przemawiają za likwidacją, dyrektorzy za likwidacją To jakim cudem radni tak zagłosowali !? Ewidentnie na złość burmistrzowi !! To zdaje się będzie ostatnia kadencja PIS-u w radzie miejskiej !! BRAWO PARTIA !!

beskidmaly, 15.02.2019 17:17

Turboplazmotron: masz100 % racji ze w Andrychowie powinna byc opieka calodobowa i weekendowa ale to nie jest zadanie gminy wiec gmina nie moze finansować tego zadania. Andrychow nigdy nie dogada sie z Wadowicami w tej sprawie tak jak w wielu innych sprawach. Gmina ma przygotowane gabinety dla lekarzy tylko niema lekarzy którzy zechcieliby wystartować w konkursie i podpisac umowę z NFZ na tako opieke. Bo w Polsce lekarzom jest za dobrze wiec nocne dyzuto maja w glebokim szacunku.

stan, 15.02.2019 16:50

SZKODA PARY !!! jeszcze jedynie cytat ; „ PIS jest konglomeratem różnych sił : pobożnych starszych pań, małorolnych z Podbeskidzia i Chicago, kiboli , drobnomieszczan z byle jaką edukacją, ludzi przegranych na rożne sposoby ( … ) Mamy do czynienia z rozkiełzanym , anarchicznym tłumem , który sądzi,że wszystko jest dozwolone (…) Z racji wieku, braku edukacji , atawistycznego trwaniu przy kulturze „ ziemi i krwi „ oni są trochę jak talibowie – żyją w istocie poza cywilizacją (…) Elektorat PIS składa się z nieudaczników którzy uważają , że należy im się lepsze miejsce w społeczeństwie „ prof. Zbigniew Mikołejko i jeszcz jeden ; " Kościół nie odnalazł się we współczesnej demokracji. Klęska komunizmu została odebrana jako nie wygrana demokracji nad dyktaturą, ale wygrana katolicyzmu nad komunizmem. To nie przypadek, że papież Franciszek ma w Polsce taką złą prasę. Powiem więcej, częściej niż Jan Paweł II cytowany jest ojciec Tadeusz Rydzyk. I to on stał się twarzą Kościoła w Polsce. " Wiwat !!! Proboszcz z Parafii Św. Macieja - patron tego andrychowskiego Talibanu.

madzia, 15.02.2019 16:47

Jeśli radni pozostawili szkołę to powinna być decyzja na lata. Dajcie obu normalnie pracować.

kazek, 15.02.2019 16:28

O czym dyskutujecie? O komentarzach? Dyskutujecie o decyzji radnych!! Biedni ludzie. Literatura? A gdzie zwykła przyzwoitość i słuchanie większości, których sprawa dotyczy. Kpina

madzia, 15.02.2019 15:55

W porządku "kwiecień". Wyjaśnione. I o to chodzi żeby zejść z tych emocji. Wierzę że można się porozumieć jeśli każdy trochę ustąpi i uspokoi emocje. Dobrego weekendu. Pozdrawiam.

kwiecien, 15.02.2019 15:37

@ madzia, a jeśli chodzi o komentarz [email protected] tu Ci przyznam rację ( jeśli chodzi o uczniów) - chyba Ją poniosło, pierwszy raz na forum, to pewnie za duże emocje.

kwiecien, 15.02.2019 15:32

@madzia, nie wiem, jak mam Ci to przekazać, abyś zrozumiała. Chodzi o to, aby pisać swoje opinie, a nie powielać bzdur innych ludzi.

madzia, 15.02.2019 14:04

"Kwiecień"Ty kłamiesz. Tylko jeden przykład. Komentarz "mama" z dzisiaj o tym że m.in. uczniowie chcą likwidacji. Po pierwsze dla mnie to wciąganie dzieci, po drugie podgrzewanie emocji. Po trzecie wiadomo co było przed sesją. Niech niektórzy nie zgrywają niewiniątek. Pozdrawiam.

Zakolog, 15.02.2019 13:39

@nordpiano Dzień dobry Doktorze, trochę przeterminowana ta bibliografia, w każdym bądź razie, do pełnego obrazu według mnie brakuje trochę świeższych pozycji. Na przykład, tej młodej gwiazdy amerykańskiej psychologi ewolucyjnej, kolegi Roberta Kurzbana z jego książką o genialnym tytule „Dlaczego wszyscy (inni) są hipokrytami” w polskim tłumaczeniu Macieja Markiewicza i wydanej przez Cedewu.pl w 2010 roku. A już zdecydowanie nie da się pominąć Henryka Domańskiego z „Czy są w Polsce klasy społeczne” i jego tezy o rodzącej się współcześnie klasie średniej, która dla uzewnętrznienia swojego jeszcze mizernego statusu, będzie wykluczała innych poprzez stwarzanie i zawłaszczanie dla siebie, w jej rozumieniu elitarnych szkół. Oczywiście copyright tej pozycji postanowiłem trochę zawoalować, coby ci inteligentniejsi radni PiS nie dostali dreszczy, a panie radne nie wpadły w histerię – Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2015. Mam nadzieję, iż już z powyższego widać, że do uzasadnienia każdej tezy, można dobrać odpowiednie piśmiennictwo i nieźle namieszać w główkach PiS-owskich Abderytów. To ostatnie określenie z twórczości Zibiego Mikołejko, tak aby do dyskusji włączyć komentatora o nicku stan, w celu uzupełnienia charakterystyki naszych radnych z klubu PiS.

kwiecien, 15.02.2019 13:26

@madzia. Sama podgrzewasz emocje, wypowiadając się o dzieciach z " dwójki. Ty je powielasz, a potem się tłumaczysz. Rodzice z "trójki" wielokrotnie w swym oświadczeniu atakowali rodziców z "dwójki". Nagranie z sesji. A teraz piszesz o dzieciach z "dwójki" powielając kłamstwa, więc nie dziw się, że mnie to złości.

madzia, 15.02.2019 13:09

Podtrzymuje że 90 proc rodziców z obu stron dogada się jak kiedyś. Ale dajmy obu szkołom normalnie działać a ludziom pojednać się. Podgrzewanie emocji temu nie służy.

madzia, 15.02.2019 13:07

Kwiecień. Opanuj emocje i przejrzyj komentarze. To osoba związana z sp 2 i w dodatku uprawiająca przy okazji tematu czystą politykę jako argument za likwidacją podala że chcą jej uczniowie. Dzieci od kilku do kilkunastu lat!!!! Podtrzymuje. Wstyd wciągać dzieci ale i współczucie jeśli dziecko każe się kiedyś i jej wynieść z domu bo zawadza w rozwoju i zabiera przestrzeń. Sama będzie sobie winna jeśli teraz takiej postawy nauczy dziecko.

kwiecien, 15.02.2019 12:52

@madzia, Tak działają rodzice sp3, cytuję madzia: "Jak czytam że za likwidacją sp 3 były także dzieci z sp 2 i to ma być argument to ręce opadają". Gdzie czytasz? Czytasz opinie dzieci? Nie wciągaj w to dzieci. Masakra. Rodzice " dwójki" w swoim oświadczeniu nic nie mówili o likwidacji " trójki: "...chcemy, aby nasze dzieci były równo traktowane. Aby miały takie same warunki do nauki jak uczniowie z innych szkół na terenie naszej gminy." To rodzice "trójki" straszą swoje dzieci dziećmi z "dwójki". Wstydź się i nie pisz o innych dzieciach. Oglądnijcie sesję, to zobaczycie sami.

madzia, 15.02.2019 12:40

Ale myślę że takie myślenie i takie argumenty to margines. Każdy rodzic i myślę że każdy nauczyciel chce dobrze dla swojego dziecka/ucznia. Niech każdy broni swoich racji ale nie szkodząc innym. Wtedy nawet jeśli będziemy się różnić to będziemy mogli ze sobą normalnie rozmawiać. Tego wszystkim życzę po obu stronach sporu. decyzja już podjęta. Dajmy obu szkołom normalnie pracować.

Eco, 15.02.2019 12:37

Kwiecień źle mnie zrozumiales

madzia, 15.02.2019 12:33

Tylko że co innego było przed sesją. Także na mamnewsa. Pewno po obu stronach emocji za dużo. Ale decyzja jest i myślę że większość rodziców zwyczajnie będzie dogadywalo się jak wcześniej. Jedyne czego zal że dzieci w to wciągnięto. Jak czytam że za likwidacją sp 3 były także dzieci z sp 2 i to ma być argument to ręce opadają. Współczuje rodzicom i nauczycielom jeśli teraz im dzieci powiedzialyby że przeszkadzają w rozwoju niczym sp 3 i mają sobie pójść w siną dal. Jeśli ktoś uważa że dzieci powinny być wciągane w takie rzeczy to może zapłacić wielką cenę kiedyś za takie myślenie.

krisu78, 15.02.2019 11:25

i dokładnie o to chodzi!

Eco, 15.02.2019 11:11

A rodzice 3 nie straszą swoich dzieci Na szczęście dla naszych dzieci ze szkoły nr 2 nic się nie zmieni i szkoły dalej będą razem ze sobą współpracować ponad podziałami

nordpiano, 15.02.2019 11:07

@Zakolog, odnośnie Twojego posta z 14.02.2019 21:25 - Specjalnie dla Ciebie, proszę bardzo. P.S. Na pewno radni wysłuchaliby z uwagą odczytu kolejnych 19 stron tekstu ... jasne. Pozdrawiam Bibliografia: ARGYLE, Michael, 1999. Psychologia stosunków międzyludzkich. Warszawa: Wydaw. Naukowe PWN. ISBN 83-01-12809-7. ARONSON, Elliot, 1997. Psychologia społeczna: serce i umysł. Poznań: Wydawnictwo ZYSK I SK-A. ISBN: 8371500165. BOURDIEU, Pierre, Passeron Jean-Clau, 2006. Reprodukcja. Elementy teorii systemu nauczania. Warszawa: Wydaw. Naukowe PWN. Tłumaczenie z franc. E. Neyman. ISBN 83- 01-14624-9. COOPER, Maxime, 2007. Small school in Europa. Salzburg. DRYJEŃSKI, J. 1951. Organizacja pracy w klasach łączonych. Warszawa DUKE D. L., Trautvetter, S., 2002. Reducing the Negative Effects of Large Schools. National Clearinghouse for Educational Facilities, 03. DYLAK, Stanislaw, 2000. Wprowadzenie do konstruowanie szkolnych programów nauczania. Warszawa: Wydawnictwo Szkolne PWN. ISBN 83-7271-346-4. DYLAK, Stanislaw, 2000. Konstruktywizm jako obiecująca perspektywa w kształceniu nauczycieli. In: H. KWIATKOWSKA, T. LEWOWICKI, S. DYLAK, eds. Współczesność w kształceniu nauczycieli. Warszawa: WSP ZNP. HERBST, Mikolaj, Jan HERCZYŃSKI a Anthony LEVITAS, 2009. Finansowanie oświaty w Polsce – diagnoza, dylematy, możliwości. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe Scholar. ISBN 978-83-7383-355-5. GALLOWEY, Charles, 1988. Psychologia uczenia się i nauczania. Warszawa: Naukowe PWN. GIDDENS, Anthony, 2003. Stanowienie społeczeństwa. Zarys teorii strukturacji. Poznań: Zysk i S-ka. Tł. S. Amsterdamski. ISBN 83-7150-703-8. GLADWELL, Malcolm, 2000. The Tipping Point – How Little Things Make a Big Difference. Little Brow and Company. Boston, New York, London. GLADWELL, Malcolm, 2005. Punkt przełomowy. Warszawa. ISBN 83-7236-174-6. 1 GULLIFORD, Andrew 1983. America’s country schools. The Preservation Press. Washington D.C. http://bip.nik.gov.pl/bip/wyniki_kontroli_wstep/inform. KELLER, B., 2002. Small schools fund to cud price of poverty. Education Week 02. KWIECIŃSKI, Zbigniew, 2007. Między patosem a dekadencją. Wrocław: Wydawnictwo Naukowe Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Edukacji TWP. ISBN. 978-83-89518-55-2. KWIECIŃSKI, Zbigniew, 1995. Socjopatologia edukacji. Olecko. LE BON, Gustav, 1998. Psychologia tłumu. Kęty: Wydaw. Antyk 191 LEGTER, N. E., 1999. Small Learning Communities Meet School-to-Work: Whole School Restructuring for Urban Comprehensive High Schools John Hopkins University and the Harvard University Center for Research on the Education of Students Placed AT Risk, 01. MORGAN, Mark a Tomás O´SLATARA, 2004. The Futur of Small Schools and Teaching Principalship in Ireland. Report 2004. http://www.smallschoolscoalition.com PĘCZKOWSKI, Ryszard., 1998. Wczesnoszkolna edukacja przyrodnicza. Propozycja rozwiązań w kontekście podstaw programowych. In: J. KIDA, ed. Nowatorskie tendencje w edukacji wczesnoszkolnej. Rzeszów. PĘCZKOWSKI, Ryszard, 2009. Szkoła jako grupa społeczna. Utopia czy realna rzeczywistość? In: A. TOKÁROVÁ, T., MATULAYOVÁ, eds. Socialna pedagogika, socialna práca a socialna andragogika – aktualne otazky teorie a praxe. Presov: AKCENT print. s. 423 - 428. ISBN 978-80-8068-927-8. PĘCZKOWSKI, Ryszard, 2010a). Funkcjonowanie klas łączonych w polskim systemie edukacji. Rzeszów: Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego. ISBN 978-83-7338-542-9. PĘCZKOWSKI, Ryszard, (2010b). Budowanie tożsamości szkoły. O warunkach koniecznych. In: D. Hejwosz, W. Jakubowski eds. Kultura popularna – tożsamość – edukacja. s. 279 – 290. Kraków. ISBN 978-83-7587-577-5 PĘCZKOWSKI, Ryszard, 2013. Klasy łączone w polskim systemie edukacji. In: E. LUKÁČ ed. Metamorfozy edukacie I. Presov: FHPV PU. s. 106-118. ISBN 978-80-555-0950-1. PIWOWARSKI, Rafal, 1992. Sieć szkolna a dostępność kształcenia. Warszawa: Wydaw. Naukowe PWN. Program nauki w publicznych szkołach powszechnych pierwszego stopnia z językiem polskim nauczania. Lwów 1936. Rocznik Statystyczny, 1977. Szkolnictwo i Wychowanie. Warszawa. ROGERS, Carl, 1983. Freedom to Learn for the 80’s. C.E Mervill Pub. Co., Columbus, Ohio. SIGSWORTH, Alan a Karl Ján SOLSTAD, eds. 2005. Small Rural Schools: A Smal Inguiry. Nesna University College. Cornwall England. SZYMCZAK, Mieczysław, ed. 1981. Słownik Języka Polskiego. Warszawa: Państwowe Wydaw. Naukowe SZYSZKO – BOHUSZ, Andrzej, 1989. Pedagogika holistyczna. Kraków. TURNER, Jonathan H., 2004. Struktura teorii socjologicznej. Warszawa: Wydaw. PWN. Tł. G. Woroniecka. ISBN 8301140720. 192 VASTA, Ross, Marshall H HAITH a Scott A. MILLER, 1995. Psychologia dziecka. Warszawa: Wydaw. WSiP. ISBN 83-02-05892-0.

madzia, 15.02.2019 11:06

Dokładnie krisu. Uczniowie za likwidacją innej szkoły i to ma być argument??? Jak można dzieci w ogóle w takie rzeczy wplątywać? To kompromitacja! I żeby niektórzy za chwilę sami nie usłyszeli od swojego dziecka 5 klasisty że im w rozwoju przeszkadzają i mają się z domu wynosić. Bo wtedy pretensje do sobie niech mają tacy rodzice!

krisu78, 15.02.2019 10:59

"uczniowie za likwidacją" . Ja pinkolę. Każdy ma swój styl wychowywania dzieci ale ja nigdy przenigdy nie uczyłbym syna że dla jego dobra będziemy likwidować inną szkołę. I nazwijcie mnie despotą ale moje dziecko z podstawówki nie będzie decydowało o losie innej szkoły. Jakiekolwiek. Życzę powodzenia w takim wychowaniu. Tylko żeby kiedyś wasze dzieci nie powiedziały że i wy przeszkadzacie im w rozwoju a sami je takiemu myślenia nauczyliście.

krisu78, 15.02.2019 10:55

za to "dyscyplina partyjna" ludzi od burmistrza to objaw rozwoju? :) Dobrego dnia!

kazek, 15.02.2019 10:36

Czego nie rozumiecie. Kubień decyzją o pozostawieniu SP3 broni swojej szkoły SP5, która jest w takiej samej sytuacji. Rozumu nie ma co szukać, bo go nigdy nie było. Szkoda wszystkich zaangażowanych rodziców z obydwu "zwaśnionych" szkół, że dali się tak nabrać.

bazyl, 15.02.2019 10:30

Dyscyplina partyjna w tym głosowaniu będzie gwoździem do trumny PISu w Radzie !

mama, 15.02.2019 10:25

Czegoś tu nie rozumiem rodzice są za likwidacją, nauczyciele za likwidacją, związki za likwidacją, uczniowie za likwidacją, względy ekonomiczne przemawiają za likwidacją, dyrektorzy za likwidacją To jakim cudem radni tak zagłosowali !? Ewidentnie na złość burmistrzowi !! To zdaje się będzie ostatnia kadencja PIS-u w radzie miejskiej !!

Turboplazmotron, 15.02.2019 10:01

beskidmały pozostaje jeszcze pytanie czy tak duża i rozwijająca się gmina Andrychów powinna mieć całodobową opiekę medyczną ?

krisu78, 15.02.2019 09:50

przestań "beskidmaly" wić się. pisałeś o tym ze Żak przywrócił pogotowie całodobowe. jest to czarno na białym. Jak to ty kłamiesz a potem wycofujesz się jak ludzie złapią cię na totalnym kłamstwie. Taka jest twoja wiarygodność.

beskidmaly, 15.02.2019 09:44

Krisu prosze odroznic pogotowie od przychodni i całodobowej opieki lekarskiej w nocy i w soboty i niedziele. Pogotowie ratunkowe czyli Ratownictwo Medyczne w Andrychowie jest od zawsze. Było w psp , następnie za poczta a teraz znowu w Strazy pozarnej. Wiec Zak niczego nie przywrzcal. bo nie musial .Natomiast Kubien z Kobielusem zalatwiaja "opieke lelarska calodobowa hha.

madzia, 15.02.2019 09:11

Jak radni dadzą się zastraszyć tzw. zakolandii to stracą honor i niech zapomną o ponownym wyborze. A jak zakolandia myśli że ludzie odwołają radnych bo ci nie chcą zgodzić się na podwyżki w sytuacji kiedy na drugiego wice jest kasa, na rozbudowę administracji jest kasa, to nie znają andrychowian. Niech robią tak dalej to zmobilizują przeciw Żakowi tych co do tej pory siedzieli w domach jak były wybory bo im "lotto" . Czyli koło połowy ludzi.

krisu78, 15.02.2019 08:58

ja myślę że straszeniem nieposłusznych wobec Żaka radnych tzw.zalkolandia nic nie osiągnie. Mam taką nadzieję że radni (z jakiejkolwiek opcji) to ludzie którzy nie dadzą się zastraszyć. A jak ktoś na serio bierze "beskidmaly" to tylko przypominam że gościu twierdził że Żak przywrócił w Andrychowie pogotowie całodobowe. Na to mieszkańcy że mieści przy ulicy "pinokia".

tomekx, 15.02.2019 08:36

Ogólnie rzecz biorąc radni PIS zlekceważyli głos kilkuset rodziców.To zostanie im zapamiętane

beskidmaly, 15.02.2019 08:36

Martinez: W Polsce na panowania Jasnie Wielmoznego "Jaroslawa" wszystko "tanieje" tylko w Andrychowie drożeje: bo basen droższy niż miał byc , bo za smieci chcą podnieść cene ,bo Burmistrz był w miescie partnerskim podpisac umowę o partnerstwie wiec chwala ze mamy Radnych którzy bronia mieszkancow przed złymi radnymi , przed złym burmistrzem wg zasady "nie bo nie" ja sie na tym nie znam ale "nie" bo mi tak kazali haha,cdn juz za dwa tygodnie

martinez, 15.02.2019 08:15

co do wyborów to zakolandia ma poważny problem pogodzić sie z nimi. Były demokratyczne. Tak został wybrany Żak i tak rada. Nie może być tak że nie ma układu -" radni - maszynki do głosowania Żaka we wszystkim" to bunt, straszenie radnych. Albo niech straszą. już widzę jak w nowych wyborach mieszkańcy wybierają innych radnych - takich którzy mowią że basen kryty może być i 20 mln droższy ale śmieci mają w 2019 kosztować 15 złotych od osoby a w 2020 - 22 złotych od osoby. To by były wybory bo Żak pewno straciłby jeszcze ze 3 radnych albo sam stołek

martinez, 15.02.2019 08:11

to zwyczajnie flustracja. A wśród części rodziców duże emocje, które ktos specjalnie wywołal. Ale czas już dac spokój dla dobra dzieci!

Isia, 15.02.2019 08:07

Dajcie sobie już spokój.. Taka jest decyzja i koniec.. Jak Wam tak strasznie to nie pasuje to proszę przepisać dziecko do 3.. Jak wiecie dobrze tego co słyszałam nikt WAM nie zabroni uczyć się w pracowniach które są w SP3.. Robicie taka burze po co?

abcabca, 15.02.2019 08:02

co do śmieci to jak już napisali ludzie: jeśli znajomość ekonomii polega na tym że ma być drożej i drożej bo tak stawia sprawę prywatna firma i związane z nia zgk to bardzo "dziękujemy" Z drugie strony" znajomość ekonomii" polega na tym że dla mieszkańców podwyżki cen a władza - drugi wiceburmistrz, kasa na wyjazdy zagraniczne, kasa na nagrody - to dziekuję za taką "ekonomię". Jak radni dadzą się zastraszyć to prosze bardzo. Ich problem. Ale mieszkańcy widzą co jest grane. A co do wyborów większość mieszkańców nie głosowała na burmistrza (w ogole nie brała w tym udziału). Zebyście tych ludzi nie zmobililzowani ale przeciw niemu........

abcabca, 15.02.2019 07:56

nieprawda beskidmaly. nie wszyscy chcieli połączenia szkół bo parwda jest taka że większości mieszkańców to nie interesuje. Mam tak w rodzinie że jak mówiliśmy (zanim nie poczuliśmy się zmanipulowani byliśmy bardzo za) to machali na nas ręką i mówili że przesadzamy.

beskidmaly, 15.02.2019 07:52

Szanowni Panstwo! wielu z was pisze ze Radni od Zaka sa maszynkami do glosowania to napiszcie czym sa Radni PiS i Kobielusa tez sa jeszcze gorszymi maszynkami bo slosujac przeciw Zakowi glosuja na szkode Gminy.Wszyscy chcieli polaczenia Szkol poza 70 rodzicami i dziesięcioma największymi fachowcami od oświaty .Nie wzięli pod uwagę nawet prośby Pani Dyrektor sp 3 i nakazali jej dalej kierowac szkola. Brylujacymi znawcami oświaty wśród glosujacych przeciw sa prawdziwe maszynki do glosowania bo glosuja "Przeciw" nie posiadajc elementarnych wiadomisci na temat organizacji oświaty i gospodarki smieciowej. Glosuja przeciw bo tak im nakazali ich "Przy wodce" ,którzy jeszcze do tej pory nie uznali wynikow wyborow i nie chca wiedziec ze na Burmistrza Zaka glosowalo wiecej osob niż na cala Rade razem wzieta .Jeszcze troche i będzie po wszystkim bo juz działają ludzie w sprawie odwołania Rady MIejskiej.

specnarz, 15.02.2019 07:44

Przypuszczam że po wyjściu z SP3 starszych klas sytuacja powoli będzie się zmieniać.
Wszak niektórzy zrozumieją że i w SP2 będą wtedy "starsi" uczniowie,
ale na to niestety trzeba czasu.
Powodzenia, trzymam kciuki.

specnarz, 15.02.2019 07:37

Wszystko funkcjonowało prawidłowo do momentu wprowadzenia gimnazjów.
Jak się okazało nie było to dobre rozwiązanie i kolejna ekipa rządząca zdecydowała aby powrócić do stanu sprzed "reformy".
Rodzice trochę z przyzwyczajenia a trochę z obawy zapisywali swoje dzieci głównie do SP2.
W SP3 była wszak jeszcze młodzież starszych klas a sale i nauczyciele byli ukierunkowani do nauczania starszych uczniów.
Ot i cały ambaras który wszedł na arenę polityczną ANDRYCHOWA.
Część radnych jest za burmistrzem a reszta przeciwko i śmiem przypuszczać że rodzice czy dzieci wcale nie muszą być tutaj na 1 miejscu.
Widać to zresztą również w komentarzach.

tomitom, 15.02.2019 03:37

@abcabca, Ja też sobie paru rzeczy nie zyczę: jako rodzic dziecka z SP2 nie życzę sobie być atakowanym przez rodziców SP3, posądzanym o to co sami oni robią od dwóch lat, nie życzę sobie też zawłaszczania własności publicznej - bazy SP3 i twierdzenia "nam się należy".

tomitom, 15.02.2019 03:34

Petycja z 700 podpisami zdeserowanych rodziców, argumenty dyrektorek SP3 i SP2, argumenty związku zawodowego => radni z PiS i Kobielus mają w tyle. Rada miejska - do odwołania za niegospodarność i brak szacunku dla wyborców. No ale co im zależy, głupi lud wybrał ich na cztery lata..

kaowcy, 15.02.2019 01:23

kaowcy 2012 wiesz że wraca wasza nowa stara koleżanka i tym byśmy się martwili na Waszym miejscu! a nie agitacją tutaj

abcabca, 15.02.2019 01:09

jako rodzic dziecka w sp2 nie życze sobie żeby mnie i moje dziecko wykorzystywać do walki z radnymi czy rodzicami dzieci z sp 3! Wstyd że burmistrz i jego służby doprowadziły do tego co jest teraz.

kaowcy2012, 15.02.2019 01:01

i przestańcie straszyć radnych bo coś nie poszło po waszej myśli.

kaowcy2012, 15.02.2019 00:58

kilkunastu to was będzie jak we trójkę założycie jeszcze po 5 nowych nicków :)

kaowcy, 15.02.2019 00:48

Kaowcy 2012 my a jest nas tutaj kilkanaście osób mówiąc Ci radni przejdą do historii bo jeszcze żadnym radnym nie udało się tak szybko zrazić do siebie wyborców ! Po prostu jedna wielka kupa śmiechu mamy na myśli radnych którzy zagłosowali przeciwko likwidacji trójki !

olszyniak, 15.02.2019 00:40

Tak jak sobie nagrabiła koleżanka Studniarz i Kobielus że w ciągu kilku tygodni zraziła do siebie 600 dzieci SP2 plus 1200 rodziców plus 1200 babć i dziadków plus ok 2000 wujków i cioć ! Trzeba się będzie pożegnać z funkcją radnej wcześniej niż przypuszcza ! że o innych bezradnych już nie wspomnę

kaowcy2012, 15.02.2019 00:38

ktos bardzo chce żeby było tylko i wyłącznie po myśli burmistrza który potem zwali na... radnych jak znamy życie :) Ale te czasy minęły mamy nadzieję. Radnym którzy nie chca być "maszynkami do głosowania Żaka" (bo burmistrz chce jak chce i nie ma dyskusji ::)) życzymy sił. Pamiętajcie że jak się złamiecie to wasz koniec bo tam nie będą was szanować a wyborcy się odwrócą od "chorągiewek".

kaowcy2012, 15.02.2019 00:34

Dosadnie o radnym Babskim i jego kolegach ale ludzie to mówili już dawno :)

kaowcy, 15.02.2019 00:28

Ci radni przejdą do historii bo jeszcze żadnym radnym nie udało się tak szybko zrazić do siebie wyborców ! Po prostu jedna wielka KUPA śmiechu

martinez, 15.02.2019 00:27

ludzie Kobielus i inni radni dwa lata temu byli przeciwko likwidacji sp3, w kampanii wyborczej byli przeciwko likwidacji sp 3 to chyba normalne że teraz są przeciwko. Powody nie znikneły a są nimi w opinii wielu osób na przykład nieczyste zagrywki przeciwko sp 3. Już po. Dajcie szkole pracować. Przestańcie wylewaj jad i namawiać radnych do tego żeby zagłosowali jakby byli idiotami czy chorągiewkami (wtedy zakolandia ich wyśmieje - to samo przy śmiechach - że tacy zmienni, pszczółki jakie z kwiatka na kwiatek etc.)

piter315, 15.02.2019 00:24

Gościu jesteś chory, z tymi nickami zajmij się lepiej życiem ja idę spać jutro praca ale jak ktoś nic nie robi ot tak to jest. A maszynki to są w radzie i zawsze głosują na nie i będzie źle ale to lubicie. Obecny PiS to porażka totalna dobranoc

szppp, 15.02.2019 00:20

kilka osób jakie potworzyło nowe nicki na potrzeby tego że oni umamili sobie agitować za likwidacją sp3 i przy okazji atakują radnych za to że stanęli w obronie szkoły z wielkimi tradycjami a przede wszystkim w obronie szkoły która miała pod górkę przez dwa lata nie ze swojej winy tylko dlatego że taki jeden pan tak sobie wymyślił. Ten sam pan teraz śmieje się bo brudną robotę wykonują za niego inni. Przy okazji wieszają się po Kobielusie licząc ze złamią go i stanie się kolejną "maszynką do głosowania Żaka"

piter315, 15.02.2019 00:18

Szppp wiesz gdzie jesteś nie było cię czy kolejny gosc który jest maszynka pisu bo terax tylko taka jest w radzie

szppp, 15.02.2019 00:15

SAMA PRAWDA. "To jakieś jaja. Jak zachowujesz sie niczym "maszynka do głosowania Żaka" to jesteś cacy, obiecują ci nagrodę, będą opowiadać niczym o radnej Dorocie jak o pszczółce jaka wraca do ula po harcach i może liczyć na nagrodę. Jak masz swoje zdanie i nie zachowujesz się jak "maszynka do głosowania Żaka" to 3 osoby pod 10 nickami będą cię niszczyć na mamnewsa. "

piter315, 15.02.2019 00:07

Większość chciała głosować za ale się bała w imię czego? Chorej pisiorskiej zawiści. Przecież to chore powiem jeszcze 100 x. Państwo radni z Pisu jeszcze sami zobaczycie. A pana Kobielusa nie komentuje niech sam o sobie coś powie, wstyd tacy ludzie nie powinni kandydować

Maj, 15.02.2019 00:04

politolog i kaczor - kto kogo niszczy na mamnewsa???? mam wrażenie, że to Ty ukrywasz się pod kilkoma nickami i atakujesz osoby, które mają coś innego niż Ty do powiedzenia i przedstawiają logiczne i merytoryczne argumenty. Proszę sobie nie uzurpować prawa do komentowania. Każdy ma do tego prawo. Dobrej nocy.

Turboplazmotron, 15.02.2019 00:03

politolog trafione w sedno. Zgadzam się w 100%. Miłego wieczoru.

piter315, 15.02.2019 00:02

Kto tworzy pytam się? Ja? Bardzo rzadko pisze ale czytam i jak już mam dość tej pisarskiej porażki to muszę coś napisać. Panie Kaczor czy jak ci tam nie wymyślaj że ktoś tworzy nicki. Jeśli tak to ta osoba ma za dużo czasu itd. Masz czas pisać i komentować więc nie szkaluj jak nie masz dowodów. Dzisiejsza sesja pokazała jak można marnować nasze pieniądze na diety radnych którzy chcą a nie mogą totalne dno

sportowiec, 15.02.2019 00:00

Szacun Wiesiek, szacun Partia, szacun szacun .... cała Gmina sprowadzona do parteru ... !!! Przy tej radzie mamy koniec inwestycji! Oby basen udało się wybudować... szacun, szacun, szacun ... parter dla Gminy!

Maj, 14.02.2019 23:57

kaczor - obejrzyj proszę dzisiejszą sesję od początku do końca i wysłuchaj głosu wszystkich (m.in. przewodniczącej związku NSZZ Solidarność P. Jakubiec ) - tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Przy podjęciu uchwały o likwidacji szkół, a przez to ich formalnego połączenia udałoby się uratować niektóre etaty z SP 3.

politolog, 14.02.2019 23:57

To jakieś jaja. Jak zachowujesz sie niczym "maszynka do głosowania Żaka" to jesteś cacy, obiecują ci nagrodę, będą opowiadać niczym o radnej Dorocie jak o pszczółce jaka wraca do ula po harcach i może liczyć na nagrodę. Jak masz swoje zdanie i nie zachowujesz się jak "maszynka do głosowania Żaka" to 3 osoby pod 10 nickami będą cię niszczyć na mamnewsa.

kaczor, 14.02.2019 23:48

koniec "wojny". Tworzenie nowych nicków na mamnewsa na potrzeby jej trwania nie ma sensu.

kaczor, 14.02.2019 23:48

przy likwidacji szkoły by nie stracili pracy? Ważniejsze - z rozmów z rodzicami z sp 2 wnoszę że naprawdę - to nie "ich wojna" a już najbardziej nie życzą sobie że ich skłócać rodzicami z sp3 i jeszcze wciąga to dzieci, posługiwać się ich dobrem.

Maj, 14.02.2019 23:47

Po dzisiejszej sesji rady nasuwa mi się przesłanie bardzo wartościowego kazania z ostatniej niedzieli o robieniu sobie na przekór, dla samej zasady. Nie ważne, jakie kto ma argumenty, kto ma rację, ale na przekór będę na NIE. Przykro, że dobro dzieci tym razem na tym ucierpiało. Stawiam pytanie retoryczne – po co radni Mikołajek, Powroźnik (PIS) i Rzadek (Kobielus) podpisali się pod inicjatywą zwołania nadzwyczajnej sesji Rady, skoro i tak w każdym punkcie głosowali na NIE. I jeszcze jedno – odwołuję się tu do sumienia każdego radnego, mając na uwadze w szczególności oświadczenia złożone publicznie przez niektórych z nich podczas spotkań z rodzicami z SP 2 – rachunek sumienia Panowie!!!! Niestety, konsekwencje dzisiejszej decyzji radnych poniosą dzieci, nauczyciele oraz pozostali pracownicy SP 3, którzy wg szacunków wysoce prawdopodobnie stracą pracę od września. Smutne jest to, że w lokalnej małej społeczności radni w dalszym ciągu nie potrafią wznieść się ponad podziałami partyjnymi :( .

piter315, 14.02.2019 23:47

Wypowiedzćcie się ujadacze z Pisu kto jest winny tego stanu rzeczy? Merytorycznie! Jak dalej jesteście opetani i zaslepeni, powtórzę. To przez ustawy pisu o skladowaniu śmieci oraz o zmianie ustawy o oświecie, czyli totalny rozkład szkolnictwa. Pan Mer Kubień powinien widzieć przecież to nauczyciel z krwi i kości. Dobra czy zła? 95 procent nauczycieli wie że zła i tragiczna. Po co ci radni sami widzą że tak jest a głosują wbrew sobie totalna żenada albo się ogarnąć albo zrezygnować. Państwo radni, bezradni generujecie przez wasze tchorzostwo i lenistwo długi.

Maj, 14.02.2019 23:35

Po dzisiejszej sesji rady nasuwa mi się przesłanie bardzo wartościowego kazania z ostatniej niedzieli o robieniu sobie na przekór, dla samej zasady. Nie ważne, jakie kto ma argumenty, kto ma rację, ale na przekór będę na NIE. Przykro, że dobro dzieci tym razem na tym ucierpiało. Stawiam pytanie retoryczne – po co radni Mikołajek, Powroźnik (PIS) i Rzadek (Kobielus) podpisali się pod inicjatywą zwołania nadzwyczajnej sesji Rady, skoro i tak w każdym punkcie głosowali na NIE. I jeszcze jedno – odwołuję się tu do sumienia każdego radnego, mając na uwadze w szczególności oświadczenia złożone publicznie przez niektórych z nich podczas spotkań z rodzicami z SP 2 – rachunek sumienia Panowie!!!! Niestety, konsekwencje dzisiejszej decyzji radnych poniosą dzieci, nauczyciele oraz pozostali pracownicy SP 3, którzy wg szacunków wysoce prawdopodobnie stracą pracę od września. Smutne jest to, że w lokalnej małej społeczności radni w dalszym ciągu nie potrafią wznieść się ponad podziałami partyjnymi :( .

piter315, 14.02.2019 23:27

To do kaczora ideologa z sekty pisu, zero merytoryki

piter315, 14.02.2019 23:26

jesteś prze żarty ta ideologia już pisałem gdyby nie ustawy posiorstwa nei byłoby problemu. A maszynka do głosowania są radni Pisu. Dwóch nie ma chęci tak głosować ale widać musi jak partia każe. Oni sami nie widzą jak maja się zachować. Ta partia i niby nakazy sami zrobili syf a teraz będą udawać święto je...... H żałosne ale skara to was a te syczace komentarze na nic się zdadzą

olszyniak, 14.02.2019 23:25

Odsłuchałem nagranie sesji i dwa razy i wszyscy byli za likwidacją trójki Nie rozumiem na jakiej podstawie radni zagłosowali przeciwko likwidacji ?

kaczor, 14.02.2019 23:18

I jeszcze to:" ..............ale jeśli dla kogoś ideałem jest "bycie maszynką do głosowania burmistrza" to co zrobić? Będzie opluwał tych którzy mają swoje zdanie. Będzie udawał że trzeba ciąć inwestycje a nie z administracji czy podróży burmistrza. Będzie mówił że jeśli zgk i prywatna firma ze świata chcą więcej i więcej a burmistrz to popiera to ma być podwyżka cen i podwyżka cen."

kaczor, 14.02.2019 23:15

Do przemyślenia dla burmistrza Żaka, radnych od burmistrza i wszystkich którzy sugerują rezygnowanie z inwestycji. Jeśli oczywiście zechcą przemyśleć. "a co do smieci to jak stac gmine na kolejnych wiceburmistrzów i wyjazdy to na dopłate do smieci niech też sie znajdą pieniądze a nie co chwile podwyżki, brawo dla radnych którzy zagłosowali przeciw"

xxxyyyzzz, 14.02.2019 22:47

Radni celowo nie głosują ani za ani przeciw podwyżce za śmieci bo za każdą dodatkową sesję biorą dodatkowe pieniążki. Śmiechu warte po prostu nowi chcą jak najwięcej wydoić. A w końcu i tak śmieci podrożeją. Brawo dla nowych radnych. A wy będziecie płacić za ich bezużyteczneść.

piter315, 14.02.2019 22:13

Ten PiS to porażka jesli chodzi o śmieci wprowadzili ustawę podwyższającą opłaty. KAŻDA gmina mocno podwyższyła ceny. Miejscowi blokuja w IMIĘ czego? Pytam się? Błędów swoich szefów! Na czele z Kubieniem i Mikołajkiem miejscowi szefuńcie. Żałosne to że zapłacimy za to podwójnie. A jeśli chodzi o połączenie szkół SP2 I SP3 to powinna być formalność bo że szkoły to w praktyce to jedna. Ale obrona po nic i to tragedia. Puenta! PiS to koszmar który wprowadził zamęt przez ustawy o oświecie i śmieciach. Gdyby nie to nie było by żadnego problemu. Sekta

madzia707, 14.02.2019 21:43

jak pytam rodziców z SP2 czy warto zapisać tam dziecko to zdania są podzielone, nie wszyscy sa zadowoleni z tej szkoły ale nie chcą przepisywać dzieci bo mają tam juz swoich kolegów czy koleżanki, a co do smieci to jak stac gmine na kolejnych wiceburmistrzów i wyjazdy to na dopłate do smieci niech też sie znajdą pieniądze a nie co chwile podwyżki, brawo dla radnych którzy zagłosowali przeciw

kalafior, 14.02.2019 21:37

.....przepisywać do sp 2

kalafior, 14.02.2019 21:36

To jest b.dobry pomysł ale jak wiemy nie po to tak walczyli o sp.3 żeby przypisywać dzieci do sp.3

tomitom, 14.02.2019 21:33

@kalafior, mam inną propozycję, niech rodzice SP3 przepiszą swoje dzieci do SP2 i skończy się ta chora sytuacja. Wtedy jedna szkoła mająca ok. 700 ucznów, ale rozłożonych w dwóch skrzydłach - czyli efekt o jakim piszesz gdyby przepisywanie było na odwrót - będzie miała zapewnioną wystarczającą ilość godzin na dwie jadalnie, dwie biblioteki itd.

tomitom, 14.02.2019 21:29

@sonia, no cóż w takim razie trzeba uczciwie uświadamiać rodziców, że ich dzieci w SP3 SĄ i BĘDĄ się uczyć ze starszymi uczniami 12-16 lat (kl. V-VIII) ze szkoły SP2. Chyba nie chcemy siać czarnego PR, tylko prawda nas wyzwoli. Więc mówmy prawdę jak wyżej i dodatkowo, że w SP2 jest bezpiecznie i przytulnie dla dzieci w wieku 7-10 (kl. I-IV). Taki podział został zrobiony, ponieważ sale w SP3 (przynajmniej na razie) nie są prywatną własnością rodziców z SP3, są majątkiem całej gminy i chociaż tutaj rządzący zachowują się gospodarnie, że użyczają je szkole, do której mieszkańcy w większości chcą zapisywać swoje dzieci.

kalafior, 14.02.2019 21:28

To będzie problem czyli najlepiej aby w tej sytuacji rodzice uczniów starszych klas uczących się w sp.3 przepisali swoje dzieci z sp.2 Uczniowie starszych klas mogliby wtedy korzystać ze stołówki ....

tomitom, 14.02.2019 21:28

@kalafior, w przeciwieństwie do wielu innych, ja i moja żona pracujemy, więc łożymy na 500+. I dodatkowo ponosimy koszty tego rozdawnictwa w rosnących cenach dóbr i podatkach. Więc nawet jak korzystam, to nie mam wyrzutów... i wiem, że nikt mi 500+ NIE DAJE, tylko są to pieniądze podatników czyli też moje. DOSTAJĄ 500+ Ci, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym+ i mimo takiej możliwości (jest opieka przedszkolna) nie wracają do pracy.

sportowiec, 14.02.2019 21:26

szacun ... koalicja MK KK ... szacun...

sportowiec, 14.02.2019 21:25

Szacun Wiesiek, szacun Partia, szacun szacun .... cała Gmina sprowadzona do parteru ... !!! Przy tej radzie mamy koniec inwestycji! Oby basen udało się wybudować... szacun PARTIA ...

tomitom, 14.02.2019 21:22

@kalafior, zgodnie z przepisami, które precyzują dokładną ilość godzin przeznaczonych dla biblioteki, kuchni, administarcji, stołówki itd. wg ilosci uczniów zapisanych do danej szkoły, można się spodziewać, że w/w miejsca będą czynne np.: dwa dni w tygodniu, lub po godzinie dziennie ;-) ;-) i tu będzie kolejna "suprajs" dla "mądrzejszych i świadomych" rodziców SP3. Ale wtedy pewnie będzie winny Żak, Szafrański albo i sam Tusk ;-)

kalafior, 14.02.2019 21:21

Uprzedzajac Twoje pytanie ja nie korzystam z 500+ ale cieszę się że takie pieniądze są ,tylko szkoda że również dla niepracujacych i patologicznych rodziców.

kalafior, 14.02.2019 21:18

@tomitom Piszesz" radnych z pod znaku 500+"a pewnie sam korzystasz z tego programu.

tomitom, 14.02.2019 21:16

@sonia, no cóż w takim razie trzeba uczciwie uświadamiać rodziców, że ich dzieci w SP3 SĄ i BĘDĄ się uczyć ze starszymi uczniami 12-16 lat (kl. V-VIII) ze szkoły SP2. Chyba nie chcemy siać czarnego PR, tylko prawda nas wyzwoli. Więc mówmy prawdę jak wyżej i dodatkowo, że w SP2 jest bezpiecznie i przytulnie dla dzieci w wieku 7-10 (kl. I-IV). Taki podział został zrobiony, ponieważ sale w SP3 (przynajmniej na razie) nie są prywatną własnością rodziców z SP3, są majątkiem całej gminy i chociaż tutaj rządzący zachowują się gospodarnie, że użyczają je szkole, do której mieszkańcy w większości chcą zapisywać swoje dzieci.

nordpiano, 14.02.2019 21:14

@tomitom, telewizja przecież była...

kalafior, 14.02.2019 21:05

@Myślę że nikt Pani dyrektor nie bedzie chciał odwoływać bo nie ma żadnego ku temu powodu.Zresztą zawsze była i jest bardzo lubiana wśród uczniów.Nie ma się już co gorączkować ,nic się nie zmieni bo nasze dzieci z sp 2 i tak już korzystają z sal sp.3 Ciekawe co będzie ze stołówką,administracją w sp.3

Gmina2, 14.02.2019 21:03

Brawo Radni! Podwyżka za śmieci STOP, Likwidacja SP3 STOP. I po co wam Żakolandio była ta awantura? Pan Babski przegrał Pan po raz kolejny i jak pan się z tym czuje? Ludzie z osiedla już nie będą na Pana głosowali. Mam nadzieję że to już Pana i Pana burmistrza ostatnia kadencja. Już mieszkańcą otwierają się oczy. Jeszcze raz brawo Radni PIS i Kobielus. Pani Dorotko, głosowałem na Panią, niech Pani wraca do właściwej strony.

sonia, 14.02.2019 21:01

nie ma żadnej "elity" rodziców, szkoła jest otwarta dla wszystkich i rodzice będą chętniej zapisywac swoje dzieci po odejściu klas 8 i gimnazjum, z czasem pewnie zapełni sie a SP2 zyska wiecej przestrzeni jak dzieci sie podziela na dwie szkoły. A Pani Kies jest bardzo dobrą dyrektorką i chyba sam Pan tomitom zamierza złożyc petycje o odwołanie bo na pewno nie rodzice. Ja też z chętnie zapisze do tej szkoły swoje dziecko za 2 lata

Eco, 14.02.2019 20:56

Tomtom popieram

tomitom, 14.02.2019 20:55

@kalafior, w szkole się nic nie zmieni (w najbliższym czasie), tak jak by się nic nie zmieniło gdyby zlikwidowano SP3 - bo te szkoły "żyją w symbiozie" od dawna, jak to przedstawiły zgodnie obydwie dyrektorki szkół. Tu chodzi o kolejne pokolenia, roczniki... Bo "elita" rodziców SP3 na razie "tylko" żądała osobnej szkoły dla swoich 35 dzieci, drugim krokiem będzie petycja o odwołanie p. dyrektorki Kies, która popełniła karygodny błąd mówiąc prawdę o bezsensie utrzymywania SP3, a potem zażądają postawienia krat w przejściu z SP2 do SP3.

stan, 14.02.2019 20:53

Ludzie; Przeciesz tego nauczyciela od gimnastyki , nie da słuchać !!! - czy Pietras nie miał kogoś mądrzejszego spod Górnicy ?

nordpiano, 14.02.2019 20:51

@tomitom, telewizja przecież była...

",,**,,", 14.02.2019 20:46

[email protected] pełna zgoda smieci mamy nadplacone i to na parę lat, jesli dodamy do tego oszczędności z ledow to sie pytam gdzie te miliony???

",,**,,", 14.02.2019 20:41

Kubien kiedy darmowe autobusy dla wszystkich mieszkańców Gminy Andrychów??? Kubien kiedy całodobowa opieka zdrowotna dla wszystkich mieszkańców Gminy Andrychów??? Polowa radnych sama nie wie po co startowali na radnych,zero pojecia o ekonomii inwestycjach i gospodarce, siano w łebie,taka prawda.

kalafior, 14.02.2019 20:40

W szkole praktycznie nic się nie zmieni bo nadal będzie jak do tej pory.A śmieci wg.mojej oceny mamy nadpłacone z poprzednich lat ,kiedy okoliczne gminy mialy dużo taniej.

",,**,,", 14.02.2019 20:36

Pora teraz przedstawic konkretnie jakie inwestycje będą wycofane z zadan na najblizsze 2lata by miliony przekazac na szkole i śmieci... konkretnie kiedy radni to przedstawia??? Trzeba wstrzymac kilka inwestycji... tego nikt nie uniknie...

tomitom, 14.02.2019 20:34

Biedne te dzieci z SP3. I naiwni ich rodzice... Jeszcze będzięcie gorzko żałować swojego zacietrzewienia. Was mi nie żal, szkoda tylko tych dzieciaków. Posłuchajcie argumentów dyrektorek SP2 i SP3 - osób najbardziej świadomych potrzeb uczniów i możliwości jakie może dawać spokojna, umiejąca współpracować , tolerancyjna szkoła w porównianiu do racji zacietrzewionych, pełnych dziwnych projekcji rodziców SP3 reprezentowanych przez p. Sochackiego. Ludzi zarzucających innym brak tolerancji, a paradoksalnie siebie wynoszących ponad inne szkoły w gminie, czujących się jak elita.

tomitom, 14.02.2019 20:27

A pan radny Kubień tak się naopowiadał, że nie będzie dyscypliny partyjnej... PiS jest taki sam, to im trzeba przyznać, czy na szczeblu centralnym czy na szczeblu samorządowym. Takie same maszynki do głosowania. Może być IQ na poziomie goryla, bo nacisnąć czerwony czy zielony guziczek nawet małpka się nauczy.

tomitom, 14.02.2019 20:24

Będziemy mieć staw, a nie basen. Nic nie będziemy mieć przez najbliższe 4 lata, bo klub radnych Kubienia i Kobielusa wybrał na tę kadencję piosenkę pt.: Ja wam jeszcze pokażę... Będą robić wszystko co możliwe na przekór Żakowi i radnym opozycji. Nie ważne za jaką cenę. Dzieci czy śmieci czy 700 (a raczej 1200 - tylu jest rodziców w SP2) mieszkańców. Oni to mają w tyle... 4 lata stracone dla gminy, bo takie osobliwości dostały się do władzy na fali socjali fundowanych przez partię matkę. Bo cytując klasyka: "Głupi lud to kupi".

tomitom, 14.02.2019 20:19

Radni, którzy wbrew merytorycznym i demokratycznym przesłankom zagłosowali za utrzymywaniem szkoły miejskiej dla 35 uczniów, powinni ponieść odpowiedzialność polityczną.

sportowiec, 14.02.2019 20:17

Szacun Wiesiek, szacun Partia, szacun szacun .... cała Gmina sprowadzona do parteru ... !!! Przy tej radzie mamy koniec inwestycji! Oby basen udało się wybudować...

tomitom, 14.02.2019 20:17

Wbrew woli 700 mieszkańców (petycja)- rodziców, wbrew opinii dyrektorki przedmiotowej szkoły, wbrew opinii "Solidarności", radni skupieni wokół PIS zostawiają szkołę z 35 uczniami - to się nadaje na temat do ogólnopolskiej telewizji!!!

1a9b8c5d, 14.02.2019 19:43

widzę , że większość powyżej piszących uprawia modną ostatnio wśród polityków i głupców tzw. ekonomię socjalizmu, życzę dobrego samopoczucia

kalafior, 14.02.2019 19:31

Wtedy nie było powodów ich podnoszenia ,Wieprz płacił 5 zł przez wiele lat.Okoliczne gminy miały mniej a w Andrychowie było najdrożej.Z jakiego powodu?

kalafior, 14.02.2019 19:23

@xpek. Dla Ciebie jest to glupie 5 zl podwyżki a ile razy w ostatnim czasie ,cena śmieci ulegała podwyżce?Niedawno było 6 zł ,potem 8 a teraz 10 i znów 15 zl chcą.

maniek, 14.02.2019 19:18

mam wrażenie że niektórzy bardzo źle znoszą sytuację kiedy radni podejmują samodzielnie decyzje a nie robią za jak to się mówi "maszynki do głosowania Żaka".

kalafior, 14.02.2019 19:17

Ja też byłam za najpierw za połączeniem tych szkół a potem stwierdziłam że sp.3 nie miała szansy się odrodzić przez te 2 lata.Taka była decyzja radnych i trzeba to uszanować.Szkoły mogą działać jak teraz ,sp 3 uzyczać sal lekcyjnych sp.3.Teraz gdy gimnazjaliści wyjdą to rodzice chętnie zapiszą swoje dzieci do sp.3.

beetlejuice, 14.02.2019 19:15

Miało nie być dyscypliny głosowania. Miało być głosowanie ponad podziałami. A co było? Jedna wielka farsa. Po przedstawieniu MERYTORYCZNYCH argumentów za likwidacją SP3 i braku MERYTORYCZNYCH argumentów za utrzymaniem SP3 10 radnych zagłosowało na przekór logice. P. Kubień na zakończenie obrad odwołał się do filmów Barei. Po obejrzeniu tej Rady mam wrażenie, że właśnie znalazłam się w jednym z nich. Jeszcze słowo na temat "radnej" Studniarz (cudzysłów dlatego, ponieważ sumienie a także szacunek do innych radnych nie pozwalają mi na pełne uznanie tej osoby za radną). Otóż ww. Pani jest jedną że sprawczyń tego całego zamieszania. Mówiąc kolokwialnie zamieszała w kotle wsród andrychowskich szkół. I mimo tego nie miała odwagi przedstawić swojego stanowiska. Czy chociaż raz zabrała dzisiaj głos? NIE. Czy była na którymś ze spotkań w szkołach? NIE. Wstyd, że ktoś taki zasiada w Radzie i jeszcze dostaje za to pieniądze.

andrychowianka2, 14.02.2019 19:14

No ale jeśli dla kogoś ideałem jest "bycie maszynką do głosowania burmistrza" to co zrobić? Będzie opluwał tych którzy mają swoje zdanie. Będzie udawał że trzeba ciąć inwestycje a nie z administracji czy podróży burmistrza. Będzie mówił że jeśli zgdk i prywatna firma ze świata chcą więcej i więcej a burmistrz to popiera to ma być podwyżka cen i pdowyżka cen. "zandrychowa" poradzi sobie - jak to klakier jest sowicie nagradzany.

andrychowianka2, 14.02.2019 19:13

prawda krisu. Niektórym bardzo przeszkadza że nie jest jak kiedyś kiedy p. Żak mówił podwyżka cen i była podwyżka cen. Znów mówił podwyżka cen i znowu mieszkańcy płacili więcej.

Arystokrata, 14.02.2019 19:11

Panie Babski, czy jako osobie publicznej, ba! - Funkcjonariuszowi Publicznemu wypada przywoływać tak OBLEŚNE i NIEPRZYZWOITE cytaty podczas tak ważnych rozmów? Pozwolę sobie Pana zacytować - 1:38:11- "Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy". Uprzejmie prosimy "dokładniej dobierać słowa" do sytuacji i przestać się ośmieszać ponieważ jako - TYLKO lub AŻ - reprezentant Gminy automatycznie ośmiesza Pan całą Gminę.

xpek, 14.02.2019 19:10

a to wszystko dla głupich 5 złotych podwyżki.jak pisowski rząd łupi z wszystkich podatki jak wszędzie jest drożyzna przez kaczyńskiego to wam pasuje co?

xpek, 14.02.2019 19:09

zgodnie z przewidywaniami jak pisowcy uzyskali przewagę w Radzie Miasta w gminie zaczął się bałagan.już za kilka miesięcy nie będzie miał kto wywozić śmieci i z Andrychowa zrobi się Neapol.Brawo Kubień brawo Kobielus! a gdzie obiecywana przez was opieka całodobowa??? kłamczuchy?????

krisu78, 14.02.2019 19:07

Taduesz czyli "zAndrychowa" denerwuje się za to od razu gdy ktoś nie zachowuje się jak "maszynka do głosowania Żaka". bo bycie "maszynką do głosowania Żaka" to jest z sensem :) Wiadomo co robić, myśleć nie trzeba. ideał Tadeusza :)

krisu78, 14.02.2019 19:05

zandrychowa czyli po prostu Tadeusz to gościu który okłamywał nas że Żak do Gruzji podróżował za swoje i na urloie. Pptem okazało się że było za podatników w delgacji. To apropos wiarygodności Tadeusza czyli "zandrychowa" . Taduesz zachwala kolejnego wiceburmistrza, nie przeszkadza mu też wydawanie kasy na propagandę urzędową.

zandrychowa, 14.02.2019 19:03

Burmistrz nie jest z pisu

Alternatywny, 14.02.2019 19:02

Nie zagłosuje już na burmistrza gdziekolwiek będzie startował, ani na żadnego radnego głosującego za pozostawieniem szkoły nr 3, wbrew ekonomii i rozsądkowi. PiS zniszczy nie tylko Polskę, ale nawet gminy, gdzie ma większość. To jest partyjniactwo, chcą mieć wszystkich na posyłki. Wódz Kaczyński oszukuje i prowadzi na smyczy wszystkich, to partyjni działacze myślą, że im wszystko wolno.

zandrychowa, 14.02.2019 18:58

Nie bo nie-tak głosowali dziś radni PISu.ZERO logiki, zero argumentów, zero sensu, byle przeciw burmistrzowi Żakowi.To jest żałosne.Ośmieszacie Andrychów

Alternatywny, 14.02.2019 18:57

Nie zagłosuje już na burmistrza gdziekolwiek będzie startował, ani na żadnego radnego głosującego za pozostawieniem szkoły nr 3, wbrew ekonomii i rozsądkowi. PiS zniszczy nie tylko Polskę, ale nawet gminy, gdzie ma większość. To jest partyjniactwo, chcą mieć wszystkich na posyłki. Wódz Kaczyński oszukuje i prowadzi na smyczy wszystkich, to partyjni działacze myślą, że im wszystko wolno.

Eco, 14.02.2019 18:54

Może byś zmieniła zdanie gdybyż tak jak ja miała pogawędkę z jednym z rodziców z 3

Turboplazmotron, 14.02.2019 18:48

Eco a Ja mam i chętnie za rok poślę do SP3.

Eco, 14.02.2019 18:41

Szczerze mówiąc, gdybym miała dziecko przedszkolne w życiu nie posłałabym mojego dziecka do szkoły nr 3.

",,**,,", 14.02.2019 18:40

Dość podniecenia. Najbliższe glosowanie w sprawie śmieci i likwidacji szkoly,a wlasciwie tabliczki na szkole za.....5lat. Idzie wiosna,oby nie ta w polityce z Biedroniem na czele,bo jak opodatkuja czarnuchow,a czarnuchy ujawnia swoje oswiadczenia majątkowe to wiara katolicka padnie szybciej niz padł Petru z Palikotem...

Ca-ro, 14.02.2019 18:38

Szkoła Nr.3 Rdni bezradni

Andrychów, 14.02.2019 18:37

x

kazek, 14.02.2019 18:18

a w głosowaniu dyscypliny partyjnej nie było a Kaczyński nie jest prezesem PIS. Prawda?

andrychowianka2, 14.02.2019 18:16

Władza powinna szukać innych rozwiązań niż sięganie do kieszeni mieszkańców bo taką cenę dała prywatna firma i zgk. Jak chodzi o występy w radio czy powoływanie nowego zastępcy to burmistrz sprawadza się. Niech ze swoimi radnymi plus tą panią jaką wyśmiewali klakierzy zakolandii a ona łamie się (czy przechodzi do obozu burmistrza mimo to?) pomyślą razem nad innymi rozwiązaniami. że ich stac nie znaczy że wszystkich stać. Poza tym dość mamy słuchania jak burmistrz wozi się po świecie, daje swoim nagrody i powiększa administrację a dla mieszkańców to podwyżki cen!

",,**,,", 14.02.2019 18:14

Sesja zbyteczna. Radna Magiera powinna podac się do dymisji. Skoro nie ma zdania to po co polazla na glosowanie??? Teraz pora brac sie za szczegolowe przeswietlenie ZGK, brawo radni pisu. Szkola to temat rzeka, fajnie powiedzial radny Kobielus dajmy szanse trójce... pytanie Ty jako radny z 13letnim stażem jako radny jakie szanse dałeś swojej szkole piątce??? To Twoja szkola,z Twojego okregu... popatrz Kobielusie na teren wokół piątki, popatrz na zielen, chodniki,parking, ogrodzenie i elewacje... nie zrobiłeś nic dla tej szkoły,nie wstyd Ci Kobielusie??? Mieliście przewage w Radzie wczesniej przy boku burmistrza,a Ty powtarzam nie zrobiłeś nic!!!!!!!!!!!! Tu nie słowa lecz czyny sa ważne... odbuduj szkołę a potem obiecuj żłobek i dom seniora... SP 5 sie sypie. Popatrz jak wyglada czworka Babskiego,a potem popatrz na swoja piątkę... nie wsyd Ci Kobielusie, pytam nie wstyd Ci??????????

",,**,,", 14.02.2019 18:10

Sesja zbyteczna. Radna Magiera powinna podac się do dymisji. Skoro nie ma zdania to po co polazla na glosowanie??? Teraz pora brac sie za szczegolowe przeswietlenie ZGK, brawo radni pisu. Szkola to temat rzeka, fajnie powiedzial radny Kobielus dajmy szanse trójce... pytanie Ty jako radny z 13letnim stażem jako radny jakie szanse dałeś swojej szkole piątce??? To Twoja szkola,z Twojego okregu... popatrz Kobielusie na teren wokół piątki, popatrz na zielen, chodniki,parking, ogrodzenie i elewacje... nie zrobiłeś nic dla tej szkoły,nie wstyd Ci Kobielusie??? Mieliście przewage w Radzie wczesniej przy boku burmistrza,a Ty powtarzam nie zrobiłeś nic!!!!!!!!!!!!

andrychowianka2, 14.02.2019 18:10

jeśli stać nas na kolejnego wiceburmistrza, kolejne wyjazdy zagraniczne władzy, progandowe media, stać nas na to żeby basen kryty kosztował dużo dużo więcej niż mówiono to stać nas też na to żeby nie podwyższać i podwyższać cen śmieci (to by była 3 czy 4 podwyżka od 2015 roku?).

Keson, 14.02.2019 18:10

Gdzie był NOWAK ????

Keson, 14.02.2019 18:09

hahahahahahahahhahahahahahahahha