reklama
reklama

Rowerem na basen. Powstaje nowy odcinek ścieżki rowerowej

Gospodarka, Wiadomości, 26.01.2023 12:44, eł

Powstaje kolejny odcinek trasy dla jednośladów.

Rowerem na basen. Powstaje nowy odcinek ścieżki rowerowej

W Wadowicach wzdłuż ulic Putka i Zegadłowicza trwa budowa kolejnego odcinka ścieżki rowerowej. Ma on połączyć istniejące już w mieście trasy dla jednośladów z krytą pływalnią Delfin.

Mieszkańcy Wadowic wielokrotnie wytykali burmistrzowi, że budowane w mieście ścieżki rowerowe powstają w chaotyczny sposób, fragmentami, które nijak nie łączą się z pozostałymi. Powoli jednak zaczynają one tworzyć jedną całość, choć wciąż jeszcze nie wszystkie. Jak tłumaczył burmistrz Bartosz Kaliński, wynika to z tego, że budowę najwcześniej można było rozpocząć w miejscach, dla których udało się szybko przebrnąć przez wszystkie formalności.

- Czasem, na jednym kilometrze planowanej trasy rowerowej jest kilka przeznaczeń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i kilku właścicieli działek. A kiedy ścieżka biegnie przy torach kolejowych albo akwenach wodnych należących do PKP i Wód Polskich, to załatwienie pozwolenia budowlanego zajmuje kilka lat – wyjaśniał Bartosz Kaliński kilka miesięcy temu.

Jak twierdzi, jednym z takich problematycznych odcinków był ten, który właśnie jest budowany wzdłuż ulic Putka i Zegadłowicza. - Trasa ta biegnie wzdłuż drogi krajowej i załatwienie pozwolenia na jej budowę było niezwykle trudne i czasochłonne, ale - jak zwykle - walczyliśmy do końca – podkreśla.

Tutaj dostępna jest mapa tras rowerowych w Wadowicach, na której zielonym kolorem zaznaczone są odcinki już oddane do użytku, żółtym budowane, pomarańczowym projektowane, a czerwonym planowane planowane.Foto: Facebook/Bartosz Kalińskireklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy