reklama
reklama

Rondo koło Galerii Andrychów jeszcze nieprędko

Gospodarka, Wiadomości, 30.11.2021 13:30, eł

We wniosku były braki, które nie zostały jeszcze uzupełnione.

Rondo koło Galerii Andrychów jeszcze nieprędko

Odkąd w ubiegłym tygodniu Galeria Andrychów otworzyła swe podwoje przed klientami, ruch w okolicach obiektu znacznie wzrósł. Na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej (drogi krajowej nr 52) i Biała Droga w Andrychowie powstają potężne korki. Sytuację mogłaby poprawić jego przebudowa na rondo, od dawna zapowiadana. Ale prace przy niej ruszą jeszcze nieprędko.

W nagraniu, które opublikowaliśmy w ubiegły czwartek, Tomasz Szewczyk, partner zarządzający w Acteeum Central Europe zapowiadał, że inwestycja powinna ruszyć początkiem przyszłego roku. Na razie jednak Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie wciąż jeszcze nie wydał decyzji o zezwoleniu na jej realizację. Wniosek w tej sprawie burmistrz Andrychowa złożył 30 września. Okazało się jednak, że był on niekompletny.

- Pismem z 4 listopada wezwaliśmy pełnomocnika inwestora do usunięcia braków, które stwierdziliśmy w tymże wniosku. Inwestor ma na to 45 dni od daty otrzymania wezwania. Aktualnie nadal oczekujemy na uzupełnienie wniosku. Kiedy inwestor to zrobi, będziemy mogli badać prawidłowość i kompletność projektu budowlanego. – informuje dr Joanna Paździo, rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego.

Jak dodaje, termin na wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wynosi 90 dni, przy czym nie wlicza się do niego okresu przewidzianego na uzupełnienie braków we wniosku czy projekcie budowlanym.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Bea, 01.12.2021 23:53

Proponowali czynsz 18euro /metr. Dużym zeszli pewnie do 10÷12. Średnio ok 14.

FeelFree, 01.12.2021 22:51

"Mam nadzieję, że Galeria Andrychów stanie się naszą handlową wizytówką. Dziś chyba nie trzeba już nikogo przekonywać, jak ważne dla rozwoju miasta i gminy są handel i usługi – to nowe miejsca pracy, a także magnes gospodarczy dla innych inwestorów. Jeszcze 30 lat temu Andrychów był typowym miastem przemysłowym, ale staje się miejscem turystycznych atrakcji, usług, a teraz także handlu​. – powiedział podczas uroczystości otwarcia Tomasz Żak, Burmistrz Andrychowa."

Archanioł Michał, 01.12.2021 22:27

@Bea pomyliłaś obiecanki Tomusia z deklaracjami inwestora. A co do zysków - skąd te dane?

Zakolog, 01.12.2021 22:12

A tu wklejam informację, jaką w tej sprawie podało radioandrychów https://radioandrychow.pl/duzo-moze-sie-zmienic/

Zakolog, 01.12.2021 21:59

@Bea inwestor niczego nie obiecywał, zmiana planu zagospodarowania nastąpiła na wniosek burmistrza w dniu 17 grudnia 2015 roku, bez żadnych zapisów zabezpieczających interes Gminy, uchwała nawet nie określała jakichkolwiek warunków tej zmiany, wszystko zostało złożone na ręce burmistrza. Tylko przypomnę, że w podobnej sprawie w Wadowicach Rada Miasta za przekwalifikowanie gruntów rolnych (wzrost wartości gruntów około 10 milionów) radni żądali od wnioskodawcy inwestycji na rzecz Gminy. Jak widać nasi radni byli bardziej konkurencyjni i tamto przekwalifikowanie nie doszło do skutku.

Bea, 01.12.2021 20:53

Szacunkowy roczny zysk dla acteum i eqilis to ok 15mln zł . Czyli basen co dwa lata.

Bea, 01.12.2021 20:41

Inwestor starając się o zmiane sposobu użytkowania gruntu z tego co pamiętam obiecywał radnym i burmistrzowi kino. Redakcja mamnewsa pisała że w galerii będzie kilka firm z lokalnego rynku.

Skalpel, 01.12.2021 15:52

Brak chodników i przejścia dla pieszych w tej okolicy obrazuje na czym tak naprawdę zależy Jaśnieuśmiechniętemu i Jego zastępcom.

Archanioł Michał, 01.12.2021 15:26

A pytanie podstawowe czy mamy do czynienia ze "zwłokami andrychowskiego ronda" (@Zakolog) czy też chodzi o tak długi proces realizacji by to kupujący w galerii owe rondo sfinansowali? Jest jakaś inna opcja?

Archanioł Michał, 01.12.2021 15:05

Ciekawi mnie ta umowa pomiędzy konsorcjum a Gminą o "inwestorze zastępczym". Oczywiście w całości bo Gmina bierze na siebie mnóstwo obowiązków ( no właśnie jakich?) ale w szczególności ILE GMINA ZAROBI ZA ŚWIADCZENIE TEGO TYPU USŁUGI ?

FeelFree, 01.12.2021 13:09

"Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszytek ludzki mieć rodzaj na pieczy."

FeelFree, 01.12.2021 12:56

@Zakolog - zastanawiam, się (też mi się nie chce sprawdzać, bo nic to dla nas nie zmienia) czy te przywołane firmy tylko budują centra biorąc na siebie negocjacje z władzami miasta, formalności, prace budowlane, umowy z najemcami i zasiedlone wstępnie przez sieciówki markety sprzedają w zarząd komuś innemu. Czy same prowadzą ten biznes. I czy budują w Andrychowie za kredyty, czy też tym razem potrzebny był wkład własny z powodu zmiany polityki kredytowej banków przez epidemię. To by tłumaczyło wielką niechęć do rond, którego brak doskwiera i będzie doskwierał Mieszkańcom. Oczywiście pytanie, czy ktoś z tych ludzi weźmie -odpukać- ewentualne wypadki, do których by nie doszło gdyby nie brak ronda na swoje sumienie. I ja to wszystko rozumiem, jak kogoś kręcą wartości infantylne (atrakcyjność, pieniądze, władza, bogactwo, wygląd) to niech sobie siedzi w tych biznesach. Ale dlaczego musi się znaleźć w Andrychowie jakiś **** (brakło mi właściwego słowa przez mgłę mózgową, mam je na końcu języka, właściwie to płata czołowego, ale strasznie się broni aby wyjść w eter), który spowoduje, że to miejscowi, kapitalistyczni niewolnicy, czyli większość Mieszkańców gminy będziemy *********** na zyski zagranicznych firm z powodu takich ludzi. I chodzić na zakupy po trwającej budowie, bo jakiś inny **** podbił wbrew zwykłemu, chłopskiemu rozumowi zgodę na użytkowanie. P.S. Nawet jeśli radni z ugrupowania, które jest przekonane, że gmina jest ich, a nie wszystkich Andrychowian zrozumieją w czym biorą udział to nie wiem, czy coś zrobią. Jeśli są świadomi to muszę oscylować między lękiem przed odpowiedzialnością karną, odpowiedzialnością przed Wyborcami, a gniewem i quasi-urokiem wójta. Prawie mi ich żal. Najlepiej dla nich i dla społeczności Andrychowa byłoby gdyby powołując się na uciążliwość sesji zdalnych i mgłę pocovidową złożyli mandaty, bo może być z nimi jeszcze znacznie gorzej niż jest. Chociaż o tym nie wiedzą, lub boją się sami przed sobą przyznać, że nie wiedzą... No cóż na najbliższej sesji zdalnej, to jedyne co mogą zrobić radni dbający o interes gminy to w prostych słowach, aby dobrze słyszeli wszyscy Wyborcy głośno i do kamer powiedzieć radnym od Żaka, co czynią, jakie są tego konsekwencje i jaka jest kwalifikacja moralne ich postawy. Typuję radną Studniarz, awaryjnie radnego Kubienia (oczywiście po włączeniu filtra wulgaryzmów) do wygłoszenia apelu.

Zakolog, 01.12.2021 11:40

@FeelFree, - Bardzo poprawna autopsja zwłok andrychowskiego ronda, z logicznie wskazanym mechanizmem zgonu. Jest duża szansa, iż nawet Staszek zrozumie i wyciągnie własne wnioski. A przy okazji @Bea – bardzo wątpię, aby firma Acteum i ta druga były właścicielami, tej i innych galerii handlowych w Polsce. Nie chce mi się grzebać po wyszukiwarkach, ale raczej stawiałbym na zachodnie fundusze emerytalne, może Norweski Fundusz Naftowy. Właśnie dlatego ich emeryci mają pieniądze na wypoczynek pod palmami, a nasi muszą na te ich podróże zapracować. Takie firmy jak Acteum, w tym jej polska odmiana Acteum Spółka z o.o. są tylko od zarządzania zasobami w poszczególnych koloniach. A funkcja partner zarządzający, jest odpowiednikiem lokalnego poganiacza niewolników i wydaje się, że akurat w Andrychowie bardzo dobrze wykonuje swoje zadanie.

FeelFree, 01.12.2021 00:26

@Andrychowianki i Andrychowianie - teraz koniec żartów na temat socjologii mrówek i kilka poważnych pytań, na które każdy kto ma prawo do udziału w wyborach powinien sobie sam i w swoim interesie odpowiedzieć. Czy sądzisz, że burmistrz miasta, który przedstawiał się jako absolwent Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Finansów na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Zarządzania na WSPiZ im. Leona Kożmińskiego w Warszawie nie potrafi jeśli chce w rozsądnym terminie, złożyć do Urzędu Wojewódzkiego kompletu dokumentów skutkujących uzyskaniem pozwolenia na budowę ronda? Z pomocą nagradzanych za dobrą pracę kierowników działów, prawników i pozostających do jego dyspozycji wszystkich pracowników Urzędu Miasta? Jeśli tak to co o tym myślisz? Jeśli nie to co o tym myślisz Wyborco? Jeśli uważasz, że kwota rzędu na przykład 4 milionów złotych wydana na budowę ronda jest w trudnym i niepewnym okresie pandemii wymarzonym sposobem na wydanie pieniędzy inwestora to dlaczego burmistrz nie stanął na głowie aby uzyskać pozwolenie na budowę? Jeśli, kwota 4 mln to jednak duży i bardzo niepożądany koszt, którego firma nie chciała lub nie mogła ponieść to co mogła zrobić aby tego wydatku nie ponieść? Ja nie mam pojęcia, może mnie ktoś oświeci? Może na na razie tyle... chrońmy i oszczędzajmy swoje umysły przed nadmiarem myślenia, bo Covid lubi nasze mózgi, zadbajmy więc o ten przydatny narząd.

FeelFree, 30.11.2021 22:05

@Zakolog - no nie wiem, czy trafione. Nie mogę się skupić na pracy, zasiałeś w moim udręczonym mieszkaniem w Gminie Andrychów umyśle niepokój lub nawet dysonans poznawczy. Tu raczej musiałby się entomolog wypowiedzieć, a nie wklejacze cytatów z mgłą mózgową (przepraszam, za użycie słowa spoza SJP). Jeśli dobrze zrozumiałem podpowiedź internauty o nicku @Bea (?) to należy rozważyć też opcję pod tytułem: dulosis, ale chyba raczej w sensie niewolnictwa fakultatywnego, bo tam podobno niektóre prace są wykonywane samodzielnie. Czy jest na sali jakiś entomolog? Albo poczekajmy, aż bot wklei stosowne linki i wrócimy do tematu. Bo może okazać się, że to jest normalna demokracja w ustroju kapitalistycznym tylko my mamy wypaczone umysły?

Zakolog, 30.11.2021 21:25

@FeelFree - Trafione w sam środek ! Choć nie tak soczyste jak moje i Krzyśka. Ale za to precyzyjniej opisujące zjawisko. Ok, nie przeszkadzam, pracuj.

FeelFree, 30.11.2021 21:23

@Bea - a sprawny dojazd, ze sznurem rond turbinowych oraz dostęp do energii cieplnej z utrzymywanej przez mieszkańców elektrociepłowni zapewnia w imieniu Andrychowian wójt Tomasz Żak z Krakowa? P.S. Stanowiska do bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych na terenie marketów również zawdzięczamy tej samej osobie? Zgodę na użytkowanie mimo trwających robót budowlanych i drogowych zawdzięczamy komu? Gdyby mnie oświecono byłbym wdzięczny.

FeelFree, 30.11.2021 20:45

@Zakolog - obecnie jestem zajęty, ale waham się między określeniami na tą całą sytuację: parazytyzm, ksenobioza, inkwilinizm i pasożytnictwo społeczne. Nie wiem, czy o to Ci chodziło?

Zakolog, 30.11.2021 19:48

@FeelFree - Dobrze, że jesteś – Gmina Andrychów posługaczem u administratora bazaru, proszę podrzuć mi jakieś określenie, bo jak skorzystam z moich zasobów leksykalnych, to dzieci nie będą mogły tego przeczytać. A jak poproszę radnego Kubienia, to Romek zamiast przegłosować podwyżkę na śmieci, całą sesję będzie prowadził analizę semantyczną tego wyrażenia.

FeelFree, 30.11.2021 18:58

Marzec 2021: "Procedury są długotrwałe, ale sądzę, że do dwóch miesięcy powinniśmy pozyskać niezbędne zezwolenia – informuje burmistrz Tomasz Żak." Niekompletny wniosek wójt złożył 30 września 2021. No cóż mogę tylko powtórzyć za Zakologiem: "Tak drodzy współmieszkańcy, jak sobie wybraliście tak macie !"

martin79, 30.11.2021 18:43

Rondo powinno być podstawowymi i pierwszym warunkiem otwarcia Galerii !!!

Skalpel, 30.11.2021 18:13

https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/co-z-rondem-na-krakowskiej-obok-budowanej-galerii-andrychow

Bea, 30.11.2021 17:25

Włascielami galerii jest firma Acteum zarejestrowana w Holandii i Eqilis Poland firma z Belgii.

Zibi33, 30.11.2021 16:58

chore jest to że tam wszędzie plac budowy jak się okazuje nawet nikt na poważne nie myśli o budowie ronda choć i tak za wiele nie pomoże skoro miłośnicy bułki z mc potrafią zablokować drogę a sklepy już otwarte i trzepią kasę. Szanowny pan burmistrz otwiera prywatną inwestycję choć wszytko wokół roz........ i mega bajzel kogo ten pan reprezentuje w takiej sytuacji bo raczej nie mieszkańców tej gminy. Poziom władzy samorządowej w tej gminie jest poniżej krytyki ale co się spodziewać głupi ciemny lud wszytko łyknie

Zakolog, 30.11.2021 16:23

Nie znam pani doktor Joanny Paździo, a już ją lubię, uwielbiam inteligentne kobiety. Nasz Tomuś pełnomocnikiem jakiegoś inżynierka z jakieś spółeczki o kapitale zakładowym 6 tysi. Lepszego opisu prestiżu funkcji burmistrza Andrychowa sprawowanej przez pana Żaka, jeszcze nigdy nie czytałem. Tak drodzy współmieszkańcy, jak sobie wybraliście tak macie !