reklama
reklama

Rewolucja na drogach w centrum Kęt?

Gospodarka, Wiadomości, 29.02.2024 07:40, red
Lokalne władze zapewniają, że ewentualnie zmiany będą konsultowane z mieszkańcami.
Rewolucja na drogach w centrum Kęt?
Władze Kęt zapowiadają zmiany na kęckich ulicach. Ma to związek z budową ostatniego odcinka obwodnicy północno-zachodniej miasta. Aktualnie trwa postępowanie przetargowe. Są szanse, że wkrótce wyłoniony zostanie wykonawca, rozpoczną się prace i za kilkanaśnie miesięcy droga będzie gotowa.


Dzięki nowemu odcinkowi, już całe Kęty z każdej strony będzie można ominąć obwodnicą, bez konieczności wjazdu do centrum miasta.

Niewyklczone, że zakończeniu tej inwestycji wprowadzona zostanie reorganizacja ruchu na ulicach w centrum Kęt. Na razie nie wiadomo, jak miałoby to wyglądać.

- Może ruch jednokierunkowy na niektórych ulicach, może jakieś inne rozwiązania, które będzie można wprowadzić, ze względu na to, że kierowcy tranzytowi, którzy jadą w kierunku Bielska-Białej czy w kierunku Krakowa będą mieli mozliwość ominięcia centrum miasta poprzez obwodnicę. Moim zdaniem jak najbardziej zasadne jest podjąć taką dyskusję - mówił niedawno w rozmowie z radiem Bielsko pełniący obowiązki burmistrza Kęt Marcin Śliwa.

Zapowiedział, że wszystkie ewentualne zmiany będą konsultowane z mieszkańcami.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rjasiacz, 29.02.2024 22:56

A takie pytanie kiedy na Rynku w Kętach będzie cmentarz ? Już nie wiele brakuje jak jeszcze wyłączy się częściowo ruch to pogrzeb pewny. Rynek już dogorywa i to będzie jego pogrzeb.