reklama

Przebudowa drogi wojewódzkiej Andrychów - Zator pod dużym znakiem zapytania

, Gospodarka, Wiadomości, 18.11.2018 17:30, PG
Brakuje kilku dobrych milionów złotych na realizację tego zadania.
Przebudowa drogi wojewódzkiej Andrychów - Zator pod dużym znakiem zapytania

Droga wojewódzka na trasie Andrychów - Zator to bardzo niebezpieczna trasa. Liczne wypadki są wyznacznikiem tego jak bardzo potrzebny jest tam remont. Dziury, koleiny, wyboje, brak chodnika to udręka dla kierowców i pieszych a także zagrożenie dla ich bezpieczeństwa.

Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił już dwa przetargi na rozbudowę dw 781 Chrzanów – Wieprz. Niestety, oba zostały unieważnione.

-Z uwagi na znaczne przekroczenie w złożonych ofertach kwot przeznaczonych na realizację zadania: Rozbudowa DW 781 Chrzanów – Wieprz, postępowania przetargowe (pierwsze i drugie) zostały unieważnione.- informuje nas Roman Leśniak z Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Do ostatniego przetargu, ogłoszonego w sierpniu, zgłosiły się dwie firmy: Strabag Infrastruktura i Eurovia Polska. Obie przedstawiły kosztorysy dużo większe niż ZDW ma na to zadnie funduszy.

Inwestycja ta miała być podzielona na dwie części. Pierwsza: Chrzanów-Płaza – ZDW ma na to niecałe 2 mln zł a najtańsza oferta wyniosła 4,4 mln zł. Druga część w Wieprzu według zarządu powinna kosztować 5,5 mln zł a najkorzystniejsza oferta to prawie 9 mln zł.

Jak widać, różnice są kolosalne. Zresztą podobnie było z pierwszym przetargiem. - W chwili obecnej nie zostały jeszcze podjęte decyzje co dalej z realizacją tego zadania. – przekazuje nam R. Leśniak.

Czy w takim razie ta inwestycja w ogóle dojdzie do skutku?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zandrychowa, 20.11.2018 19:03

Brawo PIS

gier228, 19.11.2018 00:44

Do "dawidmurgas" utrzymywanie przy życiu takich pustaków jak ty kosztuje jeszcze więcej .

dawidmurgas, 18.11.2018 21:23

Niestety dzięki obecnym rządom wszystko drożeje w drastycznym tempie. Program 500,+ kosztuje kupę kasy i ma też skutki uboczne w postaci dezajtywizacji zawodowej społeczeństwa co skutkuje brakiem pracowników i co za tym idzie dużo wzrost kosztów produkcji i usług. Niestety wykonanie pewnych inwestycji za takie "drobne" nie jest już możliwe sam. Koszt transportu materiałów i. Koszt produkcji asfaltu jest dużo wuekszy przez ceny paliwa.

MieszkaniecOsiedla, 18.11.2018 20:26

Opiekę bez poziomu a najlepiej posmaruj kopertę to wtedy zostaniesz uleczony. Podniescie prąd gaz wodę śmieci paliwo i będzie git. Stać nas na to ale ciekawe co dostaniemy wzamian.

MieszkaniecOsiedla, 18.11.2018 20:24

Nic nie róbcie... Po co? Przecież ludzia się nic nie należy. Każdy z nas uczciwy pracownik czy przedsiębiorca płaci podatki i głupi przykład idąc do lekarza iotrzymujesz