reklama

Nawet 5000 zł kary za spacer z psem bez smyczy!

, Wiadomości, 17.11.2018 09:00, red
Pewnie niewiele osób o tym wie, ale nowe przepisy właśnie weszły w życie.
Nawet 5000 zł kary za spacer z psem bez smyczy!
Właściciel psa ma obowiązek trzymać go na smyczy podczas spaceru – tak stanowi przepis. Ale wiadomo, jak to w praktyce wygląda... Wiele osób podczas spaceru daje psu trochę więcej wolności.

Za niewłaściwe pilnowanie psa, spuszczanie go ze smyczy podczas spaceru, czy trzymanie na nieogrodzonej posesji, dotychczas groził jedynie mandat w wysokości 250 zł. Było to zwykłe wykroczenie. Zresztą, w przypadku interwencji policji czy Straży Miejskiej często kończyło się pouczeniem.

Teraz tak dobrze już nie będzie. W czwartek (15.11) zaczęła obowiązywać nowelizacja kodeksu wykroczeń dotycząca właśnie pilnowania psów, zwłaszcza tych niebezpiecznych, przez ich właściciel.

Kary zostały drastycznie zaostrzone. Zgodnie z nowymi przepisami właściciel psa, który spuszcza go ze smyczy na spacerze, trzyma na posesji bez ogrodzenia, a tym samym powoduje zagrożenie zdrowia lub życia innych ludzi, może zostać ukarany grzywną do 5000 zł oraz nawet ograniczeniem wolności! Jeśli zwierzę zagrożenia nie stwarza, to grzywna wyniesie "tylko" 1000 zł.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

MieszkaniecOsiedla, 18.11.2018 21:46

Zacznijcie kontrolować Rzyki tu biega multum bezpanskich psów aż strach wysłać rano po ciemku dzieci do szkoly. Może ktoś się tym zainteresuje ?

`, 17.11.2018 23:56

A co to za "wieś" na zdjęciu powyżej ???

specnarz, 17.11.2018 23:26

Może w końcu właściciele biegających po wsi psów wezmą za nie odpowiedzialność.....