reklama
reklama

Projekt był gotowy ponad rok temu, a burmistrz chwali się nim, jakby to była nowość...

Gospodarka, Wiadomości, 29.03.2024 15:00, eł
Chodzi o nowe bloki komunalne, w których mają być 42 mieszkania różnej wielkości.
Projekt był gotowy ponad rok temu, a burmistrz chwali się nim, jakby to była nowość...

W tym roku miną trzy lata od chwili, gdy burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiedział budowę dwóch nowych bloków komunalnych w Choczni. Teraz, tuż przed wyborami, włodarz chwali się ich projektem, od dawna zresztą już gotowym (choć o tym bynajmniej nie wspomina), jakby była to całkowita nowość.

Już ponad 13 miesięcy temu, w lutym ubiegłego roku dociekaliśmy, co z zapowiadaną budową bloków komunalnych w Choczni. Małgorzata Targosz Storch, kierowniczka Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Wadowicach powiedziała nam wówczas, że zakończyły się prace związane z projektowaniem budynków. Projektant czekał wtedy jeszcze tylko na wydanie pozwolenia na budowę.

Teraz, po upływie ponad roku burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zamieścił na swojej facebookowej stronie informację, z której można odnieść wrażenie, że praca nad projektem dopiero niedawno się zakończyła.

Tak będą wyglądać dwa bloki komunalne, które wybudujemy przy ul. Kościuszki w Choczni, obok tego już istniejącego. Dwa lata pracowaliśmy nad dokumentacją i mamy to - gotowy projekt wraz z pozwoleniem na budowę” - chwali się burmistrz, chociaż do samej budowy wciąż jest jeszcze daleko.

Inwestycja ma pochłonąć ponad 17 mln zł. „Teraz będziemy się starać o środki zewnętrzne na jej realizację” - zapowiada włodarz.

W blokach, jeśli kiedykolwiek powstaną, będą w sumie 42 mieszkania. Ich powierzchnie mają być różne - od około 27 m kw., poprzez 36 i 48 m kw., do ponad 56 m kw. Obok planowane jest utworzenie parkingu z 43 miejscami postojowymi i placu zabaw. Nie powinno też zabraknąć zieleni.


Grafiki: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy