reklama
reklama

Problem z wodą w szkołach. Interweniował sanepid

Gospodarka, Wiadomości, 23.03.2022 13:45, DK
Dwa razy był problem.
Problem z wodą w szkołach. Interweniował sanepid
We wtorek (22.03) strona Urzędu Gminy Kęty opublikowała wynik kontroli jakości wody: „Ocena obszarowa jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi na terenie Miasta i Gminy Kęty za 2021 rok”

Okazuje się, że w niektórych miejscach woda odbiegała znacząco od norm. Chodzi o szkoły...

Jak podaje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu:

„Przekroczenia wartości dopuszczalnych parametrów jakości wody
Na terenie Gminy Kęty w 2021 roku w 2 próbkach wody pobranych w zakresie parametrów grupy A z sieci wodociągu publicznego, w punktach Szkoła Podstawowa Łęki, Szkoła Podstawowa Bielany, stwierdzono przekroczenia parametru: ogólna liczba mikroorganizmów w 22 22ᵒCpo 72 h.
W sieci wodociągu zakładowego w żadnej pobranej próbce wody do spożycia nie stwierdzono przekroczenia dopuszczalnych wartości badanych parametrów.”

Szybko podjęto działania w celu zniwelowania liczby mikroorganizmów w wodzie. Przeprowadzono dezynfekcję oraz płukanie sieci przesyłowej. Jak twierdzą pracownicy SANEPIDu: „Podjęte niezwłocznie działania doprowadziły do poprawy jakości wody, co potwierdziły wykonane badania laboratoryjne”

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy