reklama
reklama

Prezes Leroy Merlin Polska wydał oświadczenie

Gospodarka, Wiadomości, 22.03.2022 20:04, red
Wiele osób nawołuje do bojkotu tej i innych francuskich sieci.
Prezes Leroy Merlin Polska wydał oświadczenie

Po ataku Rosji na Ukrainę, wiele znanych w Europie i na świecie firm zaprzestało działalności na terytorium Rosji. Ale nie wszystkie. Nadal w kraju rządzonym przez Władimira Putina działają bez problemów francuskie sieci, m.in. Auchan, Decathlon i Leroy Merlin. Sklep tej ostatniej sieci obecny jest w Andrychowie.

Wiele osób od kilku dni nawołuje do bojkotu tych sklepów w Polsce. Trudno powiedzieć, jakie to nawoływanie przynosi efekty, ponieważ w sklepach klientów nie brakuje.

Co na to Leroy Merlin? Po kilku dniach milczenia, we wtorek (22.03) sieć wydała komunikat.

Poniżej ten komunikat:

"Oświadczenie Zarządu Leroy Merlin Polska
Warszawa, 22 marca 2022

Szanowni Państwo

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci obrazami zniszczeń dokonanych w miastach ukraińskich i tragedii ludzkich wynikających z tej wojny. Wczoraj do tych scen doszedł obraz zbombardowanego sklepu Leroy Merlin w Kijowie. Zginął w nim ochroniarz centrum handlowego. Wręcz brakuje wystarczająco mocnych słów na wyrażenie potępienia całej tej brutalności stosowanej od 24 lutego w Ukrainie. A jednocześnie mamy ogromne współczucie dla wszystkich ofiar tej wojny.

To mobilizuje nas w Leroy Merlin Polska do jeszcze większego wzmożenia wysiłków na rzecz pomocy naszym kolegom i koleżankom z Ukrainy a także tysiącom uchodźców. Już od początku działań wojennych rozpoczęliśmy akcję sprowadzania do Polski pracowników Leroy Merlin Ukraina i ich rodzin. W naszej warszawskiej centrali koordynujemy tę akcję w stałym codziennym kontakcie pracownikami Leroy Merlin w Ukrainie. W wyniku tych działań do dziś udało się zapewnić bezpieczne schronienie w Polsce dla ponad 300 osób związanych z naszą firmą i ich rodzin.

W pomoc tysiącom uchodźcom z Ukrainy nie związanym z Leroy Merlin zaangażowały się też setki pracowników polskiego oddziału firmy. Przyjmujemy uchodźców do naszych domów, wozimy pomoc rzeczową na granicę, przeznaczyliśmy jako Leroy Merlin Polska poważne środki finansowe na pomoc kierowaną potrzebującym bezpośrednio i poprzez zajmujące się tym profesjonalnie różne organizacje pozarządowe.

Ponadto w Polsce uruchomiliśmy Biuro Leroy Merlin Ukraina, które koordynuje działania ukraińskiego oddziału naszej sieci.

Jako pracownicy Leroy Merlin Polska, od osób pracujących w sklepach po Zarząd, w pełni solidaryzujemy się z mieszkańcami Ukrainy. Nasze serca – tak jak całego polskiego społeczeństwa – są po stronie pokrzywdzonych przez tę wojnę. Będziemy im pomagać. Będziemy zwiększać nasze zaangażowanie. I będziemy żyć w nadziei, że ta wojna się jak najszybciej skończy.

W imieniu Zarządu Leroy Merlin Polska

Krzysztof Kordulewski

Komentatorzy zwracają uwagę, że w oświadczeniu prezesa Leroy Merlin Polska nie ma ani słowa o Rosji.

Dodajemy jednak, że we wcześniejszym oświadczeniu Leroy Merlin Polska informowało, że wstrzymuje współpracę z dostawcami z Rosji i Białorusi.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bot, 23.03.2022 10:40

https://www.tvp.info/59197422/wladimir-putin-i-emmanuel-macron-znow-rozmawiali-ukrainski-dziennikarz-komentuje

bot, 23.03.2022 08:26

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-renault-wznawia-produkcje-w-rosji-koncern-ma-poparcie-francu,nId,5909865#crp_state=1

Zmartwiony, 23.03.2022 06:37

Firmą które sprzedają broń Rosji pewnie też jest żal, handlarze narkotykami nawet sierocińce utrzymują. Takie tłumaczenie to jest cwaniactwo Leroy Merlin. Większość firm potrafiło zakończyć współpracę z ludobójcami. Handlem z Rosją Leroy Merlin wzmacnia Putina i przedłuża mordowanie ludzi na Ukrainie. W niedługim czasie i nasz kraj może być celem agresora.

Edward, 22.03.2022 23:02

Na szczęście każdy z nas ma wybór i może sam zadecydować w którym sklepie zrobi zakupy.