reklama
reklama

Zmarł ks. Tomasz Niedziela, w ostatnich latach związany m.in. z parafią w Roczynach

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 22.03.2022 12:30,
Zmarł ks. Tomasz Niedziela, który w ostatnich latach związany był m.in z parafią w Roczynach.
Zmarł ks. Tomasz Niedziela, w ostatnich latach związany m.in. z parafią w Roczynach

Zmarł ks. Tomasz Niedziela, który od wielu lat związany był z bielsko-żywiecką Caritas, gdzie posługiwał w Centrum Wolontariatu. Przeżył ponad 35 lat, w tym prawie 10 lat jako kapłan.

Urodził się 29 września 1986 r. w Oświęcimiu. Pochodził z Bulowic. Święcenia kapłańskie otrzymał 26 maja 2012 r. w bielskiej katedrze św. Mikołaja.

Pracował jako wikary w parafii św. Urbana w Roczynach (2012-2016). W latach 2016-2019 posługiwał w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych. Od sierpnia 2019 był wikarym w parafii pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej.

- Od 1 września 2014 roku był odpowiedzialny za stworzenie struktur Centrum Wolontariatu Caritas. Zaangażował się najpierw jako opiekun Szkolnego Koła Caritas w Roczynach. To w dużej mierze dzięki niemu idea wolontariatu zainspirowała wielu młodych ludzi z ziemi beskidzkiej do bezinteresownych działań na rzecz potrzebujących

- informuje diecezja bielsko-żywiecka.

Ks. Tomasz Niedziela ostatnio ciężko chorował. Zmarł 22 marca 2022 r. w szpitalu w Suchej Beskidzkiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 26 marca w Kościele parafialnym w Bulowicach o godz. 11:00

źródło: Diecezja Bielsko-żywiecka

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy