reklama
reklama

Andrychów pomaga cały czas

MAGAZYN, Wiadomości, 22.03.2022 12:20, DK
Dziś odbyło się spotkanie w wolontariuszami.
Andrychów pomaga cały czas
Olbrzymia pomoc, jaką Polacy niosą narodowi ukraińskiemu zaskoczyła cały świat. Przyjmujemy uchodźców wojennych do własnych domów, przekazujemy dary. Urząd Miejski w Andrychowie zorganizował we wtorek (22.03) spotkanie wolontariuszy, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i pieniądze aby pomagać uchodźcom. W gminie Andrychów przebywa już ponad 700 uchodźców wojennych.

Wydarzeniu prowadzili burmistrz Tomasz Żak oraz wiceburmistrz Wojciech Polak. Rozmawiano o usprawnieniu komunikacji i logistyki, ponieważ w dalszym ciągu pomagających jest bardzo dużo.

Najbardziej potrzebne są aktualnie przedmioty o przeznaczeniu wojskowym- kamizelki kuloodporne, mundury etc. Często słyszy się również o zapotrzebowaniu na pojazdy, również te specjalistyczne - dlatego też w ubiegłym tygodniu gmina Andrychów przekazała wóz strażacki będący do tej pory na wyposażeniu OSP Targanice Górne, a wcześniej OSP Roczyny.

Wcześniej na Ukrainę, do Storożyńca - partnerskiego miasta Andrychowa - dotarły dwa busy z darami, przekazane przez gminę Andrychów. Pojazdy przydadzą się obecnie Ukraińcom do zabezpieczenia logistycznego.

Dodatkowo w budynku przylegającym do Urzędu Miasta w Andrychowie, otwarto punkt wykonywania bezpłatnych zdjęć dla obywateli Ukrainy.

Uchodźcy, którzy po 24 lutego przyjechali do Polski z powodu wojny, od 16 marca mogą występować o nadanie numeru PESEL. W dużych miastach powstały i powstają całe centra obsługi ludności ukraińskiej, w mniejszych - jak Andrychów, urzędy otworzyły dodatkowe punkty obsługi. Punkt wykonywania bezpłatnych zdjęć, jest właśnie kolejnym takim miejscem.
Na miejscu jest obecny tłumacz języka ukraińskiego i wolontariusze. Wykonywane zdjęcia, są konieczne do wniosku o nadanie numeru PESEL.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy