reklama

Trzech kierowców ma kłopoty. Jeden nietrzeźwy, dwóch bez uprawnień

, Na sygnale, Wiadomości, 22.03.2022 10:20,
Do zatrzymań doszło na terenie gminy Kęty.
Trzech kierowców ma kłopoty. Jeden nietrzeźwy, dwóch bez uprawnień

W piątek (18.03.2022) po południu policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 16 na ulicy Kanada w Witkowicach do kontroli drogowej zatrzymali motorowerzystę.

Podczas czynności okazało się, że 20 – latkowi, mieszkańcowi gminy Wieprz, już dwa lata temu ze względów zdrowotnych zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.Za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (19.03) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Kęt. Tuż po godzinie 9 znajdowali się na ulicy Mickiewicza, gdzie zauważyli że kierowca volkswagena nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z powyższym kierowca otrzymał sygnał do zatrzymania się.

W trakcie czynności okazało się jednak, że kierowca dopuścił się nie tylko wykroczenia, ale i poważnego przestępstwo drogowego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu. Kierowca został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

Z kolei 20 marca dzielnicowy z Kęt wykonując obchód rejonu służbowego, na ulicy Mickiewicza zauważył jadącego mercedesem 58 – latka, któremu zostały cofnięte uprawnienia do kierowania. W związku z powyższym mundurowy dał kierowcy sygnał do zatrzymania się. Podczas czynności policjant potwierdził swoje ustalenia. Kierowca został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowania pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy