reklama
reklama

Powstaje nowe centrum handlowe. Ozdobi go odbudowana wieża browaru

Gospodarka, Wiadomości, 08.08.2021 14:10, eł

Zaniedbany obszar w centrum miasta zostanie zagospodarowany, ale są też minusy tej inwestycji.

Powstaje nowe centrum handlowe. Ozdobi go odbudowana wieża browaru

W Suchej Beskidzkiej ruszyła budowa centrum handlowego Atut o powierzchni około 5 tys. m2. Powstaje ono w centrum miasta, w miejscu niszczejących od lat budynków po browarze, roszarni, zakładach przetwórstwa owoców i warzyw oraz winiarskim. Wiadomo już, jakie większe sklepy będą tam działały.

Centrum handlowe buduje deweloper z Krakowa - KG Group. Zamierza on odbudować od strony ul. Mickiewicza charakterystyczną wieżę dawnego browaru, która ma być kluczową częścią architektury nowego obiektu. Mało tego, deweloper chce wyeksponować również zachowane elementy konstrukcji browarniczej. Obecnie znajdują się one pod ziemią.

- Zależy nam na tym, żeby centrum było z jednej strony atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców, a jednocześnie zachowywało pamięć o ważnej części historii miasta, jaką niewątpliwie był dawny browar. Dzięki bardzo dobrej współpracy z miastem i małopolską konserwator zabytków, udało nam się wypracować projekt, który łączy w sobie nowoczesność z zachowaniem wyjątkowego charakteru miejsca – podkreśla Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

W powstającym centrum handlowym znajdą się między innymi takie sklepy, jak Lidl, Media Expert oraz Pepco. – Z punktu widzenia gospodarza miasta cieszę się, że pojawił się konkretny inwestor i ten zaniedbany dotąd obszar przy głównej ulicy miasta ma nową szansę rozwoju i przestanie szpecić. Znam wstępny projekt i akceptuje go, ponieważ znikają stare, zniszczone budowle zlokalizowane obecnie niemal na chodniku wzdłuż drogi, powstanie przestrzeń zagospodarowana w sposób nowoczesny i funkcjonalny – twierdzi burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt. Nie wszyscy jednak są zachwyceni sposobem, w jaki zostanie zagospodarowany ten teren. Handlowcy, którzy od lat prowadzą w mieście sklepy, drżą o swoją przyszłość.

Foto: wizualizacja powstającego centrum handlowego

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy