reklama
reklama

Szefowie największych małopolskich klubów mają apel do kibiców. "Nie chcemy pustych stadionów"

Sport, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 06.08.2021 22:00, INFORMACJA PRASOWA
Posłuchają, czy....
Szefowie największych małopolskich klubów mają apel do kibiców.

"Im więcej kibiców zaszczepi się przeciw COVID-19, tym większa szansa na wspólne zwycięstwo w walce z epidemią". Dlatego w piątek (6.08) wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wspólnie z prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzejem Matyją oraz przedstawicielami Wisły Kraków, Cracovii i Bruk-Bet Termalica Nieciecza, czyli klubów piłkarskich, które reprezentują Małopolskę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, podpisali apel skierowany do kibiców.

- Walka z COVID-19 to nasza wspólna sprawa. Na pokonanie pandemii jest skuteczny sposób. To szczepienia. Ta walka jest nierówna, ale właśnie dzięki szczepieniom możemy ją wygrać. Bardzo dziękuję Prezesom klubów piłkarskich za otwartość i życzliwość w przyjęciu tej inicjatywy. To dla mnie niezwykle ważne, abyśmy jednoczyli się w imię wspólnego celu. Wszystkim nam zależy na tym, aby rozgrywki sportowe mogły odbywać się w formule, jaką pamiętamy sprzed pandemii. Dziękuję Panu Prezesowi Andrzejowi Matyi za wsparcie tej inicjatywy – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W województwie małopolskim do tej pory wykonano blisko 3 miliony szczepień, ale – jak sygnatariusze podkreślili w apelu skierowanym do kibiców – to wciąż za mało.

- Każdy kibic – ramię w ramię – powinien wziąć sprawy w swoje ręce i zaszczepić się przeciwko COVID-19. To jedyna skuteczna broń w walce z pandemią. To jedyna recepta, abyśmy jesienią mogli zasiąść na stadionach przy Reymonta, Kałuży czy w Niecieczy. Chcemy w tym najważniejszym dla nas meczu – meczu o zdrowie – rozgromić COVID-19! Mamy na to skuteczną taktykę: szczepionkę! W Małopolsce wykonano już prawie 3 mln szczepień, ale to wciąż za mało. Szczepmy się! Tak, aby po ostatnim gwizdku, bez żadnych obaw gratulować sobie zwycięstwa uściskami dłoni, czując się przy tym bezpiecznie – czytamy w apelu.

Dla kibiców szczególnym argumentem przekonującym do szczepień powinien być fakt, że w związku z pandemią konieczne było wprowadzenie ograniczeń w korzystaniu ze stadionów. Nikt nie chce, aby stadiony były zamykane. Sygnatariusze apelu podkreślają, że szczepienia to jedyna droga do tego, aby nie robić przymusowej przerwy od dopingu ulubionych drużyn.

- Nie chcemy już oglądać pustych aren sportowych. Chcemy słyszeć prawdziwy doping kibiców, który zatrzęsie fundamentami małopolskich stadionów. Chcemy być świadkami zwycięstw naszych piłkarzy i być z nimi na dobre i na złe. Chcemy czuć atmosferę wiszącej w powietrzu bramki, aby móc znów wybuchnąć z radościnapisano w apelu.

- Wszyscy gramy do jednej bramki. W tym ważnym meczu jesteśmy jedną drużyną, która wygrywa tę trudną rywalizację. Musimy być odpowiedzialni – za siebie, ale i za tych, którzy siedzą obok na stadionie. Niech naszym wspólnym celem będzie to, aby stadiony nie stały puste, a drużyny mogły być wspierane przez swoich fanów. To zależy tylko od nas. Piłka jest w grze. Jeszcze mamy szansę na wspólne zwycięstwo, a ten mecz wygramy tylko dzięki szczepieniom! – dodano.

Szczepienie – jak podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita – to bezpieczna droga do normalności.

- Wisła Kraków to kibice. Kibice, którzy od lat współtworzą klub, pomagając w realizacji celów boiskowych i organizacyjnych. Niezwykle ważna dla 13-krotnego mistrza Polski jest możliwość wspólnego przeżywania piłkarskich emocji w naszym Domu przy R22, dlatego bez namysłu włączyliśmy się w inicjatywę mającą pomóc wygrać nam kolejny bardzo ważny mecz - tym razem z koronawirusem. Zdajemy sobie sprawę, że szczepienia przeciw COVID-19 to zapowiedź normalności i stałego powrotu fanów na trybuny, których tak bardzo nam brakowało w minionym sezonie. Mamy nadzieję na pozytywny odzew ze strony społeczności i kolejne zwycięstwo! – mówi wiceprezes Wisły Kraków Maciej Bałaziński.


- Żyjemy w czasach pandemii, w czasach koronawirusa. Chcemy temu zapobiegać, więc dla nas ta inicjatywa była bardzo ważna, dziękujemy za nią panu wojewodzie. Wierzymy, że kibice będą się szczepili i będziemy mieć pełne stadiony – podkreśla wiceprezes zarządu MKS Cracovia SSA Jakub Tabisz.

- W imieniu właścicieli klubu Termalica Bruk-Bet Nieciecza chciałbym serdecznie podziękować panu wojewodzie za inicjatywę zorganizowania punktów szczepień. Apeluję do wszystkich kibiców, abyśmy w jak największym stopniu skorzystali z możliwości szczepień, abyśmy mogli bezpiecznie wchodzić na stadiony – dodaje przedstawiciel prezes Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS SA Stanisław Dziubla.

- Bądźcie naszym dwunastym zawodnikiem! Zachęcajcie swoich braci po szalu, aby dołączali do naszej wspólnej akcji. Szczepienia to szansa na powrót do normalności, którą znamy sprzed pandemii. Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Wygrajmy ten mecz! Dla siebie, dla rodziny, dla kibiców z całej Małopolski! Nie pozwólmy na to, aby pandemia zabrała nam radośze zwycięstw naszych piłkarzy. Chcemy być z nimi, świętować z nimi i dopingować ich. Piłka jest po naszej stronie, wygrajmy z koronawirusem! Bądźmy razem przeciwko COVID-19! – zaapelowali sygnatariusze we wspólnym liście do kibiców.


źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

andrychowianin1, 07.08.2021 06:35

są kibice i bandyci stadionowi

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama