reklama

Porównali czas przejazdu busem i pociągiem z Krakowa. Wiadomo, kto wygrał

Gospodarka, Wiadomości, 27.10.2023 15:48, red
Znamy efekty tego eksperymentu.
Porównali czas przejazdu busem i pociągiem z Krakowa. Wiadomo, kto wygrał
Pasażerowie coraz częściej korzystają z pociągów na trasie Bielsko-Biała - Kraków. To widać zwłaszcza w godzinach szczytu. Od kilku dni ponownie cała ta linia kolejowa jest przejezdna, nie ma przesiadek do autobusów komunikacji zastępczej.

Tylko czy to się opłaca? Czasowo i kosztowo" Miłośnicy kolei z facebookowego profilu Linia Kolejowa 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko-Biała Główna zaprezentowali właśnie wyniki przeprowadzonego w czwartek (26.10) eksperymentu.


Okazało się, że pociąg jest wygodniejszym i minimalnie szybszym środkiem transportu. Przynajmniej na odcinku Kraków - Wadowice w czwartkowe popołudnie.

Pociąg POLREGIO "34611" z Krakowa Głównego do Bielska-Białej odjechał zgodnie z rozkładem jazdy, tj. o 14:41. Do Wadowic przybył raptem minutę opóźniony, tj. o 16:01. Nie zmienia to jednak faktu, że podróż pociągiem w komfortowych warunkach zajęła na tej trasie około 1h 20min.

(...) Bus prywatnego przewoźnika drogowego z Małopolskiego Dworca Autobusowego przy ul. Bosackiej w Krakowie odjechał o 14:30, natomiast do Wadowic dotarł dopiero około 16:10, tak więc z prawie pół godzinnym opóźnieniem względem rozkładu jazdy

- informują autorzy profilu Linia Kolejowa 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko-Biała Główna.

Dodają, że coraz częściej zdarza się, że pociągi powyższą trasę pokonują w dużo krótszym czasie, niż kierowcy busów.

Podobnie wygląda sytuacja w drugą stronę: pociąg z Wadowic do Krakowa jedzie zwykle bez żadnych utrudnień w czasie poniżej 90min. zaś busy niejednokrotnie stoją w dużych korkach, m.in. na ul. Lwowskiej w Wadowicach. Skracanie drogi ul. Jana Kochanowskiego w Wadowicach i tym samym pomijanie obsługi jednego z przystanków też niewiele pomaga, ponieważ autobus w czasie w którym zgodnie z rozkładem jazdy powinien dojechać do Kalwarii Zebrzydowskiej w rzeczywistości bardzo często dojeżdża dopiero do rogatek miasta, stojąc najczęściej w dużych korkach.

- informują autorzy profilu Linia Kolejowa 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko-Biała Główna.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy