reklama

Ponad 100 osób przybyło w październiku w gminie Andrychów. Jak to możliwe?

, Gospodarka, Wiadomości, 04.11.2020 08:15, red/PG
Nie, aż tyle dzieci się nie urodziło.
Ponad 100 osób przybyło w październiku w gminie Andrychów. Jak to możliwe?

Do 30 października mieszkańcy Andrychowa mieli czas na aktualizację swoich deklaracji śmieciowych. Gmina Andrychów liczy 43 tys. mieszkańców a z deklaracji śmieciowych wynika, że 38 tys. Tyle osób płaci za wywóz śmieci. Gdzie zatem podziało się 5 tys. osób? Dzięki zmianom w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gmina ma teraz kompetencje do kontroli poszczególnych gospodarstw domowych, w których to liczba osób zamieszkałych nie zgadza się z liczbą osób wpisanych do deklaracji śmieciowej.

Jak dowiadujemy się od wiceburmistrza Wojciecha Polaka zgłosiło się w sumie ponad 100 osób, które wypełniły deklaracje śmieciowe.

Dodajmy, że we wrześniu weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. Od tej daty strażnik miejski może ukarać osobę mandatem do wysokości 500 zł m.in. za:

– niezłożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi;

– podanie w deklaracji nieprawdziwej liczby osób zamieszkujących nieruchomość;

– niesegregowanie odpadów.

Straż Miejska zapowiada kontrole na posesjach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rafik, 04.11.2020 11:37

Nie ma takiej opcjii

Turboplazmotron, 04.11.2020 10:25

Pytanie czy straż miejska w postępowaniu mandatowym jest w stanie zebrać dowody, które świadczą o tym, że na danej nieruchomości mieszkają trzy osoby, a nie dwie?