reklama

Podpisano umowę na wyburzenie szpitala, do lipca zniknie z powierzchni ziemi

, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 26.01.2023 15:45, INFORMACJA PRASOWA
Na wykonanie prac rozbiórkowych i uporządkowanie terenu wykonawca ma czas do 27 lipca bieżącego roku.
Podpisano umowę na wyburzenie szpitala, do lipca zniknie z powierzchni ziemi
W czwartek (26.01) władze powiatu wadowickiego podpisały umowę na rozbiórkę budynków dawnego Szpitala Powiatowego przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach. Zajmie się tym wybrana w przetargu firma AKPE GROUP spółka z o.o z Katowic. Koszt wszystkich prac to 971 tysięcy złotych brutto.


Zakres robót obejmuje m.in. rozbiórkę wraz z fundamentami obiektów: głównego szpitala, stacji dializ, tlenowni, byłej apteki, jak również wycinkę drzew zgodnie z zezwoleniem Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz rozbiórkę murków oporowych, ogrodzenia i przyłączy do obiektów rozbieranych.

Do zadań wykonawcy będzie też należeć m.in. składowanie i dokonanie segregacji odpadów pochodzących z rozbiórki, a następnie zagospodarowanie ich, bądź poddanie utylizacji zgodnie z ustawą o odpadach.

foto: Starostwo Powiatowe

Na wykonanie prac rozbiórkowych i uporządkowanie terenu wykonawca ma czas do 27 lipca bieżącego roku. Co powstanie w miejscu starego szpitala? To bardzo atrakcyjny teren w centrum Wadowic.

- Mamy kilka pomysłów na zagospodarowanie tego terenu. Na razie jednak chcemy skoncentrować się na już rozpoczętych inwestycjach powiatowych. Obecnie trwa między innymi nadbudowa pawilonu „E” szpitala o dwie kondygnacje, budujemy hale sportowe przy dwóch szkołach średnich, prowadzimy duże przedsięwzięcia drogowe, także współfinansowane z „Polskiego Ładu”. Na podjęcie ostatecznej decyzji, co z terenem po dawnym szpitalu, jest czas. Najpierw niech zakończą się prace rozbiórkowe – mówi starosta Eugeniusz Kurdas.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 26.01.2023 17:15

No i poprawione

cath, 26.01.2023 16:11

Tytuł intrygujący czyżby coś na wzór Trzebinii?