reklama

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Wadowic. Koszt inwestycji to 73 mln zł!

, Gospodarka, Wiadomości, 09.07.2020 17:05, PG
Nowa obwodnica będzie drogą krajową klasy GP, czyli główną o ruchu przyspieszonym ze średnią prędkością 80km/h. Długość jezdni to około 1,45 kilometra.
Podpisano umowę na budowę obwodnicy Wadowic. Koszt inwestycji to 73 mln zł!

W czwartek (9.07) burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał umowę z Konsorcjum Firm Pracownia Inżynierska z Krakowa na budowę południowej obwodnicy Wadowic w ciągu dk20. Od tej pory wykonawca ma dokładnie trzy lata na przygotowanie projektu wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej oraz zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

– To jeden z najważniejszych podpisów, jakie składałem w ostatnim czasie. Co istotne, opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej będzie nas kosztować dokładnie 1 468 429,35 zł, czyli ponad dwukrotnie mniej, niż pierwotnie zakładaliśmy – wyznaje burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Zgodnie z podpisanym dokumentem wykonawca w ciągu trzech lat jest zobowiązany w imieniu inwestora uzyskać wszelkie wymagane decyzje, pozwolenia, uzgodnienia i opinie, w tym przygotować niezbędne materiały i dane do wniosku na zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a także uzyskać tą decyzje w imieniu zamawiającego. Decyzja ZRID musi być ostateczna.

Przygotowanie zadania to pierwszy etap inwestycji, który bierze na siebie Gmina Wadowice. Składa się na niego opracowanie dokumentacji projektowej dla całości przedsięwzięcia oraz uzyskanie ostatecznej decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej – ZRID. Do zadań gminy zgodnie z podpisanym dokumentem należy również trwający właśnie wykup działek i wypłata odszkodowań za nieruchomości przejęte na mocy decyzji ZRID.

Nowa obwodnica będzie drogą krajową klasy GP, czyli główna o ruchu przyspieszonym ze średnią prędkością 80km/h. Długość jezdni to około 1,45 kilometra. Planowany przebieg rozpoczyna się od ronda gen. Leopolda Okulickiego na DK 52 do ul. Zegadłowicza (DK 28) na włączeniu do projektowanej drogi S52, czyli Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Po wybudowaniu obwodnicy centrum papieskiego miasta w końcu odetchnie z ulgą. Zostanie odciążony ruch głównie na ulicy Lwowskiej, Putka i al. M.B. Fatimskiej oraz ulicy Zegadłowicza w Wadowicach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to około 73 miliony złotych.

źródło: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy