reklama
reklama

Opóźni się uruchomienie linii autobusowej Kraków – Bielsko-Biała

Gospodarka, Wiadomości, 23.03.2024 10:20, eł
Miała ruszyć już w najbliższy poniedziałek, ale....
Opóźni się uruchomienie linii autobusowej Kraków – Bielsko-Biała

Zgodnie z pierwotnymi planami linia autobusowa łącząca Kraków z Bielskiem-Białą przez Wadowice, Andrychów i Kęty miała ruszyć jeszcze w marcu. Najpierw podawano, że nastąpi to pierwszego dnia wiosny, natomiast w przetargu mającym wyłonić wykonawcę kursów pojawiła się data 25 marca. Wiadomo już jednak, że w najbliższy poniedziałek autobusy nie wyjadą na trasę.

Najprawdopodobniej nastąpi to dopiero po Świętach Wielkanocnych, czyli na początku kwietnia. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, zmiana planów to nie wynik trudności z wyborem wykonawcy. Przyczyna jest zupełnie inna. Chodzi o to, że otwarcie linii w planowanym wcześniej terminie koliduje z... sesją Sejmiku Województwa Małopolskiego, zaplanowaną właśnie na 25 marca. W związku z tym władze wojewódzkie, które zapewniają finansowanie przewozów autobusowych na tej trasie, nie mogłyby uczestniczyć w tym wydarzeniu...

Operatorem nowej linii ma być spółka Koleje Małopolskie, która do jej obsługi wynajmie autobusy wraz z kierowcami od jednego z przewoźników działających na terenie naszego województwa. Do przetargu przystąpiło ich siedmiu, z których trzech zostało zaproszonych do drugiego etapu postępowania, którym są negocjacje. Ci przewoźnicy to: JKA Bus z Jerzmanowic, Eurobus Polska z Malawy w powiecie rzeszowskim oraz PKS Tarnobrzeg. Koleje Małopolskie nie podały jeszcze, który z nich będzie realizował połączenia na trasie Kraków – Bielsko-Biała.

Autobusy będą przyspieszone, co oznacza, iż będą zatrzymywały się tylko na wybranych przystankach. Kursów ma być po cztery w jedną stronę od poniedziałku do piątku, a po trzy w soboty, niedziele i dni świąteczne. Rozkład jazdy będzie się nieco różnił od tego, który publikowaliśmy w poprzednich artykułach na ten temat. Koleje Małopolskie wciąż jednak nie podają rzeczywistych godzin kursowania.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 23.03.2024 18:15

@Feel Free widzę, że nasi super hiper specjaliści nawet koperty elegancko nie potrafią zaadresować. Chyba po wyborach czekają nas poważne zmiany, szczególnie, że nasz urząd na obsługę informatyczną i programy biurowe wydaje bardzo duże pieniądze.

Feel Free, 23.03.2024 17:34

P.S. szwagier jeszcze nie był wtedy wpisany

Feel Free, 23.03.2024 17:33

https://www.filemail.com/d/njhhpadfvxxmuel

Feel Free, 23.03.2024 17:28

Ciekawe kiedy Żakolandia i powiązani z nią ludzie, oraz zatrudnieniu do trollowania, zaczną stosować wszystkie możliwe metody aby próbować wygrać z innymi kandydatami. Myślę, że to już na dniach. Do czego się tym razem posuną ? Bo do stracenia mają wiele, między innymi najlepszy w Europie, a może i na świecie biznes śmieciowy przy Białej Drodze, przygotowywany latami.

Feel Free, 23.03.2024 17:27

@melisa - nie wiem dlaczego Andrychowianie piszesz z małej litery, i dziwi mnie dlaczego tak interesujesz się głupotą ? w dodatku cudzą...

melisa, 23.03.2024 16:47

Drodzy andrychowianie, gdyby GŁUPOTA była lżejsza od powietrza, to wszyscy komentatorzy byliby już w kosmosie!

Ashley, 23.03.2024 12:53

Drodzy andrychowianie, przeczytajcie pierwsze zdanie tego artykułu w którym Pan burmistrz płacze, że lał się hejt i krytyka jak rozpoczynali rewitalizację Pańskiej Góry. Przygotujcie się na obrzydliwości które pojawią się w sieci a uderzać będą w obie panie kontrkandydatki. Haki, świństwa i kłamstwa które pojawią się w sieci uderzą w nie same i w ich rodziny. Myślcie kochani!!! Ktoś ma wielkie pieniądze żeby to robić, bo panicznie boi się stracić to co do tej pory miał i na co jeszcze ma ochotę.