reklama

Od sierpnia obniżka cen za energię cieplną w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 21.07.2023 19:35, red
Dobre wieści - tym razem będzie obniżka cen.
Od sierpnia obniżka cen za energię cieplną w Andrychowie
W sierpniu wchodzi w życie nowa taryfa za energię cieplną zatwierdzona przez Urząd Regulacji Energetyki na wiosek Andrychowskiej Elektrociepłowni. W zeszłym roku wprowadzano kilka razy podwyżki, a teraz? Są dobre informacje. Jak się dowiadujemy, nowa taryfa jest niższa niż dotychczasowa.

- W stosunku do najwyższej ceny z minionej zimy, taryfa jest o ok. 35% niższa – dowiadujemy się od Mirosława Nowaka, prezesa ciepłowni.


Taryfa została zatwierdzona na 1 rok i teoretycznie nie powinna się zmienić, choć wszystko zależy od sytuacji z cenami opału. Na razie – w środku lata – nie ma z tym problemu. Ceny gazu i opału są dużo niższe niż rok temu o tej porze. Ciepłownia wykorzystuje turbinę gazową, dlatego plac węglowy obok niej, świeci obecnie pustkami. Póki co nie ma również problemów z dostępnością węgla ciepłowniczego i jest on również tańszy niż przed rokiem.

Andrychowska Elektrociepłownia to spółka gminna. Zaopatruje w ciepło tysiące odbiorców w Andrychowie – głównie w centrum i w zachodniej części miasta, ale nie tylko, ponieważ ciepło z ACE płynie także do niektórych bloków przy ulicy Metalowców.

Dodajmy, że od sierpnia wchodzi w życie nowa niższa taryfa, ale to od zarządców nieruchomości zależy od kiedy i w jakim stopniu obniżkę odczują mieszkańcy na rachunkach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 22.07.2023 12:55

Tomekx podasz te nazwiska osób z rady nadzorczej elektrociepłowni??? Ile kasy biorą za nic. Kto decydował jakie osoby zostaną zatrudnione na krytym basenie???? I z czyjego polecenia???????

Polityk, 22.07.2023 07:03

Raczej nie liczmy że pieniążki zostaną zwrócone przez Nowaka a jeżeli by nawet taka chwila nastąpiła to spewnośćią pójdzie na szczytny cel coś w stylu ruiny opłakania przed nami wielkie wydarzenie fabryka spalania i to też trzeba będzie pielęgnować a co do ogrzewania to dopiero się zacznie jak w ostatnim sezonie Miruś zawsze klarownie wyjdzie w odpowiedzi ;

Skalpel, 22.07.2023 06:55

Jak podano w komunikacie PGNiG Obrót Detaliczny 4 kwietnia, spółka "w maju obniży cenę gazu dla klientów biznesowych do 301,72 zł/MWh". "Po raz kolejny w tym roku obniżymy cenę dla naszych klientów biznesowych rozliczających się według oferty cennikowej. W marcu i kwietniu obniżka wyniosła 55%, a w maju cena spadnie o kolejne 15%. Oznacza to, że przedsiębiorcy będą płacili za gaz aż o 62% mniej niż na początku tego roku"

tomekx, 22.07.2023 05:35

Dlaczego pis i kaczyński nie obniży ceny gazu i benzyny tak jak to zrobił z ciepłem w Andrychowie burmistrz i prezes elektrociepłowni

panda, 21.07.2023 21:47

tomekx ty bolszewiku zeby nie PIS to byś chdził w jednych gaciach i stał pod KAUFLANDEM

Koniczynka, 21.07.2023 20:43

tomekx podatnicy to utrzymują elektrociepłownie. Kto to widział żeby z publicznych pieniędzy pieniądze poszły w łapy Nowaka!!!! I jeszcze darmozjady z rady nadzorczej. Wymień nazwiska kolegów którzy biorą kasę za nic.

Burakz wiejskiej , 21.07.2023 20:35

proszę o jakieś info bądź link że to zasługa żaka

Koniczynka, 21.07.2023 20:34

tomekx, kiedy prezes Nowak z elektrociepłowni odda te miliony złotych przekazane na elektrociepłownie i z jakim procentem do budżetu miasta i gminy Andrychów????? Przyjdzie grzanie i znowu z podatków wszystkich mieszkańców będzie utrzymywana elektrociepłownia. Żak już zadłużył Andrychów na sto milionów złotych!!!!!!!!!! Gdzie są te inwestycje za te ogromne miliony na które Andrychów jest zadłużony.

tomekx, 21.07.2023 19:38

Brawo dla burmistrza.To się nazywa zarządzanie.A PIS jak podniósł ceny benzyny i gazu to nie obniżą a a ropa i gaz najtańsze od 3 lat!Ale wiadomo z czegoś podatnicy muszą finansować tych obajtków i innych pisowskich milionerów