reklama

Od kwietnia zmiana terminu wywozu śmieci

, Gospodarka, Wiadomości, 30.03.2018 13:00, red
To ważna informacja zwłaszcza dla właścicieli domów w gminie Andrychów.
Od kwietnia zmiana terminu wywozu śmieci

W zimie w gminie Andrychów śmieci z prywatnych posesji odbierane są raz w miesiącu, a od kwietnia do końca października - dwa razy.

Opłata za wywóz śmieci nie ulega zmianie - od zeszłego jest to 10 zł od osoby miesięcznie (w przypadku segregacji i odpadów) i 18 zł od osoby miesięcznie (jeśli nie ma segregacji)

Zmiana terminu wywozu odpadów

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Andrychowie uprzejmie informuje, że w związku z wywozem odpadów komunalnych przypadającym na dzień wolny od pracy tj. 2 kwietnia 2018 r. ( I poniedziałek miesiąca) wywóz odpadów zaplanowany na ten zostanie zrealizowany w następujących terminach:

7 kwietnia 2018 r. (I sobota miesiąca) – dotyczy posesji:
• Sułkowice Łęg – ul. Faustyny, ul. Sadowa, ul. Mostowa
• Andrychów – ul. Baczyńskiego
• Inwałd – ul. Wadowicka, ul. Bukowińskiego, ul. Rolna, ul. Zielna, ul. Spokojna, os. Korcza
3 kwietnia 2018 r. (I wtorek miesiąca) – dotyczy posesji:
• ul. Krótka, ul. Dolna, ul. Sadowa, ul. Ogrodnicza


W listopadzie 2017 roku andrychowscy radni uchwalili różne rodzaje dodatkowych usług, jakie mieszkaniec gminy może, ale nie musi wykupić sobie w zakresie odbierania odpadów komunalnych.


Zobaczcie katalog usług dodatkowych oraz ich ceny:

Ponad rok temu wprowadzono też zmiany w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi. O to najważniejsze z nich:

- Odpady zmieszane (niesegregowane) i popiół winny być gromadzone przez właścicieli nieruchomości w celu odbioru WYŁĄCZNIE w odpowiednich pojemnikach lub kontenerach. Odpady te gromadzone w workach NIE BĘDĄ odbierane. Wymóg ten nie dotyczy zmieszanych odpadów z nieruchomości trudnocdostępnych umieszczonych w specjalnym wykazie dostępnym na stronie internetowej Zakładu Gospodark Komunalnej w Andrychowie.

- Odpady segregowane tj. papier, plastik, szkło, metale i biodegradowalne w tym zielone, winny być gromadzone w celu odbioru WYŁĄCZNIE w workach posiadających nadrukowany napis „Gmina Andrychów”, dostarczanych na wymianę przez firmę odbierającą lub w pojemnikach.

- Pojemniki, kontenery oraz worki winny być w sposób trwały oznakowane numerem ewidencyjnym z deklaracji śmieciowej, przypisanym danej nieruchomości przez Urząd Miejski w Andrychowie.


Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, że:

- niewłaściwa segregacja odpadów lub jej brak spowodują naliczenie wyższej miesięcznej opłaty od osoby za zagospodarowanie odpadami komunalnymi tj. wg stawki przewidzianej dla odpadów niesegregowanych;

- pojemniki, kontenery oraz dodatkowe worki można nabyć w siedzibie ZGK ul.Batorego 24;

- trzeba zgniatać butelki i inne pojemniki plastikowe przed włożeniem ich do worka.


źródło: ZGK Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 30.03.2018 13:41

"Odpady segregowane tj. papier, plastik, szkło, metale i biodegradowalne w tym zielone, winny być gromadzone w celu odbioru WYŁĄCZNIE w workach posiadających nadrukowany napis „Gmina Andrychów”, dostarczanych na wymianę przez firmę odbierającą lub w pojemnikach." To już nieaktualne, firma obsługująca pozostawia na wymianę worki bez napisu Gmina Andrychów ale za to z napisem "plastik i puszki" - o ile dobrze pamiętam. W ZGK twierdzą że informowali społeczeństwo o zmianach w tym zakresie, jednak nawet na stronie ZGK nie zmieniono sposobu segregacji. O CO CHODZI ?