reklama
reklama

Od 26 sierpnia utrudnienia dla kierowców na trasie do Krakowa

Gospodarka, Wiadomości, 24.08.2021 12:30, eł

Wielu mieszkańców powiatu wadowickiego dojeżdża tamtędy do pracy i na uczelnie.

Od 26 sierpnia utrudnienia dla kierowców na trasie do Krakowa

26 sierpnia rozpocznie się zapowiadana od początku ubiegłego miesiąca inwestycja na granicy Skawiny i Krakowa. Ruszą prace przy budowie ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Skotnickiej z obwodnicą Skawiny. Początkowo związane z nimi uciążliwości będą niewielkie, ale wszystko zmieni się w drugiej połowie września.

Już w najbliższy czwartek (26 sierpnia) o 10.00 ma być tam wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Zostanie wprawdzie utrzymany przejazd w obu kierunkach na wszystkich ulicach, ale miejscami pojawią się przewężenia. Ten etap robót będzie się odbywał jeszcze poza jezdniami. Gorzej będzie w drugiej połowie września. Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, wtedy ul. Krakowska zostanie całkowicie zamknięta, a ruch samochodowy będzie prowadzony objazdami.

Rondo wybuduje firma EUROVIA POLSKA za niebagatelną kwotę 9,43 mln zł. Budowa, zgodnie z podpisaną umową, ma potrwać 9 miesięcy, ale z pominięciem okresu zimowego. W efekcie prace zakończą się dopiero za rok.

Foto: GDDKiA


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy