reklama
reklama

Wikary z Kęt został diecezjalnym duszpasterzem młodzieży

MAGAZYN, Wiadomości, 24.08.2021 09:40, DK
Zdobył popularność nagrywając filmiki na youtube.
Wikary z Kęt został diecezjalnym duszpasterzem młodzieży
Jakiś czas temu pisaliśmy o młodym księdzu z Kęt, który swoim cyklem filmów na youtube „nich mnie ktoś przytuli” zdobył serca dzieci i młodzieży.

Ks. Kamil Kuchejda, bo o nim mowa, jest wikariuszem parafii św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. Pochodzi z Węgierskiej Górki. Przekonał do siebie mnóstwo młodych parafian mówiąc do nich językiem przystępnym i nowoczesnym.


Decyzją biskup bielsko-żywiecki Romana Pindla ks. Kamil Kuchejda został właśnie nowym diecezjalnym duszpasterza młodzieży.

Na czym polega duszpasterstwo młodzieży w dzisiejszej, zdynamizowanej rzeczywistości?

„Ksiądz Krzysztof Pawlina twierdzi, że powinno polegać na odsłanianiu duchowego świata, zakurzonego doczesnością, oraz na pomaganiu i towarzyszeniu młodzieży w spotkaniu z osobą Jezusa Chrystusa. „Kiedy Jezus dotyka serca człowieka – podkreśla papież Franciszek – wtedy staje się ono zdolne do wielkich dzieł”. (...) Duszpasterstwo młodzieży, opierając się na niezmiennych zasadach wypływających z Objawienia oraz wskazaniach Kościoła, musi uwzględnić współczesne warunki, w których żyją młodzi ludzie, dlatego konieczne jest ukazanie kondycji polskiej młodzieży, a zwłaszcza jej religijności. Dopiero wówczas stają się zrozumiałe rozmaite inicjaty”

- czytamy w „Rocznikach Teologicznych” z 2019 roku, których autorem jest ks. Sadlak

Ks. Kamil Kuchejda temat zna od podszewki.

- Duszpasterstwo w internecie jest dla mnie tylko substytutem, ale warto to robić, żeby znaleźć młodych, dotknąć słowem i przyprowadzić do Jezusa, do Kościoła. Kapłaństwo dla mnie samego, kapłaństwo, które nie jest ukierunkowane na drugiego człowieka, traci sens – mówił ponad rok temu w rozmowie bielsko-żywieckim „Gościem Niedzielnym”.
foto: diecezja bielsko-żywiecka
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

andrychowianin1, 25.08.2021 07:38

Teraz będą ewangelizować młodych????? Dobry żart. Młodzi już się w większości wyPISali z kościoła