reklama
reklama

Nikt się nie skusił na działkę w strefie ekonomicznej

Gospodarka, Wiadomości, 20.10.2022 19:35, eł
Za wysoka cena wywoławcza?
Nikt się nie skusił na działkę w strefie ekonomicznej

Wczoraj (19 października) w Urzędzie Miejskim w Andrychowie miał się odbyć przetarg na sprzedaż działki przy ulicy Przemysłowej, w strefie aktywności gospodarczej miasta. Ostatecznie jednak do niego nie doszło. Żaden przedsiębiorca nie wpłacił bowiem wymaganego wadium w wysokości 140 tys. zł.

Działka ma sporą powierzchnię (prawie 1,8 ha) i kształt zbliżony do prostokąta. Znajduje się w sąsiedztwie zakładu zajmującego się produkcją palet drewnianych. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest to teren zabudowy techniczno-przemysłowej, przeznaczony nawet pod przemysł ciężki. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła ponad 1,4 mln zł.

Nie wiadomo, czy potencjalnych nabywców zniechęciła wysokość tej kwoty czy informacja, że dla obszaru, na którym znajduje się ta działka, została założona w Państwowym Instytucie Geologicznym karta osuwiskowa.

Dodajmy, że do tej pory 3 firmy kupiły działki w strefie. Budowane są 2 zakłady.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 20.10.2022 22:44

Nikt nigdy tego nie kupi. Teren jest osuwiskowy grozi zawaleniem w każdej chwili każdej budowli która by tam powstała!!! O tym wie nawet ułomny człowiek.

Archanioł Michał, 20.10.2022 21:18

Moja teoria spiskowa jest taka: Zdzisek "sprzedaje" tylko po to by MN zarobiło na ogłoszeniu ;).

FeelFree, 20.10.2022 20:34

Faktycznie sensacja, gdyby miał wolne półtora bańki to bym już nabył. Ale musiałem węgiel kupić. A taka okazyjna cena była, jedyna taka. Piękny widok, stabilny teren, zero kłopotów ze śmieciami, tylko przez ogrodzenie do spalarni przerzucić, syngaz i prąd za darmo, wodór pod nosem do tankowania Toyotki Mirai, dyspozycji radni jakby co. RIO normalnie płakała jak wójt sprzedawał. ***** ***