Minister na oficjalnej inauguracji remontu linii kolejowej Wadowice - Andrychów

, Gospodarka, Wiadomości, 02.07.2020 10:10, DK / WB
Inwestycja pochłonie 129 mln zł.
Minister na oficjalnej inauguracji remontu linii kolejowej Wadowice - Andrychów

W czwartek (2.07) przed południem minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oficjalnie zainaugurował w Wadowicach remont linii kolejowej pomiędzy Wadowicami a Andrychowem.

Prace zrealizuje firma Skanska, a ruch pociągów na tej trasie zostanie wstrzymany do 18 grudnia br. W tym czasie inwestor ma nadzieję, że uda się wykonać prace na torach, ale to nie będzie jeszcze koniec inwestycji, gdyż w planach jest jeszcze m.in. budowa nowego przystanku kolejowego - powstanie w miejscu, gdzie odbyła się czwartkowa inauguracja budowy - przy obwodnicy, obok ośrodka Podhalanin.

- Powstanie przystanek kolejowy, przebudowywana jest linia kolejowa. To jest właśnie zrównoważony rozwój - mówił minister A. Adamczyk.

W planach jest także remont stacji PKP w Andrychowie, przystanków w Choczni, Choczni Górnej, Inwałdzie i tzw. mijanki w Barwałdzie Średnim.

Inwestycja, obejmująca w sumie 11 km torów, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. to koszt 129 mln zł. Wszystkie prace zostaną zakończone do końca 2021 roku

Zobaczcie nagranie.


Wizycie ministra towarzyszyły specjalne przygotowania. Dla ministra przygotowano catering w plenerze. Wybudowano nawet specjalny chodnik, aby minister i inni ważni goście nie pobrudzili sobie butów, bo jak wiadomo nad ranem nad regionem przeszła burza i spadło trochę deszczu.

Więcej na ten temat:
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KochamTuska, 02.07.2020 21:39

Dokładnie ! najlepiej robić jak Rudy z ekipą i pieniądze dać na ośmiorniczki czy tam inne mafie zamiast na dzieci, likwidować dworce kolejowe i połączenia autobusowe. Proste, łatwe i jakie smaczne :)

adam, 02.07.2020 20:39

To jest właśnie zrównoważony rozwój według PIS-u. Zrobią 11km, oczywiście jak się uda, gdzie pociąg przyspieszy do 80km, a pozostały odcinek Bielsko-Kraków nie wiadomo kiedy i czy w ogóle, dalej albo zastępczy autobus albo maks. 40km na godzinę i kilka pociągów dziennie. To jest lepsza propaganda niż za PRL, minister może być na każdym odcinku zrównoważonego rozwoju, zdąży bo nie ma za dużo zadań, a lansować się trzeba. Przy tym tempie budowy dróg i remontu kolei jak za PIS-u to nasze prawnuki może się doczekają. Wiadomo, że teraz pieniądze jakie tylko uda się ściągnąć do budżetu idą na socjalną korupcję polityczną i kupowanie głosów lepszego sortu. Ale jakby co linia kolejowa nr. 117 jest modernizowana za czasów rządu PIS, a że pieniędzy starczyło na 18 procent długości linii - no to co.

KochamTuska, 02.07.2020 16:13

Trzaskowski zapisał się już do ONR ?

sowa, 02.07.2020 15:34

Podobnie jak w gminie,same wizualizacje.

xpek, 02.07.2020 15:27

co za żenada i rozpasanie tej pseudowładzy

Gość, 02.07.2020 15:02

Jest kampania no to muszą o sobie przypomnieć, szkoda że o kolei politycy pamiętają tylko przed wyborami albo wcale. Wolą otwierać kolejne drogi bo wtedy sukces jest natychmiastowy a skutki bardziej strategicznych inwestycji kolejowych odczuwalne są latami - tak samo jak skutki zaniedbań. Co do samej inwestycji to jest uważam niezbędną i tylko szkoda że nie obejmuje większego fragmentu LK117. Skróci się czas przejazdu, zwiększy ilość kursów, będzie szansa na SKA Kolei Małopolskich. Dzisiaj transport publiczny w regionie to dramat, ale kolej będzie teraz z przewagą nad busiarzami, którzy niedługo padną - i nie będę ich żałował.

KochamTuska, 02.07.2020 14:55

https://www.wadowice24.pl/nowe/polityka/2922-ruch-kukiza-nie-pozowolil-blyszczec-na-zaporze-politykom-platformy-obywatelskiej.html

Rysiek, 02.07.2020 14:12

Jak za Gierka , wielka szopka i propaganda . Ale oni tak mają !

barte, 02.07.2020 13:01

Niezła szopka.Głosujcie nadal na tych gamoniów z pisu

cath, 02.07.2020 11:29

Jedyny minister od dłuższego czasu ze średnim wykształceniem .Dopiero całkiem niedawno zdobył wyższe wykształcenie tylko nie za bardzo pamiętał gdzie studiował i na jakim kierunku.Okazalo się ze w Olkuszu.Tuz po Bożym Ciele popularne było zdjęcie jednego z ołtarzy w Krzeszowicach gdzie mieszka.Nad ołtarzem widniało zdjęcie pana ministra a nad nim fotka PAD.Grunt to reklama.Co do remontu linii Remont ma być do Andrychowa i potem od Ket Podlesie do granicy województwa .Kiedy remont odcinka Andrychów-Kęty Podlesie tego nie wiadomo.Zeby nie było jak z promem w Swinoujsciu.Stepka była,stosowna impreza tez i na tym się skończyło.Prom jeszcze nawet nie w fazie projektowania.

obserwator2010, 02.07.2020 11:08

frekwencja w pociągu zerowa a pieniądze wyrzucone w błoto