reklama

Mieszkańcy postanowili zablokować budowę nowego nadajnika w Rzykach [VIDEO]

, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 12.03.2020 15:50, DK
W czwartek (12.03) wjazd na plac budowy został dziś zablokowany.
Mieszkańcy postanowili zablokować budowę nowego nadajnika w Rzykach [VIDEO]

W Rzykach na osiedlu Polaki ma powstać kolejny nadajnik telekomunikacyjny sieci Play. Nie ma na to zgody mieszkańców, którzy złożyli wniosek do wojewody o wstrzymanie inwestycji. Pozwolenie na budowę zostało wydane jeszcze w czasach poprzedniego starosty Bartosza Kalińskiego.

Tymczasem w czwartek (12.03) na plac budowy przyjechała ekipa budowlańców, która zamierza przystąpić do montażu nadajnika. Mieszkańcy szybko się zorganizowali i postanowili zablokować rozpoczęcia prac budowlanych. Droga prowadząca na plac budowy została zastawiona samochodami. Na miejscu interweniowała policja. Protest ma trwać aż do skutku.

Mieszkańcy os. Polaki oraz os. Kierczaki zwracają uwagę na nieprawidłowości przy realizacji tej inwestycji. Ponadto mieszkańcy obawiają się złego wpływu nadajnika na zdrowie ludzi i zwierząt. Są oburzeni, że nie odbyły się żadne konsultacje społeczne. O zamiarze budowy wieży telekomunikacyjnej, nie poinformowano ani sołtysa, ani księdza, ani radnego. Nie wywieszono również informacji na tablicy ogłoszeń.

Zobaczcie nasze nagranie.


AKTUALIZACJA: Efektem czwartkowego protestu jest odstąpienie przez budowlańców od montażu masztu. To nie przesądza jeszcze sprawy, że w najbliższym czasie znowu podjęta próba montowania masztu....

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 13.03.2020 06:42

A co my tutaj mamy, no tak o Pani mówię taki jad na nadajnik a w rączce co trzymamy?? NO CO to jest ?? Jak to się nazywa? Takie małe urządzonko?? Zgodnie z prawem sąsiedzi instalacji zostali poinformowani i gdzie oni są na tym filmie? W dupie to mają. Przyleźli tylko jacyś prowokatorzy.

xpek, 12.03.2020 21:12

niech rząd powie prawdę o 5G ale nie oni wolą dać 2 mld na propagandę w tvppis

rumcajs, 12.03.2020 21:02

W sumie nie znam żadnej osoby, która chciałaby mieszkać obok nadajnika czy linii wysokiego napięcia. Co nie zmienia faktu, że te nadajniki gdzieś muszą być.

",,**,,", 12.03.2020 17:46

Jedne rzycany chcą a jedne rzycany nie chcą... nadajniki są już wszedzie to tak zwane promieniowanie, telefony internety wszystko rakotwórcze, najwięcej nadajników jest na kościołach, oczywiście nie za darmo kazdy proboszcz bierze za to gruuuuuuuuuuubą kasę!!!!!!!!!!!