Ludzie szturmują sklepy. Rząd: Nie ma powodu, by robić nadmierne zakupy

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 12.03.2020 11:02,
Takie kolejki w marketach w środku tygodnia.
Ludzie szturmują sklepy. Rząd: Nie ma powodu, by robić nadmierne zakupy
Od czwartku (12.03) w całym kraju wprowadzono szereg ograniczeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Według danych Ministerstwa Zdrowia z godz. 10 w Polsce potwierdzono 47 przypadków.

Na dwa tygodnie zawieszone są zajęcia w szkołach i przedszkolach, odwołano imprezy kulturalne, zamknięte są baseny w Wadowicach, Kętach czy Andrychowie.

Ludzie zaczęli też szturmować sklepu, robiąc zapasy. Na zdjęciu sytuacja w Kauflandzie z czwartkowego przedpołudnia. Do kasy trzeba było czekać kilkadziesiąt minut.


Mieszkańcy robią zapasy, obawiając się, że w kolejnym kroku zamknięte zostaną sklepy.

Rząd uspokaja, że nie ma takich planów.

- Nie ma powodu, by robić nadmierne zakupy, apeluję o rozwagę - mówił w środę (11.03) premier Mateusz Morawiecki.

- Ministerstwo Rozwoju nie rozważa wprowadzenia nakazu zamykania obiektów handlowych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - poinformowało w środę (11.03) po południu Ministerstwo Rozwoju

- Obiekty handlowe działają normalnie. Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny - dodano w odpowiedzi.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 13.03.2020 06:46

Już wiadomo, że największa śmiertelność to osoby starsze z dodatkowymi chorobami czyli wszyscy na rentach i emeryturach (ZUS już zaciera ręce). Wirus utrzymuje się w powietrzu przez około 3h czyli taka Pani w granatowej kurtce z brązową torebką zaraża po wyjściu jeszcze przez 3h. Miłych zakupów.